ایکس باکس (XBOX) یک برند بازی‌های ویدیویی، توسط کمپانی مایکروسافت در سال ۲۰۰۱ معرفی شد. ایکس باکس لایو هم به عنوان خدمات بازی آنلاین توسط این کمپانی ابداع شد. ایکس باکس لایو توانسته است تا خدمات بازی‌های چند نفره و آنلاین را به کاربران ارائه دهد؛ از همین رو کاربران زیادی برای انجام بازی‌های آنلاین از این سرویس استفاده می‌کنند. در ایران به دلیل برخی از تحریم‌ها، برخی از این خدمات برای کاربران ایرانی مسدود شده است. از همین رو، اگر به دنبال راه حل این مشکل هستید، باید فرایند تغییر کشور اکانت ایکس باکس لایو را انجام دهید.

مهمترین دلیل تغییر کشور اکانت ایکس باکس لایو

شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که گیفت کارت ایکس باکس خریداری کرده باشید و زمانی که خواسته بودید اکانت دستگاه ایکس باکس‌تان را شارژ کنید، با پیغام خطایی روبه‌رو شده‌اید. پس از کمی تحقیق نسبت به گیف کارت، متوجه می‌شوید که کشور یا به اصطلاح ریجن حساب کاربری شما در ایکس باکس؛ با گیفت کارتی که خریداری کردید، متفاوت است و به همین دلیل نمی‌توانید از کارت استفاده کنید.

شاید برای شما این مسئله پیش آمده باشد که می‌خواهید برای ایکس باکس خود بازی خریداری کنید، اما با پیغام خطایی مواجه می‌شوید. دلیل این پیغام خطا این می‌تواند این باشد، در کشوری که زندگی می‌کنید به دلیل برخی از تحریم‌ها نمی‌توانید بازی را خریداری کنید. به همین دلیل با تغییر کشور می‌توانید این مشکلات را رفع کنید.

توجه داشته باشید که تغییر کشور تنها برای خرید از ایکس باکس نیست. بلکه در بسیاری از مواقع، کاربران بدون تغییر کشور نمی‌توانند به خدمات آنلاین این سرویس دسترسی داشته باشند. به این صورت که ممکن است کاربر بخواهد وارد لیست دوستان خود شود و ممکن است کنسول به دلیل ریجن امکان دسترسی کاربر را فراهم نکند. حتی در برخی مواقع نیز شما نمی‌توانید بدون تغییر ریجن وارد برخی از بازی‌ها شوید و آن‌ها را آنلاین بازی کنید. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم حتی در صورت عدم مواجه شدن با مشکل ریجن، آن را تغییر دهید.

دلایل دیگری هم هست که باعث می‌شود تغییر ریجن ایکس باکس را انجام دهید. این دلایل عبارتند از:

  • اگر قصد مهاجرت دارید، حتما باید ریجن ایکس باکس را به کشور مقصد تغییر دهید
  • بعضی مواقع افرادی که خرید و فروش کنسول را انجام می‌دهند، ریجن ایکس باکس لایو را بر روی کشور دیگری تغییر می‌دهند. بهتر است کشور اکانت‌تان بر روی کشوری باشد که دسترسی بیشتری به ایکس باکس لایو داشته باشید

بد نیست این نکته مهم را هم بدانید که اگر به مدت کوتاهی به کشوری سفر داشتید، نیازی به تغییر ریجن ایکس باکس لایو خود ندارید.

روش تغییر کشور اکانت ایکس باکس لایو چگونه است

شرکت مایکروسافت به دلیل مشکلات زیاد کاربران در ریجن اکانت خود، تصمیم به بروزرسانی بزرگی برای رفع این مشکل گرفت. از این رو کاربرانی که قصد تغییر ریجن خود در ایکس باکس لایو داشتند، توانستند مشکلات خود را بر طرف کنند.

اگر شما هم مشکلات ریجن را دارید، باید به دو طریق این مشکل را رفع کنید. در روش اول شما می‌توانید به مراکز نمایندگی ایکس باکس مراجعه کنید و بخواهید که تغییر ریجن اکانت شما را انجام دهند، که این روش ممکن است هزینه‌های زیادی برای شما داشته باشد. در روش دوم می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید و پول خود را پس انداز کنید. حال این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توانیم خودمان، فرایند تغییر کشور اکانت ایکس باکس لایو را انجام دهیم؟

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم ریجن‌های آمریکا یا کشورهای اروپایی را برای تغییر انتخاب کنید. چرا که بیشترین دسترسی‌ها برای اکانت ایکس باکس، در این دو نوع اکانت‌ها فراهم است. البته که در صورت تمایل، کشورهای دیگری نیز برای انتخاب وجود خواهند داشت. همچنین اگر قصد مهاجرت دارید، پیشنهاد می‌کنیم کشوری را انتخاب کنید که قصد مهاجرت به آن را دارید.

تغییر ریجن از طریق سایت

در ابتدا شما باید این صفحه از سایت ایکس باکس را باز کنید و وارد اکانت ایکس باکس لایو خود شوید. بعد از اینکه توانستید تمام مراحل را پشت سر بگذارید، صفحه ای به شما نمایش داده می‌شود که باید گزینه Next را بزنید. سپس صفحه دیگری باز می‌شود که باید ریجن جدید خود را انتخاب کنید و از طریق گزینه I Accept، آن را تایید کنید.

تغییر ریجن از طریق کنسول

اگر می‌خواهید از طریق کنسول ایکس باکس، فرایند تغییر ریجن را انجام دهید، نیازی به انجام کار سختی ندارید. برای این کار باید وارد بخش Home شوید. سپس باید گزینه Setting را پیدا کنید وارد بخشAll Setting شوید. در صفحه جدیدی که باز می‌شود، در نوار سمت چپ به دنبال گزینه System بگردید و آن را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب آن، باید به دنبال بخشی با نام Language & Location بگردید. وقتی که وارد این بخش شدید، در قسمت پایینی عبارتی با نام Location نوشته شده که با انتخاب این گزینه، لیستی از کشورها برای شما نمایش داده می‌شود. پس از اینکه کشور مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید کنسول ایکس باکس خود را ریستارت کنید، تا فرایند تغییر ریجن ایکس باکس لایو به طور کامل انجام شود.

تغییر ریجن از طریق کامپیوتر

اخرین روش برای تغییر کشور اکانت ایکس باکس لایو از طریق کامپیوتر است. اغلب افراد از طریق کامپیوتر، اقدام به استفاده از ایکس باکس لایو می‌کنند‌. پس برای اینکه بتوانید فرایند تغییر را انجام دهید باید وارد بخش Setting ویندوز شوید. سپس وارد بخش Time & Language Region شوید. از این بخش می‌توانید کشور ویندوز را تغییر دهید که باعث تغییر ریجن در ایکس باکس نیز می‌شود.

نکات مهم در مورد تغییر کشور اکانت ایکس باکس لایو

قبل از اینکه بخواهید اکانت ایکس باکس لایو خود را به کشور دیگری تغییر دهید، باید نکاتی در مورد این کار بدانید تا بتوانید به درستی این کار را انجام دهید. این نکات عبارتند از:

  • اگر Game Pass دارید، باید توجه کنید کشوری که قصد دارید اکانتتان را به آن تغییر دهید، این امکان را پشتیبانی کند
  • اگر در حساب شما پولی موجود است، تلاش کنید آن را خرج کنید و سپس انتقال را انجام دهید (براساس قوانین مایکروسافت، تغییر ریجن ممکن است باعث جلوگیری از انتقال پول شما شود)
  • اگر اشتراک‌های دیگری در ایکس باکس لایو خود دارید، باید توجه کنید که در کشور جدید پشتیبانی شود؛ اگر در کشور جدید پشتیبانی صورت نگیرد، نمی‌توانید از خدمات آن اشتراک استفاده کنید
  • با تغییر اشتراک، اطلاعات شما تغییری نمی‌کند و می‌توانید با اطلاعات قبلی اقدام به فعالیت کنید

تغییر کشور اکانت؛ راهی برای دور زدن تحریم‌ها

برای اینکه بتوانید از تحریم‌ها گذر کنید، باید تغییر ریجن انجام دهید تا بتوانید از مزایای ایکس باکس لایو استفاده کنید. قبل از تغییرات در حساب کاربری، باید به نکاتی مهم توجه کنید تا حساب کاربری‌تان مسدود نشود. شما می‌توانید از طریق سه روش که عبارتند از: تغییر از طریق سایت ایکس باکس، کنسول و کامپیوتر، اقدام به تغییر کشور اکانت ایکس باکس لایو خود کنید.

تغییر ریجن اکانت ایکس باکس را خودتان هم می‌توانید انجام دهید. اما در این میان باید به برخی نکات توجه داشته باشید. در بعضی از مواقع، ممکن است پس از تغییر ریجن، آدرس منزل نیز از شما پرسیده شود که باید آدرسی مطابق با استانداردهای کشور مورد نظر را وارد کنید. در عین حال، نحوه تغییر ریجن در سایت، کنسول یا برنامه ایکس باکس مختلف است که باید ابتدا به نحوه انجام آن تسلط داشته باشید.

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص گیفت کارت های ایکس باکس داشته باشید به مقاله”گیفت کارت‌های ایکس باکس” مراجعه کنید.