اپل یکی از بهترین برندهای فعال در زمینه لوازم دیجیتالی از جمله تلفن‌های همراه است. به دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد، امکان پرداخت مستقیم در فروشگاه‌های این برند وجود ندارد و بهتر است از گیفت کارت استفاده کنید. شما با خرید گیفت کارت اپل به امکانات مختلفی دست پیدا می‌کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان خرید انواع بازی و برنامه، پرداخت درون برنامه‌ای، خرید انواع فیلم و موسیقی و همین‌طور امکان خرید اشتراک پریمیوم برخی سرویس‌ها اشاره کرد. در این مطلب با مزایای خرید این گیفت کارت محبوب آشنا می‌شویم.

یکی از کاربردهای گیفت کارت اپل، استفاده از آن برای خرید درون بازی است.
یکی از کاربردهای گیفت کارت اپل، استفاده از آن برای خرید درون بازی است.

اپل یک برند آمریکایی است که به صورت مستقیم امکانات خود را در اختیار ایرانیان قرار نمی‌دهد. همین موضوع باعث شده است تا برای انجام هرگونه پرداخت در هریک از سرویس‌های اپل با مشکلاتی مواجه شوید. همچنین عدم اتصال سیستم بانکداری ایران به بانکداری جهانی باعث تشدید این مشکل شده است.

ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راهکاری که برای خرید گیفت کارت وجود دارد این است که شما می‌توانید با خرید گیفت کارت اپل به تمام امکانات پرداختی آن دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که گیفت کارت‌های اپل دارای تنوع بالایی هستند و در حین خرید باید به این موضوع توجه داشته باشید.

اپل یکی از بهترین برندهای فعال در حوزه تکنولوژی است که تقریبا همه با محصولات آن آشنایی داریم. به دلیل تحریم‌ها و موارد دیگری همچون عدم اتصال ایران به سیستم بانکداری جهانی امکان پرداخت در سرویس‌های این برند به صورت مستقیم وجود ندارد و می‌توان از گیفت کارت برای این کار استفاده کرد. اما در این میان باید به برخی نکات مانند ریجن اکانت و تناسب آن با کشور گیفت کارت توجه داشته باشید؛ در غیر این صورت ممکن است گیفت کارت خریداری شده چندان به‌کار نیاید. در این مطلب قصد داریم تا به هفت نکته مهم پیش از خرید گیفت کارت اپل بپردازیم.

هفت نکته مهم که پیش از خرید گیفت کارت باید بدانید

گیفت کارت‌های اپل دارای تنوع بالایی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به ریجن یا منطقه، نوع گیفت کارت و فیزیکی یا مجازی بودن آن اشاره کرد. هرکدام از موارد ذکر شده می‌توانند در قیمت گیفت کارت تاثیر بگذارند. از این رو، در حین خرید آن باید حتما به موارد ذکر شده توجه داشته باشید.

همچنین پیش از خرید گیفت کارت باید موارد دیگری را نیز در نظر داشته که عبارتند از: توجه به سرویس‌های قبال تمدید، اعتبار استفاده از گیفت کارت و قابلیت‌هایی که با خرید گیفت کارت به آن‌ها دسترسی دارید. در ادامه این بخش با این موارد آشنا می‌شویم.

1- ارائه گیفت کارت به دو صورت مجازی و فیزیکی

در گذشته گیفت کارت را تنها به صورت یک کارت از مغازه‌های مختلف می‌توانستید تهیه کنید. اما امروزه گیفت کارت‌های اپل را می‌توانید از سایت خرید گیفت کارت به صورت مجازی دریافت کنید. توجه داشته باشید که در ظاهر میان این دو گیفت کارت تفاوت‌هایی وجود دارد؛ اما در اصل، هردوی آن‌ها یکسان هستند و یک نوع اعتبار را ارائه می‌دهند. گیفت کارت‌های مجازی به صورت یک ایمیل برای شما ارسال می‌شوند؛ این در حالی است که گیفت کارت‌های فیزیکی به شکل یک کارت ارائه می‌شوند. همچنین ممکن است گیفت کارت‌های مجازی کمی ارزان‌تر از گیفت کارت‌های فیزیکی باشند.

2- تنوع بالای اعتبار در گیفت کارت‌های اپل

پیش از خرید گیفت کارت اپل ابتدا باید نیاز خود را برآورد کنید. اگر به دنبال یک خرید ارزان هستید، یک گیفت کارت با اعتبار کم می‌تواند نیاز شما را برآورده کند. در عین حال، اگر قصد انجام خریدهای متعدد را دارید، پیشنهاد می‌کنیم متناسب با قیمت خرید‌های خود، اعتبار گیفت کارت را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که اپل گیفت کارت‌های خود را در اعتبارهای مختلفی ارائه می‌کند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، از میان آن‌ها گیفت کارت خریداری کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید گیفت کارت‌های ریجن آمریکا از 5 دلار الی 200 دلار خریداری کنید.

3- امکانات گیفت کارت اپل

برخی از کاربران ممکن است تنها درباره گیفت کارت شنیده باشند و اطلاعی از امکانات و کاربردهای آن نداشته باشند. گیفت کارت این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید انواع بازی و برنامه را به راحتی خریداری و دانلود کنید.

همچنین در صورتی که نیاز به انجام  خرید درون برنامه ای با گیفت کارت اپل داشته باشید، گیفت کارت می‌تواند یک روش کارامد برای آن باشد. همچنی با داشتن گیفت کارت این امکان برای شما فراهم می‌شود که اشتراک پریمیوم بسیاری از سرویس‌ها مانند اسپاتیفای و نتفلیکس را خریداری کنید.

4- انواع گیفت کارت‌ اپل

گیفت کارت‌های اپل در گذشته دارای انواع مختلفی بودند و هرکدام کاربردهای خاص خود را داشتند. به عنوان مثال، از گیفت کارت اپ استور تنها در همان برنامه می‌توانستید استفاده کنید و همین موضوع برای گیفت کارت ایتونز نیز صادق بود. اما امروزه گیفت کارت اپل به یک نوع گیفت کارت واحد تبدیل شده است که به واسطه آن می‌توانید از تمام سرویس‌های این شرکت استفاده کنید.

5- توجه به خرید سرویس‌ های قابل تمدید

شاید برای شما کمی عجیب باشد، اما زمانی که اشتراک پریمیوم یک سرویس مانند اسپاتیفای را تهیه می‌کنید، به صورت خودکار تمدید اشتراک برای آن فعال می‌شود. به این معنی که با انتخاب سرویس ماهانه، هر ماه مبلغ خاصی از اعتبار اکانت شما کسر می‌شود و در صورتی که به آن توجه نکنید، ممکن است اعتبار حساب خالی شود.

6- تطابق ریجن اکانت با ریجن گیفت کارت

هر اکانت و گیفت کارت اپل دارای یک منطقه خاص است که در حین خرید گیفت کارت باید به ریجن گیفت کارت توجه کرد. چرا که ممکن است در صورت عدم توجه، گیفت کارتی با عدم تطابق با ریجن اکانت را خریداری کنید و در نتیجه اعتبار گیفت کارت به حساب شما منتقل نشود.

از جمله ریجن‌های گیفت کارت می‌توان به آمریکا، انگلیس، ترکیه، کانادا، هنگ‌کنگ، امارات و روسیه اشاره کرد که هرکدام واحد پولی خاص خود را دارند. به عنوان مثال، گیفت کارت‌های آمریکا با واحد دلار و گیفت کارت‌های انگلیس با واحد پوند ارائه می‌شوند.

7- تاریخ اعتبار گیفت کارت اپل

در برخی مواقع، گیفت کارت‌های فیزیکی یا مجازی دارای تاریخ اعتبار استفاده هستند. به این صورت که به عنوان مثال، اگر سه سال از یک گیفت کارت استفاده نشود، پس از این مدت، گیفت کارت از بین می‌رود و دیگر قابل استفاده نیست. از این رو، زمانی که قصد خرید گیفت کارت را دارید، حتما باید به این موضوع توجه داشته باشید. چرا که ممکن است هزینه زیادی را برای یک گیفت کارت از بین رفته پرداخت کنید. البته که این اتفاق بیشتر در میان گیفت کارت‌های فیزیکی رخ می‌دهد.

مهم‌ترین کاربرد گیفت کارت یک دلاری آیتونز، خرید اپ‌های مورد نیاز است.
مهم‌ترین کاربرد گیفت کارت یک دلاری آیتونز، خرید اپ‌های مورد نیاز است.

خرید گیفت کارت اپل ارزان

گیفت کارت‌ های اپل به یکی از نیازهای امروزی کاربران دستگاه‌های این برند در ایران تبدیل شده‌اند و برای استفاده از تمام خدمات اپل، بهترین روش خرید گیفت کارت است. در این میان، پیش از خرید این گیفت کارت‌ها نکاتی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. ریجن اکانت، نوع گیفت کارت ارائه شده، فیزیکی یا مجازی بودن گیفت کارت و کاربردهای از آن از جمله این موارد هستند.