کالاف دیوتی؛ شوتری مطرح در دنیای گیمینگ

بازی‌های شوتر مشهور در سالیان اخیر که به بازی‌های فری تو پلی (Free-to-Play) نیز تبدیل شده اند، در میان گیمرها محبوبیت بالایی دارند. از این بازی‌ها که گیمرها سالیان زیادی با آن خاطره دارند، می‌توان به بازی جذاب کالاف دیوتی اشاره کرد. اولین نسخه این بازی در سال 2003 منتشر شد که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد. این بازی در ابتدا به صورت آفلاین برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های بازی عرضه شد. در ماه مارس سال 2019، اکتیویژن بازی آنلاین و فری تو پلی کال ‌اف دیوتی خود را با نام کال آف دیوتی موبایل عرضه کرد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نکات مهم کالاف دیوتی را بررسی کنیم.

اکتیویژن بازی آنلاین و فری تو پلی کال ‌اف دیوتی خود را با نام کال آف دیوتی موبایل عرضه کرد.
اکتیویژن بازی آنلاین و فری تو پلی کال ‌اف دیوتی خود را با نام کال آف دیوتی موبایل عرضه کرد.

آمار و ارقام چشم‌گیر بازی‌های کالاف دیوتی

با جرات می‌توان گفت که، مجموعه بازی‌های بازی کالاف دیوتی محبوب‌ترین مجموعه بازی‌های تیراندازی اول شخص هستند که در دو سال اخیر در میان بهترین بازی‌های آنلاین رایگان نیز قرار گرفته است. جالب است بدانید که در 24 ساعت ابتدایی عرضه نسخه اولیه بازی کالاف دیوتی موبایل، شش میلیون پلیر به بازی کردن این نسخه پرداختند. این رکورد در میان بهترین رکودرهای بازی‌های ویدئویی قرار گرفته است. نسخه فری تو پلی سری بازی‌های کالاف دیوتی تا امروز 100 میلیون کاربر جذب کرده است.

نکات مهم کالاف دیوتی

برنده شدن در سری بازی‌های کالاف دیوتی نیاز به رعایت کردن نکاتی دارد که در مواقع مبارزه یا پیدا کردن مسیر باید رعایت شوند. نکات مهم کالاف دیوتی برای گیمرها از مهم‌ترین عواملی هستند که کیفیت بازی گیمرها را از یکدیگر متمایز می‌کند. در ادامه این بخش برخی از نکات مهم را هنگام بازی کالاف دیوتی ذکر می‌کنیم.

توجه به موقعیت اسلحه؛ تا حد امکان از رگبار جلوگیری کنید

توجه داشته باشید که بازی کالاف دیوتی یک بازی با جلوه‌ها و گرافیک واقع گرایانه است که قوانین فیزیک نیز در آن رعایت شده است. از این رو، زمانی که دائما با یک اسلحه تیراندازی می‌کنید، به اصطلاح تفنگ می‌کشد و دیگر دقت تیراندازی قبلی را نخواهید داشت.

برای تیراندازی صحیح در بازی کالاف دیوتی و همین‌طور جهت دریافت بیشترین میزان کشتن، همواره باید با اسلحه‌ای که در دست دارید، آشنایی داشته باشید. زمانی که اسلحه خود را نشناخته باشید، ممکن است که نتوانید از تمام ظرفیت آن استفاده کنید.

بازی کالاف دیوتی یک بازی با جلوه‌ها و گرافیک واقع گرایانه است.
بازی کالاف دیوتی یک بازی با جلوه‌ها و گرافیک واقع گرایانه است.

جهت داشتن تیراندازی بی‌نقص باید در حین تیراندازی کمی صبر کنید تا اسلحه به موقعیت اولیه خود برگردد. به این صورت که پس از تیراندازی 10 تیر، به مدت یک ثانیه صبر کنید و برای جلوگیری از تیرخوردن، موقعیت خود را دائما تغییر دهید.

سر بازیکنان را هدف بگیرید

یکی از نکاتی که در رابطه با بازی کالاف دیوتی وجود دارد این است که شما باید در حین تیراندازی به محل تیراندازی نیز توجه ویژه داشته باشید. به دلیل ساخته شدن بازی کالاف دیوتی بر اساس واقعیت، اگر شما به اعضای حساس بازیکن مقابل شلیک کنید، او بیشتر آسیب می‌بیند. در عین حال، شناسایی و تیراندازی به نقاط حساس رقیب در لحظه می‌تواند کار سختی باشد و از این رو، نیاز دارید تا برای این کار مهارت‌های تیراندازی خود را افزایش دهید. در نظر داشته باشید که بهترین نقطه برای تیراندازی به بازیکنان رقیب، سر آن‌ها است. زمانی که شما سر بازیکنی را هدف گرفته باشید، با کمترین میزان تیر می‌توانید بیشترین آسیب را به او بزنید.

استفاده از نارنجک

کالاف دیوتی از دسته بازی‌هایی است که نکات کوچک می‌توانند برنده را در نبردها تعیین کنند. یکی از نکات مهم کالاف دیوتی که هنگام نبردهای نزدیک می‌توانید از آن استفاده کنید، می‌توان به استفاده از نارنجک یا همان گرینید اشاره کرد. در نسخه‌های جدید بازی کالاف دیوتی، کاراکتر شما نارنجک‌‌هایی دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از درگیری‌ها جان سالم به در ببرید.

نارنجک‌ها از بهترین وسایلی هستند که می‌توانند دشمنان را به صورت گروهی به هوا بفرستند. البته توجه داشته باشید که استفاده از این وسایل جنگی باید هوشمندانه باشد. در غیر این صورت ممکن است خود را به همراه دیگر هم‌تیمی‌های‌تان به کشتن دهید.

استفاده از UAV و تشخیص محل دشمنان؛ از نکات مهم کالاف دیوتی

استفاده از عنصر غافلگیری در بازی‌های شوتر، می‌تواند به خودی خود یک سلاح باشد که دشمنان را به وسیله آن از پای دربیاورید. در برخی از نسخه‌های اخیر این بازی مانند؛ کالاف دیوتی موبایل، می‌توانید وسایلی را مانند UAV خریداری کنید که نشان‌دهنده محل قرارگیری دشمنان در برخی از نقاط مپ است. استفاده از UAV از نکات مهم کالاف دیوتی است که می‌توانید برنده را در میدان جنگ تعیین کند.

استفاده از پینگ در کالاف دیوتی‌ های آنلاین

استفاده از پینگ در بازی کالاف دیوتی موبایل، یکی از نکات مهمی است که برای انجام کارهای گروهی اهمیت بالایی دارد. با استفاده از این قابلیت می‌توانید دشمنان را برای هم‌تیمی‌های خود مارک کنید تا آن‌ها بتوانند از محل دشمنان باخبر شوند.

استفاده بهینه از تفنگ‌ها؛ از دیگر نکات مهم کالاف دیوتی

استفاده بهینه از تفنگ‌ها در بازی کالاف دیوتی شاید، نکته کوچکی باشد، اما در برخی از مواقع می‌تواند فردی را که زنده از نبرد بیرون می‌آید تعیین کند. به عنوان مثال: توجه کنید که همیشه خشاب تفنگ شما پر باشد تا هنگام درگیری‌های ناگهانی بتوانید به خوبی عمل کنید. همچنین باید توجه کنید که پس از شلیک یک یا دو گلوله در نبرد، سریعا به سراغ تعویض خشاب نروید، زیرا در همین زمان کوتاه دشمنان، می‌توانند شما را غافلگیر کنند. یک نکته جالب این است که می‌توانید در نبردها، هنگامی که خشاب دشمنان تمام شد از کاور خود بیرون بیایید.

ماموریت‌های خود را با دقت انجام دهید

به طور کلی در بازی‌های آنلاین و آفلاین باید انجام ماموریت‌های خود را جدی بگیرید. این ماموریت‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید در بازی ایکس‌پی و پول بیشتری به دست آورید. ماموریت‌ها که با نام قرارداد نیز به بازی کالاف دیوتی موبایل اضافه شده‌اند، شما را برای دشمنان قابل رویت می‌کنند. به همین دلیل اگر بتوانید تا مدت زمانی که قرارداد پابرجا است، زنده بمانید، ماموریت را با موفقیت به پایان رسانده‌اید.

استفاده از تجهیزات جانبی برای کنترل بهتر تفنگ خود

در سری بازی‌های کالاف دیوتی، تجهیزات جانبی متعددی در بازی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها کنترل تفنگ خود را بهتر کنید. این تجهیزات برای تمامی قسمت‌های تفنگ در دسترس هستند که هر کدام ویژگی‌های مثبت و منفی دارند. استفاده مناسب از این تجهیزات از دیگر نکات مهم کالاف دیوتی است. با استفاده کردن از تمامی تجهیزات جانبی و امتحان کردن تقریبا تمامی آن‌ها، باید بتوانید به ترکیب سلاح مورد علاقه خود دست یابید. البته می‌توانید از ترکیب تجهیزات پلیرها مطرح دنیا استفاده کنید، اما کپی برداری از این افراد اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

استفاده از تجهیزات جانبی برای کنترل بهتر تفنگ خود
استفاده از تجهیزات جانبی برای کنترل بهتر تفنگ خود

با آگاهی از نکات مهم کالاف دیوتی در میان گیمرهای برتر قرار بگیرید

مجموعه کالاف دیوتی در میان محبوب‌ترین بازی‌های ویدئویی قرار دارند که در یکی دو سال اخیر به عرصه بازی‌های آنلاین نیز وارد شده‌اند. این بازی اول شخص نکاتی دارد که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید از نبردهای خود پیروز بیرون بیایید. به عنوان مثال؛ در بازی کالاف دیوتی می‌توانید از عنصر غافلگیری استفاده کنید. جهت انجام این کار استفاده از UAV یا استفاده از نارنجک به صورت ناگهان پیشنهاد می‌شود. البته می‌توانید، این دو نکته را با هم ترکیب کنید، تا از دشمنان خود در میدان نبرد پیشی بگیرید. اگر شما گیمرهای عزیز مایل هستید در خصوص بازی کالاف دیوتی بیشتر بدانید به بلاگ” هر آنچه باید در مورد کالاف دیوتی بدانید” مراجعه کنید.