در سال‌های اخیر، شرکت‌های مختلفی برای انجام خریدهای خود، از سیستم‌های خرید و پرداخت درون برنامه‌ای استفاده کرده‌اند. شرکت اپل یکی از شرکت‌های تولید کننده لوازم الکترونیکی است که به لطف داشتن برنامه‌های متنوعی مانند اپ استور، این امکان را برای سازندگان بازی‌ها و برنامه‌ها فراهم کرده است که بتوانند برای برنامه‌های خود، سیستم خرید درون برنامه‌ای را در نظر بگیرند. اما به دلیل تحریم‌ها علیه ایران، امکان خرید برای ایرانیان به صورت مستقیم فراهم نیست. پس باید چه‌کار کرد؟ در ادامه این مطلب قصد داریم تا هر آن‌چه که باید از گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای بدانید را بررسی کنیم.

گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای
گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای

گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای

همانطور که گفته شد، در کشور ایران به دلیل تحریم‌ها، کاربرهای اپل نمی‌‌توانند به صورت مستقیم برای خریدهای درون برنامه‌ای اقدام کنند. در این حالت می‌توان از گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای استفاده کرد. گیفت کارت‌ها، همانطور که از نامشان پیدا است، نوعی کارت هستند که هرکدام اعتبار مختلفی را به حساب کاربری اپل شما می‌دهند. این گیفت کارت‌ها دارای اعتبار مختلفی هستند که شما می‌تواند با توجه به نیاز خود، هر تعدادی را تمایل داشتید، خریداری کرده و به صورت نامحدود حساب کاربری خود را شارژ کنید.

هرآن‌چه که باید از گیفت کارت‌های شرکت اپل بدانید

در شرکت اپل این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید با خرید گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای اقدام کنید. اما کارهایی که می‌توانید با این گیفت کارت‌ها انجام بدهید، تنها به این مورد ختم نمی‌شود. در ادامه به انواع گیفت‌کارت‌های اپل و سرویس‌های آن اشاره خواهد شد.

انواع گیفت کارت ‌های شرکت اپل برای خرید درون برنامه‌ای

به طور کلی می‌توان گیفت‌کارت‌های شرکت اپل را به دو نوع App Store و App Store & iTunes تقسیم کرد. یکی از این انواع می‌تواند کلید دست‌یابی شما به دیگر خدمات اپل مانند آیتونز باشد و دیگری تنها در برنامه اپ استور این شرکت اعتبار خواهد داشت.

انواع گیفت کارت ‌های شرکت اپل برای خرید درون برنامه‌ای
انواع گیفت کارت ‌های شرکت اپل برای خرید درون برنامه‌ای

انواع سرویس‌ها و خدمات

همانطور که گفته شد، گیفت کارت‌های اپل کاربردهای مختلفی دارند. از جمله خدمات و سرویس‌هایی که شما با داشتن گیفت کارت این شرکت می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید می‌توان به خرید بازی یا اپلیکیشن‌های پولی در اپ استور اشاره کرد. لازم به ذکر است که خرید بازی با خرید درون برنامه‌ای متفاوت است که پرداختن به تفاوت‌های میان آن‌ها از موضوع این بحث خارج است. نوع دیگری از خدمات هم به دریافت اشتراک سرویس‌های اپل در اپ استور اشاره کرد که مربوط به برنامه‌های دیگر این شرکت مانند آیتونز و آی‌بوکس می‌شود.

نحوه شارژ حساب کاربری با گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای

برای انتقال شارژ گیفت کارت اپل به حساب اپل برای انجام خرید درون برنامه ای باید ابتدا وارد اپ استور اپل شوید. سپس باید روی عکس پروفایل خود کلیک کنید و وارد بخش Redeem GiftCard Or Code شوید. در ادامه نیز باید کدی را که در گیفت‌کارت وجود دارد، وارد کنید. در آخر نیز مشاهده خواهید کرد که حساب کاربری شما شارژ شده است و می‌توانید به راحتی از این اعتبار برای انجام خرید درون برنامه‌ای استفاده کنید.

شارژ حساب کاربری با گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای
شارژ حساب کاربری با گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای

روندهای استفاده از گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای

همانطور که گفته شد، بسیاری از بازی‌ها و اپلیکیشن‌های سیستم عامل آی او اس از پرداخت‌های درون برنامه‌ای استفاده می‌کنند. شما برای انجام این خریدها گیفت کارت را خریداری می‌کنید، اما نمی‌دانید که چگونه باید این خریدها را انجام دهید.

برای استفاده از گیفت کارت اپل باید ابتدا حساب خود را شارژ کنید که روند آن در بخش پیشین گفته شد. در ادامه باید وارد بازی یا برنامه مورد نظر خود شوید و گزینه‌های پولی را که در نظر دارید، انتخاب کنید.

در ادامه وارد بخش پرداخت در اپ استور خواهید شد که این کار به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. سپس می‌توانید خرید خود را با کمک یکی از رمزهای فیس آیدی، تاچ آیدی یا رمز اپل آیدی انجام دهید. پس از این کار، میزان اعتبار مورد نیاز از حساب کاربری شما برداشت خواهد شد و امکانات درخواستی به بازی یا برنامه شما اضافه می‌شوند.

گیفت کارت اپل در کدام پلتفرم‌های این شرکت قابل استفاده هستند

گیفت کارت‌های شرکت اپل برای پلتفرم‌های این شرکت هیچ محدودیتی ندارند. چرا که گیفت کارت اپل برای خرید درون برنامه ای با حساب کاربری شما در اپل کار دارند و ممکن است شما یک حساب کاربری را در 5 دستگاه اپل داشته باشید. از این رو می‌توان گفت که در اپل این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید در تمام پلتفرم‌های این شرکت اعم از مک بوک، آیفون، آیپد، آیپاد و دیگر وسایل این شرکت به گیفت کارت و حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید.

گیفت کارت‌های اپل
گیفت کارت‌های اپل

گیفت کارت‌های اپل و امکانات وسیعی که به آن‌ها دسترسی خواهید داشت

در سال‌های اخیر این امکان برای دارندگان حساب‌های کاربری شرکت اپل ایجاد شده است که بتوانند در برنامه‌ها و بازی‌های مختلف خرید درون برنامه‌ای داشته باشند. البته به دلیل تحریم‌های گسترده علیه ایران، این امکان برای ایرانیان سلب شده است. در نظر داشته باشید که در کشور ایران این امکان برای شما فراهم شده است که بتوانید با استفاده از گیفت کارت اپل برای خریدهای خود اقدام کنید.

گیفت کارت‌های شرکت اپل این امکان را به شما خواهند داد تا بتوانید با توجه به نیاز خود، اعتبار مورد نظر را خریداری کرده و به حساب کاربری خود واریز کنید. این حساب کاربری به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید بدون هیچ کار اضافی و تنها با وارد کردن رمز اپل آیدی خود، خرید درون برنامه‌ای را انجام بدهید.