خرید درون بازی چیست

خرید درون بازی یکی از روش‌هایی است که در بازی‌های موبایلی، ویدیویی، کنسول‌های بازی مانند ایکس باکس و… وجود دارد و با استفاده از آن می‌توان به امکانات مختلف بازی دسترسی پیدا کرد. با خرید درون بازی می‌توان به انواع ویژگی‌های داخل یک بازی دسترسی داشت و حتی با استفاده از آن کسب درآمد کرد.  خرید درون بازی به پیشرفت شما در بازی کمک می‌کند و بسیاری از بازی‌ها خرید درون بازی داشته و برای این کار واحد پولی مختص به خود را دارند. خرید امکانات درون بازی، به خصوص برای گیمرها یک فرصت ویژه برای افزایش کیفیت بازی است تا مدت زمان بیشتری از انجام بازی لذت ببرند.

خرید درون بازی با هدف ارتقای بازی انجام می‌شود.
خرید درون بازی با هدف ارتقای بازی انجام می‌شود.

چه چیزهایی در بازی‌ها قابل خرید است؟

خرید درون بازی با هدف ارتقای بازی انجام می‌شود، بسیاری از بازی‌های محبوب و پرطرفدار در ابتدا یک نسخه رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، این نسخه امکانات محدودی دارد. به عنوان مثال قدرت کاراکترها یا توانایی‌های آن‌ها دارای محدودیت است یا حین بازی تبلیغاتی نمایش داده می‌شود که انجام بازی را مختل می‌کند که این مشکل هم با خرید قابلیت‌های درون بازی از بین می‌رود. به طور کلی موارد زیر در بیشتر بازی‌ها قابل خرید هستند.

ارز و جم بازی

رایج‌ترین چیزی که کاربران در داخل بازی‌ها خریداری می‌کنند، ارز یا جم بازی است. ارز بازی حکم کیف پول داخل بازی را دارد که کاربر با یک بار خرید و شارژ آن می‌تواند تا زمان تمام شدن آن، قابلیت‌های مختلف داخل بازی را با ارز مخصوص بازی خریداری کند.

مراحل بعدی

گاهی‌اوقات بازیکن در گذشتن از یک مرحله بازی با مشکل مواجه می‌شود، در بیشتر بازی‌ها مراحلی که امکان گذشتن از آن‌ها وجود ندارد با خرید درون بازی قابل رد کردن هستند. همچنین در بعضی بازی‌ها با تمام شدن مراحل بازی می‌توان مراحل جدیدی را با خرید از داخل بازی دریافت کرد.

نقشه و راهنمای بازی

راهنمای بازی و نقشه‌های عبور از مراحل سخت یکی دیگر از قابلیت‌هایی هستند که در بیشتر بازی‌ها امکان خرید آن‌ها وجود دارد.

ابزار بازی

این امکان به خصوص در بازی‌های جنگی یکی از قابلیت‌های پرطرفدار خرید درون بازی است که با استفاده از آن می‌توان برای کاراکترها و شخصیت‌های بازی سلاح و ابزار جدید خریداری کرد.

ارتقای کیفیت بازی

یکی دیگر از مزایای خرید درون بازی، ارتقای کیفیت و ظاهر بازی است. در بیشتر بازی‌ها ظاهر اولیه بدون هیچ ویژگی خاصی است و کاربر می‌تواند باتوجه به سلیقه‌ خود تم و ظاهر بازی را تغییر دهد. به عنوان مثال تم بازی را تغییر داده، موسیقی زمینه بازی را مطابق با سلیقه خود عوض کند و… .

کاراکترها یا پوسته‌های جدید آن‌ها

در نهایت محبوب‌ترین امکانی که خرید درون بازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد، تغییر ظاهر و شکل کاراکترها و شخصیت‌های بازی است. با خرید ارز درون بازی یا پرداخت مستقیم می‌توان مهارت‌های شخصیت‌ها را ارتقا داد، لباس، جواهرات، خالکوبی و… برای آن‌ها خریداری کرد و حتی شخصیت‌های جدیدی به بازی اضافه کرد.

معروف‌ترین بازی‌ها با خرید درون برنامه‌ای

خرید درون بازی یک روش کسب درآمد برای سازندگان بازی هم هست. به خصوص برای بازی‌های معروف و پرطرفدار خرید داخل بازی درآمدهای زیادی را ایجاد می‌کند، این‌روزها بیشتر بازی‌ها از این ویژگی برخوردار هستند و بازیکنان هم استقبال خوبی از این موضوع دارند. بعضی از مهم‌ترین بازی‌ها با امکان خرید درون بازی موارد زیر هستند.

بازی Call Of Duty یکی از بهترین بازی های سبک بتل رویال
بازی Call Of Duty یکی از بهترین بازی های سبک بتل رویال

کال اف دیوتی

کال آف دیوتی یکی از بازی‌های محبوب چندسال اخیر است که در انواع نسخه‌های موبایلی، کامپیوتری، کنسول‌های بازی و… منتشر شده است. این بازی درسبک استراتژی و جز بازی‌های جنگی است که به دلیل گرافیک فوق‌العاده طرفداران زیادی دارد.

کال آف دیوتی همچنین جز اولین بازی‌های پرطرفدار با امکان خرید درون برنامه است، ارز درون بازی کال آف دیوتی، سی‌ پی نام دارد که با دلار، یورو، پوند و سایر ارزهای خارجی قابل خریداری است و با شارژ آن در بازی می‌توان انواع لباس، قابلیت‌های کاراکترها، سلاح، مراحل خاص و… را خریداری کرد.

کلش اف کلنز

یکی دیگر از بازی‌هایی که خرید درون آن برای دسترسی به امکانات مختلف بازی محبوبیت زیادی دارد، بازی پرطرفدار و قدیمی کلش اف کلنز است. در این بازی، بازیکن دارای یک دهکده است که باید از آن محافظت کرده و با حمله به دهکده‌های همسایه آن را گسترش دهد. تهیه آیتم‌های جدید، افزایش قدرت نیروها، تغییر ظاهر دهکده و… با کمک ارز داخل این بازی که جم نام دارد قابل انجام می‌باشد.

موبایل لجند

موبایل لجند یکی دیگر از بازی‌هایی است که برخلاف بازی‌های قبلی چند سالی بیشتر از انتشار آن نمی‌گذرد و جز بازی‌های جدید محسوب می‌شود. این بازی موبایلی پرطرفدار هم قابلیت خرید درون برنامه دارد و با استفاده از آن می‌توان مراحل بازی را ارتقا داد، شخصیت‌های جدید خریداری کرد، قدرت بازیکنان را افزایش داد و با خرید پوسته جدید ظاهری جذاب برای قهرمانان بازی ساخت تا لذت بیشتری از انجام بازی برد.

فری فایر ( Free Fire)

بازی فری فایر به مانند بازی کالاف دیوتی و پابجی موبایل در سبک اکشن و شوتر است. این بازی نیز دارای خرید درون بازی بوده و به کمک الماس‌های موجود در این بازی می‌توانید قابلیت‌های خود را در بازی افزایش دهید. این بازی دارای 8 شخصیت با توانایی‌های متفاوت هستند و تنها در صورت داشتن جم یا الماس (GEM Free Fire) بازی می‌توانید از آن‌ها را ارتقا دهید. خرید درون بازی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید از فروشگاه اسلحه، حیوان خانگی، پوسته‌های مختلف و بسیاری تجهیزات دیگر را خریداری کرده و در نبردهای خود استفاده کنید. برای خرید جم بازی فری فایر می‎توانید از گیفت کارت‌های موجود برای این بازی کمک بگیرید.

بازی فری فایر به مانند بازی کالاف دیوتی و پابجی موبایل در سبک اکشن و شوتر است.
بازی فری فایر به مانند بازی کالاف دیوتی و پابجی موبایل در سبک اکشن و شوتر است.

پابجی موبایل PUBG Mobile

در هنگام معرفی بازی‌های اکشن دارای خرید درون بازی نمی‌توان از پابجی موبایل غافل شد. در این بازی به کمک واحد پولی یوسی (UC) می‌توان خرید درون بازی انجام داد. با در اختیار داشتن ارز بازی پابجی شما می‌توانید از فروشگاه هر چیزی را که لازم دارید خریداری کنید. در واقع این پول به شما امکان شخصی سازی آیتم‌ها شخصیت‌ها، سلاح‌ها، ابزار جنگی و…  را داده و حتی امکان ارتقا سطح لول (level) را نیز فراهم می‎کند.

فیفا موبایل FIFA

یکی دیگر از بازی‌های محبوب موبایل فیفا است. در این بازی نیز به مانند دیگر بازی‌های ذکر شده خرید درون بازی امکان پذیر بوده و به کمک واحد پولی این بازی یعنی پوینت می‌توان سطح بازی خود را بالا ببرید. با در اختیار داشتن پوینت این بازی شما می‌توانید کیت لباس، توپ فوتبال و موارد دیگر را از فروشگاه خریداری کنید. همچنین اگر قصد ارتقا تیم خود را دارید به کمک پوینت می‌توانید بازیکن جدید در هر پستی که می‌خواهید بخرید. در مجموع استفاده از پوینت در بازی به جذاب‌تر شدن بازی کمک می‌کند.

پلاتو Plato

یکی از بازی‌های محبوب در ایران بازی پلاتو است. این بازی چندین بازی را در دل خود جای داده است و امکانات دیگری مانند چت آنلاین نیز دارد. در این باز اگر قصد ارتقا مهرهای بازی، صفحه بازی و… را دارید یا باید خرید درون بازی انجام دهید، و یا تعداد زیادی بازی انجام دهید تا پول کافی برای این کار جمع کنید.

پس موبایل PES Mobile

در بازی PES Mobile هم امکان خرید درون بازی وجود دارد. واحد پولی مورد استفاده در این بازی کوین است که می‌توان به کمک آن آیتم‌های متعددی را از فروشگاه خرید. با در اختیار داشتن کوین شما می‌توانید بازیکن‎های واقعی مانند کریس رونالدو، لیونل مسی، امپابه و… را خریداری کنید. همچنین اگر کوین پس موبایل به اندازه کافی داشته باشید می‌توانید به راحتی لوگو تیم محبوب خود را خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

کلش رویال Clash Royale

کمپانی سوپرسل بعد از افت بازی کلش اف کلنز برگ برند خود یعنی بازی کلش رویال را رو کرد. این بازی نیز از سیاست‌های بازی کلش اف کلنز پیروی می‌کند. با این تفاوت که تایم انتظار بسیار کمتر شده است و به کمک خرید درون بازی امکان بالا بردن سرعت و خرید آیتم‌ها و غارت بیشتر وجود دارد.

ساکر استارز Soccer Stars

این بازی نیز به مانند بازی فیفا و PES یکی از بازی‌های ورزشی محبوب است. در این بازی شما چند مهره در اختیار دارید و باید آن را گل کنید. این بازی برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS مناسب بوده و به کمک خرید درون بازی می‌توانید تمام ابزارهای مورد نیاز خود در بازی را شخصی سازی کنید و لذت بیشتری از بازی ببرید.

روش‌های خرید درون بازی

برای خرید درون بازی روش‌های مختلفی وجود دارد، البته بیشتر این روش‌ها برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیستند و باید با روش‌های غیرمستقیم ابتدا ارز داخل بازی را خریداری کرده و سپس به خرید امکانات مورد نظر خود بپردازند.

  • خرید مستقیم از کنسول یا سایت بازی: بسیاری از بازی‌های کامپیوتری یا کنسولی امکان خرید مستقیم قابلیت‌های بازی در داخل کنسول یا سایت رسمی بازی را دارند، خرید با این روش فقط با ارزهای خارجی مانند دلار، یورو، پوند و.. امکان دارد و ایرانیان به طور مستقیم قادر به انجام آن نیستند.
  • خرید از گوگل استور: برای بازی‌های موبایلی امکان خرید درون برنامه‌ای و ارتقای بازی با استفاده از فروشگاه گوگل امکان‌پذیر است اما باز هم با حساب مستقیم ایران این امکان وجود ندارد.
  • خرید از سایت‌های معتبر: راحت‌ترین راه برای خرید درون بازی ایرانیان، استفاده از سایت‌هایی است که در این زمینه فعالیت می‌کنند. این‌روزها سایت‌های زیادی با داشتن کارت‌های بانکی بین‌المللی، در ازای دریافت درصدی بیشتر از مشتریان ارز، جم، سی‌پی و… امکانات داخل یک بازی مشخص را برای آن‌ها خریداری کرده و در اختیار کاربر قرار می‌دهند.
گیفت کارت‌ بازی ها یکی از بهترین روش ها برای خرید درون بازی هستند.
گیفت کارت‌ بازی ها یکی از بهترین روش ها برای خرید درون بازی هستند.

دسترسی به کلیه امکانات بازی، با کمک خرید‌های درون بازی

بازی‌هایی به شما معرفی کردیم جز بهترین و محبوب‌ترین بازی‌ های موبایلی هستند و افراد زیادی در سراسر جهان آن را بازی می‌کنند. اکثر این بازی‌ها برای دانلود و نصب به صورت رایگان عرضه می‌شوند اما برای پیشرفت و ارتقا در بازی نیاز به انجام خرید درون بازی است. نکته قابل توجه در این زمینه این است که انجام خریدهای درون بازی برای گیمرهای ایرانی به دلیل تحریم‌ها بسیار سخت است. به همین دلیل بهترین راه حل خرید از سایت‌های معتبری است که این خدمات را ارائه می‌دهند.

زمانی که حداکثر قابلیت‌ها و امکانات یک بازی در دسترس باشد، انجام آن لذت بیشتری دارد و اغلب گیمرهای حرفه‌ای از این روش برای ارتقای خود و غلبه بر رقبا در بازی استفاده می‌کنند. برای دریافت این امکانات بهترین راه خرید درون بازی است که این کار به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و برای بیشتر بازی‌ های معروف هم قابل دسترس است که در این مطلب در مورد آن‌ها صحبت شد و بهتر است تا از رقبا جا نمانده‌اید، شما هم از این قابلیت‌های جذاب استفاده کنید.