استفاده کامل از خدمات آفیس با خرید لایسنس اورجینال

برنامه آفیس یا پک نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس یکی از مهم‌ترین ابزراهایی است که باید روی هر کامپیوتری نصب شود. حتی کاربران مک بوک‌های اپل نیز به خوبی این موضوع را درک می‌کنند و خیلی از آن‌ها ترجیح می‌دهند که روی سیستم عامل مک‌او‌اس لپتاپ خود از پک نرم‌افزاری آفیس استفاده کنند. در حال حاضر اگر قصد نصب کردن نرم‌افزارهای آفیس را دارید، باید یا نسخه کرک شده و یا نسخه اورجینال و قانونی آن را نصب کنید. در این مطلب با لایسنس اورجینال آفیس و مزایای خرید این لایسنس آشنا می‌شویم و بهترین شیوه خرید این لایسنس در ایران را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

لایسنس‌های اورجینال برای آفیس چند نوع هستند

نرم‌افزار مایکروسافت آفیس (Microsoft Office) دارای لایسنس‌های متفاوتی است که باید در زمان فعال‌سازی این نرم‌افزار به آن توجه کافی داشته باشید؛ چرا که در صورت اشتباه وارد کردن آن ممکن است دچار مشکل شوید. در این بخش انواع لایسنس‌های نرم‌افزار آفیس را برای شما شرح می‌دهیم. انواع لایسنس‌های عمومی نرم‌افزار آفیس شامل لایسنس Retail، لایسنس Volume، لایسنس OEM و لایسنس MSDN می‌شود که در این بخش، هر یک از این موارد را برای شما شرح می‌دهیم.

لایسنس Retail آفیس

لایسنس Retail آفیس دارای اعتبار و پشتیبانی دائمی شرکت مایکروسافت است و محدودیتی در زمان و تعداد دفعات نصب و انتقال به کامپیوتر دیگر در آن وجود ندارد. این لایسنس به طور همزمان روی دو سیستم قابل فعالسازی نیست. تلاش برای فعالسازی همزمان لایسنس روی چند سیستم می‌تواند منجر به بلاک شدن آن شود. برای انتقال لایسنس از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر حتما باید اول لایسنس Retail خود را در کامپیوتر قبلی غیر فعال کنید. تقریبا می‌توان گفت که لایسنس Retail قوی‌ترین و بهترین نوع لایسنس اورجینال آفیس برای سیستم‌های خانگی به شمار می‌آید.

لایسنس Volume آفیس

لایسنس Volume آفیس که بیشتر با نام VL یا گاهی به نام VLK دیده می‌شود، نسخه‌ای است که توسط شرکت مایکروسافت برای سازمان‌ها و شرکت‌ها در نظر گرفته شده است و برای هر شرکت بسته به مبلغ پرداختی، لایسنس صادر می‌کند. این لایسنس هم از انواع قوی‌ترین لایسنس‌های اورجینال آفیس است.

لایسنس OEM آفیس

لایسنس OEM آفیس که امکان نصب آن فقط بر روی یک سیستم وجود دارد، برای هر سیستم به صورت نامحدود قابل استفاده است. یعنی می‌توانید هر بار که سیستم عامل را عوض کردید، دوباره آفیس را با همین لایسنس روی همان سیستم فعال سازی کنید. اما در صورت تعویض سخت‌افزارهای اصلی مانند مادربورد یا CPU، لایسنس شما غیر فعال می‌شود.

لایسنس MSDN آفیس

این لایسنس اورجینال آفیس مادام‌العمر است و همچون لایسنس‌های Retail محدودیت زمانی در استفاده از آن وجود ندارد. این لایسنس‌ها فقط یک‌بار قابلیت نصب و فعال‌سازی بر روی یک سیستم را دارا هستند. برای نصب مجدد این لایسنس تنها می‌توانید از سیستم خود Backup تهیه کنید و آن را روی همان سیستم Restore کنید تا بتوانید دوباره از این لایسنس اورجینال آفیس استفاده کنید.

چرا باید لایسنس اورجینال آفیس را بخریم؟

در صورتی که لایسنس اورجینال آفیس را خریداری کرده‌اید یا قصد خرید این لایسنس را دارید، بهتر است که با مزایای این ورژن از نرم‌افزار آفیس نسبت به ورژن‌های رایگان یا کرک شده آشنا شوید. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • پایداری بیشتر در مقایسه با نسخه‌های جعلی
  • امنیت بیشتر در مقابل بدافزارها، حملات هکرها و ویروس‌ها
  • امکان دریافت به روز رسانی مایکروسافت به صورت واقعی
  • پشتیبانی کامل مایکروسافت در 24 ساعت شبانه‌روز
  • افزایش کارایی و سرعت رایانه در هنگام استفاده از این نرم‌افزارها
  • توانایی تشخیص و عیب‌یابی کامل به وسیله بخش عیب‌یابی سیستم عامل شما (Action Center)
  • دریافت نرم‌افزارهای کاربردی از مایکروسافت که نیاز به نسخه اصلی ویندوز دارند
  • امکان استفاده همیشگی از جواز ویندوز مایکروسافت

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص خرید لایسنس های اورجینال  داشته  باشید به مقاله “چرا باید لایسنس اورجینال خرید” مراجعه کنید.

نحوه خرید لایسنس اورجینال آفیس در ایران

از آنجا که خرید مستقیم لایسنس اورجینال آفیس از سایت مایکروسافت در ایران امری تقریبا ناممکن است و وجود تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران این امر را نیز سخت‌تر هم کرده است، بهتر است که لایسنس اورجینال آفیس 2021 یا 2019 را از سایت‌های واسطه معتبر فارسی خریداری کنید. این سایت‌ها انواع لایسنس‌های اورجینال آفیس را در اختیار کاربران ایرانی قرار داده‌اند تا بتوانند با پرداخت ریالی به راحتی از مزایای لایسنس اورجینال آفیس بهره‌مند شوند. قیمت این لایسنس در حال حاضر به علت افزایش روزافزون قیمت دلار، بالا است و در حدود 500 هزار تومان الی 2 میلیون تومان بسته به نوع لایسنس انتخابی متغیر است.

بررسی لایسنس آفیس که روی سیستم نصب شده است

در کشور ما با توجه به استفاده گسترده از کرک‌ها برای فعال‌سازی آفیس، بیشتر از نسخه‌های لایسنس Retail و Volume استفاده می‌شود. برای این که متوجه شویم که لایسنس آفیس نصب شده روی سیستم ما از چه نوع لایسنسی است، باید در آفیس 2013، 2016، 2019 یا 2021 یک فایل جدید در یکی از نرم افزارهای آفیس (ورد، اکسل و دیگر نرم‌افزارها) باز کنید و از سربرگ File گزینه Account را انتخاب کنید. اگر در نسخه نصب شده در سیستم شما در قسمت بالای About Word گزینه‌های آپدیت مشاهده نمی‌شد، یعنی نسخه نصب شده روی سیستم شما از نوع VL یا Volume است. اما اگر گزینه‌های آپدیت دیده شد یعنی نسخه نصب شده از نوع Retail  است.

با خرید لایسنس اورجینال آفیس از عملکرد صحیح نرم‌‎افزار مطمئن شوید

نصب نرم‌افزارهای آفیس در هر سیستمی ضروری است. حال بهتر است که برای استفاده کامل از نرم‌افزارهای آفیس، لایسنس اورجینال آفیس را بر روی دستگاه خود نصب کنید. در این مطلب با انواع لایسنس‌های اوجینال آفیس آشنا شدیم و مزایای نصب یک لایسنس اورجینال بر روی دستگاه را با هم بررسی کردیم.  شما همواره می‌توانید از طریق سایت‌های واسطه معتبر ایرانی، با پرداخت ریالی لایسنس اورجینال آفیس را خریداری کنید و با نصب آن، از خدمات کامل آفیس برخوردار شوید. توجه داشته باشید که نصب محصولات آفیس با دو نوع لایسنس متفاوت به صورت همزمان روی یک سیستم ممکن نیست و در صورت اقدام به این کار، با پیام خطا مواجه خواهید شد. پس بهتر است که در انتخاب یک لایسنس اورجینال مناسب برای سیستم خود دقت کافی را به خرج دهید.