تغییر کشور اکانت گوگل پلی برای رفع ارورهای پرداختی

هنگامی که بخواهید حساب کاربری گوگل خود را با گیفت کارت شارژ کنید یا پرداخت‌های درون برنامه‌ای را انجام دهید، ممکن است با خطا یا ارور عدم تطابق کشور گیفت کارت و اکانت روبه‌رو شوید. در این شرایط تنها راه حل تغییر کشور اکانت گوگل پلی است که کار چندان سختی نیست.

نکته مهم در مورد حذف اطلاعات اکانت گوگل پلی

قبل از اینکه مراحل تغییر کشور حساب کاربری گوگل خود را شروع کنید، باید بدانید که این روش باعث حذف اطلاعات اکانت گوگل پلی خواهد شد. برای مثال اطلاعات پرداختی و کلیه اطلاعات ثبت شده روی کشور قبلی به طور کامل حذف می‌شوند. به همین دلیل قبل شروع مراحل نسبت به حفظ اطلاعات ارزشمندتان اقدام کنید.

مراحل انجام تغییر کشور اکانت گوگل پلی

تغییر کشور اکانت گوگل پلی کار بسیار ساده‌ای است و صرفا با انجام چند مرحله کوتاه به پایان می‌رسد. البته بهتر است که این مراحل را با دقت کافی انجام دهید تا در نهایت به نتیجه برسید. در ادامه نیز با مراحل حذف اطلاعات اکانت گوگل پلی و تغییر کشور به طور کامل آشنا خواهید شد.

ورود به گوگل ولت

مرحله اولی که باید برای تغییر کشور اکانت گوگل پلی انجام دهید، وارد شدن به پنل پرداخت گوگل است. شاید در تلاش اول نتوانید که به این پلتفرم وارد شوید و ارور 403 را ببینید. در چنین شرایطی کافیست از یک نرم افزار تغییر آی‌پی کمک بگیرید.

اضافه کردن پروفایل جدید

پس از ورود به پنل پرداخت گوگل، وارد تب تنظیمات یا Setting شده و در بخش پروفایل پرداخت (Payment Profile) روی گزینه Country/Region کلیک کنید. سپس روی گزینه Create New Profile کلیک کرده تا وارد مرحله بعد شوید.

انتخاب کشور جدید مناسب با پرداخت

پس از کلیک کردن روی گزینه Country/Region صفحه جدیدی حاوی گزینه Continue باز می‌شود که باید روی آن کلیک کرد. سپس در صفحه جدید می‌توانید لیست کشورها را به طور کامل ببینید و روی گزینه مناسب کلیک کنید.

تکمیل کردن فرم اطلاعات

زمانی که کشور مورد نظر انتخاب می‌شود، فرمی باز خواهد شد که باید در آن اطلاعاتی مانند نام، آدرس، شهر، زیپ کد (کد یونیت هر شهر یا ایالت)  را ثبت کنید. همچنین با اندکی جست و جو می‌توانید این اطلاعات را پیدا کرده و با زدن گزینه Submit مراحل تغییر کشور اکانت گوگل پلی را به پایان برسانید.

نکته مهم در صورت باقی ماندن ارورها

برخی مواقع با تغییر کشور اکانت گوگل پلی نیز ارورها پابرجا می‌مانند. در این شرایط باید مراحل حذف اطلاعات اکانت گوگل پلی قبلی خود را انجام دهید که به شرح زیر است:

  • در بخشPayment Profile for google play تنظیمات حساب قبلی را انتخاب کنید
  • در قسمتPayment Profile Status روی گزینه Close Payment Profile کلیک کنید
  • اطلاعات حساب را در ابتدا صفحه کنترل کرده و فهرست پایین صفحه را روی گزینهI don’t want Google to store my payment info قرار داده و روی گزینه Continue کلیک کنید
  • دوباره روی گزینهClose Payment Profile کلیک کرده تا مراحل حذف اطلاعات به پایان برسد

تغییر کشور برای رفع ارورهای پرداختی

در صورتی که مراحل تغییر کشور اکانت گوگل پلی یا حذف اطلاعات را به درستی انجام دهید، می‌توانید پرداخت‌ها یا شارژ اکانت با استفاده از گیفت کارت گوگل پلی را به درستی انجام دهید. همچنین سعی کنید که اطلاعات حساب کاربری خود را برای تغییر کشور در اختیار افراد غیر قابل اعتماد نگذارید.