پستال کد نقشه گوگل؛ راهکاری برای یافتن راحت‌تر مکان‌ها

گوگل همواره برای کاربرانش خدمات متنوعی را در نظر می‌گیرد. یکی از خدمات مفیدی که در برنامه گوگل مپ کمک زیادی به یافتن آدرس می‌کند، پستال کد نقشه گوگل یا زیپ کد است. این کد راهکاری برای دریافت خدمات آنلاین و ساخت آدرس فیک آمریکا برای کاربران ایرانی است.

پستال کد چیست؟

پستال کد (Postal Code) یا همان زیپ کد (Zip Code) سیستمی برای یافتن موقعیت جغرافیایی است. برای مثال شما می‌توانید به‌جای آدرس خود، پستال کد را برای وب‌سایتی که محصولی را از آن خریده‌اید ارسال کنید تا محموله را برای شما ارسال کند. علاوه بر آن شما برای ساخت اپل ای دی، ثبت‌نام لاتاری و … به پستال کد نیاز دارید. زیپ کد برای اولین بار در آمریکا برای ارائه خدمات پستی استفاده شد. پیش از آن که نسخه توسعه‌یافته و 9 رقمی آن در 1983 معرفی شود، شکل اصلی 5 رقمی آن در سال 1963 به وجود آمد. شرکت گوگل هم از این راهکار برای اطلاعات پستی کاربران خود استفاده می‌کند.

روش استفاده از پستال کد نقشه گوگل

برای استفاده از خدمات گوگل باید نوع پستال کدی را که استفاده می‌کنید، بدانید. از آن جایی که ایران به‌طور اختصاصی زیپ کد ندارد، شما برای ثبت‌نام‌های مجازی که به پستال کد نیاز دارند، باید از زیپ کد آمریکا استفاده کنید. پیش از آن که از پستال کد آمریکا برای دریافت کامل خدمات آنلاین استفاده کنید، دقت داشته باشید تا مناطقی را در نقشه گوگل انتخاب کنید که معاف از مالیات هستند. این کار باعث می‌شود خدمات سایت به‌طور کامل برای شما در دسترس باشند.

چگونگی دریافت پستال کد از گوگل مپ

گوگل برای موقعیت‌های جغرافیایی علاوه بر آدرس پستی دقیق، از کدهایی استفاده می‌کند که با وارد کردن آن‌ها در نقشه گوگل، مختصات دقیق جغرافیایی پیش روی شما قرار می‌گیرد. این کدها که همان پستال کدها هستند، برای هر منطقه عدد متفاوتی دارند. برای پیدا کردن پستال کد نقشه گوگل در یک موقعیت جغرافیایی، کافی است در کنار آدرس پستی، روی نماد نقشه کلیک کنید.

همچنین برای آن که به آدرس یک موقعیت جغرافیایی دسترسی داشته باشید، می‌توانید از قابلیت‌های برنامه گوگل مپ (Google Map) استفاده کنید. شما برای پیدا کردن آدرس و یا پستال کد یک موقعیت جغرافیایی در نقشه گوگل باید مراحل زیر را طی کنید:

  • وارد شدن به سایت «Google Map»
  • سرچ کردن نام یک شهر، منطقه و یا کشور در قسمت «Search google maps» بالای سایت
  • زوم کردن موقعیت جغرافیایی به دست آمده برای رسیدن به آیکن آبی رنگ
  • کلیک کردن بر روی موقعیت مکانی دلخواه و ظاهر شدن آدرس و پستال کد

پستال کد نقشه گوگل؛ راهکاری برای ساخت آدرس فیک اکانت شما

در بسیاری از مواردی که شما برای خدمات خرید، ساخت اکانت آنلاین، لاتاری و … با مشکل مواجه هستید و به پستال کد نیاز دارید، می‌توانید با استفاده از پستال کدهای مناطق کشور آمریکا مشکل خود را برطرف کنید. از آن جایی که کشور آمریکا داری 4 نوع زیپ کد مختلف است، مراقب باشید که نوع زیپ کد انتخابی را بدانید که به اکانت شما آسیبی وارد نشود.