خرید درون بازی چیست

خرید درون بازی یکی از روش‌هایی است که در بازی‌های موبایلی، ویدیویی، کنسول‌های بازی مانند ایکس باکس و… وجود دارد و با استفاده از آن می‌توان به امکانات مختلف بازی دسترسی پیدا کرد. با این روش می‌توان به انواع ویژگی‌های داخل یک بازی دسترسی داشت و حتی با استفاده از آن کسب درآمد کرد. خرید امکانات درون بازی، به خصوص برای گیمرها یک فرصت ویژه برای افزایش کیفیت بازی است تا مدت زمان بیشتری از انجام بازی لذت ببرند.

چه چیزهایی در بازی‌ها قابل خرید است؟

خرید درون بازی با هدف ارتقای بازی انجام می‌شود، بسیاری از بازی‌های محبوب و پرطرفدار در ابتدا یک نسخه رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، این نسخه امکانات محدودی دارد. به عنوان مثال قدرت کاراکترها یا توانایی‌های آن‌ها دارای محدودیت است یا حین بازی تبلیغاتی نمایش داده می‌شود که انجام بازی را مختل می‌کند که این مشکل هم با خرید قابلیت‌های درون بازی از بین می‌رود. به طور کلی موارد زیر در بیشتر بازی‌ها قابل خرید هستند.

ارز و جم بازی

رایج‌ترین چیزی که کاربران در داخل بازی‌ها خریداری می‌کنند، ارز یا جم بازی است. ارز بازی حکم کیف پول داخل بازی را دارد که کاربر با یک بار خرید و شارژ آن می‌تواند تا زمان تمام شدن آن، قابلیت‌های مختلف داخل بازی را با ارز مخصوص بازی خریداری کند.

مراحل بعدی

گاهی‌اوقات بازیکن در گذشتن از یک مرحله بازی با مشکل مواجه می‌شود، در بیشتر بازی‌ها مراحلی که امکان گذشتن از آن‌ها وجود ندارد با خرید درون بازی قابل رد کردن هستند. همچنین در بعضی بازی‌ها با تمام شدن مراحل بازی می‌توان مراحل جدیدی را با خرید از داخل بازی دریافت کرد.

نقشه و راهنمای بازی

راهنمای بازی و نقشه‌های عبور از مراحل سخت یکی دیگر از قابلیت‌هایی هستند که در بیشتر بازی‌ها امکان خرید آن‌ها وجود دارد.

ابزار بازی

این امکان به خصوص در بازی‌های جنگی یکی از قابلیت‌های پرطرفدار خرید درون بازی است که با استفاده از آن می‌توان برای کاراکترها و شخصیت‌های بازی سلاح و ابزار جدید خریداری کرد.

ارتقای کیفیت بازی

یکی دیگر از مزایای خرید درون بازی، ارتقای کیفیت و ظاهر بازی است. در بیشتر بازی‌ها ظاهر اولیه بدون هیچ ویژگی خاصی است و کاربر می‌تواند باتوجه به سلیقه‌ خود تم و ظاهر بازی را تغییر دهد. به عنوان مثال تم بازی را تغییر داده، موسیقی زمینه بازی را مطابق با سلیقه خود عوض کند و… .

کاراکترها یا پوسته‌های جدید آن‌ها

در نهایت محبوب‌ترین امکانی که خرید درون بازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد، تغییر ظاهر و شکل کاراکترها و شخصیت‌های بازی است. با خرید ارز درون بازی یا پرداخت مستقیم می‌توان مهارت‌های شخصیت‌ها را ارتقا داد، لباس، جواهرات، خالکوبی و… برای آن‌ها خریداری کرد و حتی شخصیت‌های جدیدی به بازی اضافه کرد.

معروف‌ترین بازی‌ها با خرید درون برنامه‌ای

خرید درون بازی یک روش کسب درآمد برای سازندگان بازی هم هست. به خصوص برای بازی‌های معروف و پرطرفدار خرید داخل بازی درآمدهای زیادی را ایجاد می‌کند، این‌روزها بیشتر بازی‌ها از این ویژگی برخوردار هستند و بازیکنان هم استقبال خوبی از این موضوع دارند. بعضی از مهم‌ترین بازی‌ها با امکان خرید درون بازی موارد زیر هستند.

کال آف دیوتی

کال آف دیوتی یکی از بازی‌های محبوب چندسال اخیر است که در انواع نسخه‌های موبایلی، کامپیوتری، کنسول‌های بازی و… منتشر شده است. این بازی درسبک استراتژی و جز بازی‌های جنگی است که به دلیل گرافیک فوق‌العاده طرفداران زیادی دارد.

کال آف دیوتی همچنین جز اولین بازی‌های پرطرفدار با امکان خرید درون برنامه است، ارز درون بازی کال آف دیوتی، سی‌ پی نام دارد که با دلار، یورو، پوند و سایر ارزهای خارجی قابل خریداری است و با شارژ آن در بازی می‌توان انواع لباس، قابلیت‌های کاراکترها، سلاح، مراحل خاص و… را خریداری کرد.

کلش آف کلنز

یکی دیگر از بازی‌هایی که خرید درون آن برای دسترسی به امکانات مختلف بازی محبوبیت زیادی دارد، بازی پرطرفدار و قدیمی کلش آف کلنز است. در این بازی، بازیکن دارای یک دهکده است که باید از آن محافظت کرده و با حمله به دهکده‌های همسایه آن را گسترش دهد. تهیه آیتم‌های جدید، افزایش قدرت نیروها، تغییر ظاهر دهکده و… با کمک ارز داخل این بازی که جم نام دارد قابل انجام می‌باشد.

موبایل لجند

موبایل لجند یکی دیگر از بازی‌هایی است که برخلاف بازی‌های قبلی چند سالی بیشتر از انتشار آن نمی‌گذرد و جز بازی‌های جدید محسوب می‌شود. این بازی موبایلی پرطرفدار هم قابلیت خرید درون برنامه دارد و با استفاده از آن می‌توان مراحل بازی را ارتقا داد، شخصیت‌های جدید خریداری کرد، قدرت بازیکنان را افزایش داد و با خرید پوسته جدید ظاهری جذاب برای قهرمانان بازی ساخت تا لذت بیشتری از انجام بازی برد.

روش‌های خرید درون بازی

برای خرید درون بازی روش‌های مختلفی وجود دارد، البته بیشتر این روش‌ها برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیستند و باید با روش‌های غیرمستقیم ابتدا ارز داخل بازی را خریداری کرده و سپس به خرید امکانات مورد نظر خود بپردازند.

  • خرید مستقیم از کنسول یا سایت بازی: بسیاری از بازی‌های کامپیوتری یا کنسولی امکان خرید مستقیم قابلیت‌های بازی در داخل کنسول یا سایت رسمی بازی را دارند، خرید با این روش فقط با ارزهای خارجی مانند دلار، یورو، پوند و.. امکان دارد و ایرانیان به طور مستقیم قادر به انجام آن نیستند.
  • خرید از گوگل استور: برای بازی‌های موبایلی امکان خرید درون برنامه‌ای و ارتقای بازی با استفاده از فروشگاه گوگل امکان‌پذیر است اما باز هم با حساب مستقیم ایران این امکان وجود ندارد.
  • خرید از سایت‌های معتبر: راحت‌ترین راه برای خرید درون بازی ایرانیان، استفاده از سایت‌هایی است که در این زمینه فعالیت می‌کنند. این‌روزها سایت‌های زیادی با داشتن کارت‌های بانکی بین‌المللی، در ازای دریافت درصدی بیشتر از مشتریان ارز، جم، سی‌پی و… امکانات داخل یک بازی مشخص را برای آن‌ها خریداری کرده و در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

دسترسی به کلیه امکانات بازی، با کمک خرید‌های درون بازی

زمانی که حداکثر قابلیت‌ها و امکانات یک بازی در دسترس باشد، انجام آن لذت بیشتری دارد و اغلب گیمرهای حرفه‌ای از این روش برای ارتقای خود و غلبه بر رقبا در بازی استفاده می‌کنند. برای دریافت این امکانات بهترین راه خرید درون برنامه‌ای است که این کار به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و برای بیشتر بازی‌های معروف هم قابل دسترس است که در این مطلب در مورد آن‌ها صحبت شد و بهتر است تا از رقبا جا نمانده‌اید، شما هم از این قابلیت‌های جذاب استفاده کنید.