بازی بوم بیچ یا ساحل بوم یکی از بازی‎های مشهور در سبک استراتژیک است که توسط شرکت سوپرسل، خالق بازی‎های مشهوری همچون کلش آف کلنز و کلش رویال، ساخته شده است. این بازی سبکی مشابه کلش آف کلنز اما محیطی متفاوت با آن دارد. در این بازی همانند کلش آف کلنز، بازیکنان باید سربازهای خود را آموزش دهند و به پایگاه‎های دشمن در سواحل مجاور برای کسب غنیمت حمله کنند. همچنین بازیکنان باید استحکامات و توپخانه‎های پایگاه‎ خود را تقویت کنند تا در برابر حملات دشمن مقاوم باشند. ترفندهایی برای موفقیت بیشتر در این بازی مهیج وجود دارند که بازیکنان با به‎کار بردن آن‎ها می‎توانند عملکرد بهتری داشته باشند. در این مطلب، به بررسی ترفندهای بازی بوم بیچ می‎پردازیم.

مهم‎ترین ترفندهای بازی بوم بیچ

در بازی بوم بیچ بازیکنان منابع محدودی در اختیار دارند و باید از سکه‌ها و الماس‌هایی که دارند به‌صورت صحیح و هدفمند استفاده کنند. یادگیری ترفندهای بازی بوم بیچ می‎تواند تاثیر مهمی در روند بازی کردن کاربران داشته باشد. در ادامه مهم‎ترین ترفندهای این بازی مشهور را بررسی می‎کنیم.

ارتقای کارخانه‌های چوب و معادن سنگ و آهن؛ از مهم‎ترین ترفندهای بازی بوم بیچ

در بازی بوم بیچ، چوب حرف اول را می‌زند و تمامی سازه‌ها با چوب ساخته می‌شوند. بازیکنان می‌توانند ساختمان‌ها را در طول روند بازی، با سنگ و آهن ارتقا دهند. اما اگر منابع چوب‌ به اتمام برسد، بازیکنان قادر به ساختن هیچ سازه‌ای نخواهند بود. بنابراین به‌روزرسانی و افزایش توان کارگاه چوب یکی از مهم‌ترین ترفندهای بازی بوم بیچ است. تمرکز اصلی بازیکنان همواره باید بر روی این کارگاه بوده و همیشه یکی از ساختمان‌های در حال ارتقا، یک کارگاه چوب باشد. در صورت عدم رعایت این نکته، در زمان کوتاهی به مشکل عدم ساخت و ساز بر خواهید خورد و این مشکل راه پیشرفت شما را در این بازی سد خواهد کرد.

از سوی دیگر، برای به‌روزرسانی ساختمان‌ها در پایگاه، نیاز مبرم به سنگ و آهن وجود دارد. پس اولویت دوم بازیکنان در ارتقای ساختمان‎ها، باید ارتقای معادن سنگ و آهن باشد. این دو ترفند در بازی بوم بیچ به شدت در شروع بازی اهمیت دارند و تمرکز بازیکنان بر روی این دو نکته، پیشرفتشان را تضمین می‎کند.

عدم خروج از بازی بدون به‌روزرسانی ساختمان‌ها

یکی از مهم‌ترین ترفندهای بازی بوم بیچ ارتقای ساختمان‌های مختلف قبل از خروج از بازی‎ است. ارتقا دادن ساختمان‎های همواره زمانبر خواهد بود. از این رو، بهترین زمان برای ارتقای آن‎ها، زمان آفلاین بودن بازیکن است. پس بهتر است قبل از خروج از بازی، سری به ساختمان‌ها و توپخانه‌های پایگاه خود بزنید و اگر امکان‌ به‌روزرسانی آن‌ها وجود دارد، این کار را انجام دهید. بهتر است حتی اگر یک کارگر بیکار دارید، یکی از ساختمان‎ها را ارتقا دهید. البته این نکته نیز اهمیت دارد که هیچگاه ساختمانی را که برای به‌روزرسانی نیاز به نیم ساعت زمان دارد، هنگام خروج از بازی ارتقا ندهید.

ساختن خانه برای به دست آوردن سکه

ساختن خانه‌ها یکی از راه‌های به دست آوردن سکه‎های بوم بیچ است. از این رو، یکی از مهم‎‌ترین ترفندهای بازی بوم بیچ، ساختن و ارتقا دادن تمام خانه‌هایی است که امکان ساختشان را دارید. با ساختن خانه‎‌ها بازیکنان می‎توانند سکه به‎دست بیاورند. سکه در بازی بوم بیچ ارزش بسیاری دارد. پس برای جمع کردن سکه باید از تمامی راه‎های ممکن استفاده کنید. اگر سکه‌های بازیکنان به اتمام برسد، آن‎ها مجبور به استفاده از الماس های خواهند بود. از این رو، بازیکنان همیشه باید کمی سکه ذخیره داشته باشند.

الماس‌هایتان را بیهوده خرج نکنید

الماس‌ها در بازی بوم بیچ به‌سختی قابل دریافت هستند. پس بهتر است آن‌ها را برای خریدهای بسیار ضروری خرج کنید. خرج کردن الماس‌ها در اوایل بازی که گیمرها اطلاعات کمی از آن دارند، اصلا توصیه نمی‌شود. چرا که با پیشرفت در روند بازی و لول آپ شدن، به خرج کردن الماس‌ها برای باقی ماندن در عرصه رقابت نیاز خواهید داشت. خرج کردن الماس‌ها در اوایل بازی، می‌تواند تا حد زیادی سرعت رشد بازیکن را افزایش دهد اما در ادامه بدون خرید الماس احتمالا به مشکل خواهد خورد. از الماس‌ها برای مواردی همچون تسریع ارتقای ساختمان‌ها و توپخانه‌ها استفاده می‎شود.

رادار خود را به‌روز نگه دارید

یکی از موثرترین ترفندهای بازی بوم بیچ، ارتقای رادار پایگاه است. رادار به بازیکن برای یافتن جزایر و سواحل بیشتر کمک می‌کند. بازیکنان با حمله به جزایر همسایه می‌توانند غنائم و منابع بیشتری به‎دست بیاورند. از این رو، کشف جزیره‌های بیشتر اهمیت زیادی دارد. اهمیت رادار آنقدر زیاد است که حتی درصورت کمبود منابع هم بهتر است آن را ارتقا دهید. کارگاه‌های چوب و معادن سنگ و آهن به‎تنهایی نمی‌توانند نیازهای بازیکنان به این منابع را برآورده کنند. از این رو، باید با استفاده از رادار جزایر بیشتری بیابید و آن‌ها را غارت کنید. همچنین برای باز شدن ابرهای بازی باید رادار خود را ارتقا دهید. از سوی دیگر، بازیکنان در مراحل بالاتر برای استفاده مفید از زیردریایی‌ها باید رادار خود را به بالاتر از لول 7 ارتقا دهند.

دیده‌بانی قبل از حمله شتاب‌زده

دیده‌بانی و جمع‌آوری اصلاعات کامل از جزیره‌ای که می‎خواهید به آن حمله کنید اهمیت بسیاری در پیروزی شما خواهد داشت. دیده بانی از مهمترین ترفندهای بازی بوم بیچ است که تمامی بازیکنان در هر لولی باید از آن استفاده ‌کنند. دیده‌بانی هزینه‌ای برای بازیکنان نخواهد داشت. سربازان و نیروهای بازی بوم بیچ مختلف نقاط ضعف و قوت مختلفی در مقابل هم دارند. از این رو با انجام دیده‌بانی بازیکن می‌تواند برای تعداد و نوع نیروهایی که به همراه می‎برد تصمیم بگیرد. این گونه میزان تلفات به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

با شناخت ترفندهای بازی بوم بیچ، پیروزی خود را تضمین کنید

ترفندهای بازی بوم بیچ شاید به ظاهر ساده و پیش پا افتاده باشند، اما رعایت آن‎ها تاثیر مستقیمی در برنده شدن بیشتر بازیکن دارند. با به‌کار بردن این ترفندها و راهکارها، مسیر پیشرفت بازیکن و لول آپ شدن او هموار می‌شود و طبعا هرچه لول بازیکن بالاتر باشد، زودتر به تمامی امکانات بازی دست خواهد یافت. البته باید به این نکته توجه کرد که با پیشرفت بازیکنان و افزایش لول بازی آن‎ها، دشمنانی به مراتب سرسخت‎تر روبروی آن‌ها قرار می‎گیرند. از این رو، به‌کار بردن این راهکارها در لول‎های بالاتر نیز اهمیت بالایی دارد. پس برای عملکرد بهتر در این بازی همواره به‎دنبال شناخت ترفندهای موثرتر باشید.