بهره‌مندی از سرویس پرداخت ارزی با افتتاح حساب ویزا کارت

ویزا کارت به‌عنوان یک سرویس پرداخت ارزی دارای قابلیت‌های ‌فراوانی است؛ به همین دلیل محبوبیت بسیار زیادی دارد. افتتاح حساب ویزا کارت دارای یک فرایند مشخص است که باید به‌صورت مرحله به مرحله انجام شود. شما می‌‌‌توانید با استفاده از سرویس ویزا کارت به شبکه بانکی بین‌المللی متصل شوید و به‌آسانی پرداخت‌های ‌خود را انجام دهید. در این مطلب به بررسی مزایای افتتاح حساب ویزا کارت و روش استفاده از ویزا کارت برای کاربران ایرانی می‌‌‌پردازیم.

ویزا کارت به‌عنوان یک سرویس پرداخت ارزی دارای قابلیت‌های ‌فراوانی است.
ویزا کارت به‌عنوان یک سرویس پرداخت ارزی دارای قابلیت‌های ‌فراوانی است.

معرفی ویزا کارت

ویزا (Visa) از مطرح‌ترین شبکه‌های ‌پرداخت است و ویزا کارت در بیش از 200 کشور جهان پذیرفته می‌‌‌شود. هر موسسه مالی انتخاب می‌‌‌کند که با یک شبکه پردازش تراکنش‌ها مانند ویزا همکاری کند. هریک از شرکت‌های ‌صادرکننده ویزاکارت دارای شرایط و ضوابط خاصی هستند و براساس این شرایط تصمیم می‌‌‌گیرند که به کدام یک از مشتریان خدامت اراده دهند. مشتریان می‌‌‌توانند با افتتاح حساب ویزا کارت از خدمات این شبکه مالی بهره‌مند شوند. ویزا کارت از طریق طیف وسیعی از موسسات مالی در دسترس مشتریان اعم از افراد حقیقی و شرکت‌های ‌تجاری قرار می‌‌‌گیرد.

قراردادهای خدمات شامل کارمزد تراکنش‌های ‌بانکی و هزینه‌های ‌شبکه ویزا است. ویزا همچنین از طریق انواع قراردادهای خدماتی همکاری مشترکی با شرکت‌های ‌بازرگانی دارد. تجاری که از ویزاکارت‌ها استفاده می‌‌‌کنند، به ازای هریک از تراکنش مشتریان – به‌عنوان بخشی از هزینه سرویس پردازش شبکه ویزا – هزینه تراکنش اندکی را به شرکت ویزا می‌‌‌پردازند.

هر ویزاکارت برای انجام تراکنش‌ها به شبکه پردازش پرداخت ویزا متکی است. با افتتاح حساب در ویزا کارت، به‌عنوان یک شبکه پردازش پرداخت، شما این امکان را پیدا می‌‌‌کنید تا پرداخت‌های ‌خود را به‌صورت الکترونیکی انجام دهید. تمامی ویزا کارت‌ها دارای یک کد 16 رقمی منحصربه‌فرد هستند. در مورد کارت‌های ‌فیزیکی این کد روی کارت حک شده است؛ همراه با یک ریزتراشه که از دارنده کارت در برابر کلاهبرداری‌های ‌مالی محافظت می‌‌‌کند. همچنین، در پشت کارت یک نوار مغناطیسی به همراه ک پنل برای امضای دارنده کارت وجود دارد.

روش افتتاح حساب ویزا کارت برای کاربران ایرانی

در حال حاضر میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از خدمات سیستم مالی ویزا کارت استفاده می‌‌‌کنند. چنانچه شما هم مایل باشید از این سرویس بهره‌مند شوید، در ابتدا باید طبق مراحل تعیین‌شده، نسبت به افتتاح حساب ویزا کارت اقدام کنید.

در حال حاضر میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از خدمات سیستم مالی ویزا کارت استفاده می‌‌‌کنند.
در حال حاضر میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از خدمات سیستم مالی ویزا کارت استفاده می‌‌‌کنند.

البته از آنجا که این سیستم مالی به دلیل تحریم‌ها از ارائه سرویس به کاربران ایرانی خودداری می‌‌‌کند؛ بنابراین، افتتاح حساب ویزا کارت با پیچیدگی‌هایی همراه است و به این منظور باید حتما از هویتی غیرایرانی استفاده کنید. چراکه اگر هویت واقعی شما مشخص شود، ویزا کارت فورا حساب شما را مسدود خواهد کرد. با توجه به حساسیت‌های ‌موجود، باید هنگام ثبت نام نهایت دقت را داشته باشید. شما این امکان را دارید تا از طریق برخی از سایت‌های ‌معتبر داخلی نسبت به افتتاح حساب ویزا کارت اقدام کنید.

روش‌های ‌صدور ویزا کارت

به جرات می‌‌‌توان گفت که ویزا کارت یکی از سرویس‌های ‌مالی برتر در سراسر جهان به شمار می‌‌‌آید. ازاین‌رو هرساله هزاران کاربر نسبت به افتتاح حساب ویزا کارت اقدام می‌‌‌کنند. امروزه صدور ویزا کارت به‌آسانی انجام می‌‌‌شود و برای بهره‌مندی از این سرویس مالی، تنها کافی است برخی از مراحل را پشت سر بگذارید.

برای دریافت ویزا کارت شما باید هنگام ثبت نام، اطلاعات هویتی خود را ارائه دهید. البته در این مورد، شما نمی‌توانید از هویت ایرانی خود استفاده کنید و باید حتما هویت خود را تغییر دهید. البته نکته مهم این است که صرفا باید از هویتی امن استفاده کنید؛ در غیر این صورت ‌حساب شما مسدود خواهد شد. بنابراین، افتتاح حساب ویزا کارت برای کاربران ایرانی دردسرهای خاص خودش را دارد. یکی از روش‌های ‌صدور ویزا کارت، صدور ویزا کارت مجازی است. از آنجا که استفاده از ویزا کارت فیزیک در ایران کاربرد ندارد؛ ازاین‌رو تنها راه بهره‌مندی از سرویس ویزا کارت، استفاده از کارت‌ ‌مجازی است. در ادامه انواع ویزاکارت را بررسی می‌‌‌کنیم.

ویزا کارت اعتباری

موسسات مالی برای مشتریانی که بر اساس گزارش اعتباری‌شان واجد شرایط لازم باشند، ویزا کارت اعتباری (Visa credit cards) صادر می‌کنند. کردیت کارت‌ها راحتی و امنیت را برای کاربران فراهم می‌کنند که برای دسترسی به آن‌ها باید یک حساب ویزا کارت را افتتاح کنید. ویزا کارت‌ها دارای مزایای متعددی هستند، مانند 0% درصد سالانه نرخ بهره (APRs) در سال اول، پاداش بازگشت نقدی و مزایای ویژه هنگام خرید از خرده‌فروشی‌های ‌خاص. کارت‌های Signature Visa پاداش‌ها و مزایای بیشتری را در مقایسه با کارت‌های ‌سنتی ارائه می‌کنند.

ویزا کارت نقدی

یکی از انواع ویزا کارت که کاربران ایرانی می‌‌‌توانند با افتتاح حساب از آن استفاده کرد، ویزا کارت نقدی (Visa debit card) است. دارندگان ویزاکارت نقدی امکان دسترسی به حساب‌های بانکی خود ازجمله حساب‌های چک و پس‌انداز را دارند. مانند credit card، می‌‌‌توان از آن‌ها برای خرید در فروشگاه‌های ‌آنلاین یا انجام تراکنش‌های ‌معمول بانکی استفاده کرد. برای انجام تراکنش، دارندگان کارت باید از شماره شناسایی شخصی (PIN) استفاده کنند. ویزاکارت‌های ‌نقدی با نام دارنده کارت و شماره‌حساب 16 رقمی، به‌اضافه تاریخ انقضا و یک شماره CW ارائه می‌شوند.

استفاده از ویزا کارت؛ راهی امن برای پرداخت الکترونیکی
استفاده از ویزا کارت؛ راهی امن برای پرداخت الکترونیکی

شرکت ویزا یکی از معتبرترین موسسات مالی در سراسر جهان است که در آمریکا فعالیت دارد. این شرکت کارت‌های اعتباری خود را با نام ویزا کارت عرضه می‌کند. با خرید ویزا کارت می‌توان با سرعت بسیار بالایی مبادلات مالی را انجام داد و پرداخت‌های آنلاین را تکمیل کرد. اگر می‌خواهید با ویژگی‌ها و نحوه خرید این کارت آشنا شوید با ما در این مطلب همراه باشید.

ویزا کارت چگونه کار می‌کند؟

در شرایطی که یک ویزا کارت با مبلغ از قبل تعیین‌شده خریداری می‌کنید، شماره کارت و اطلاعات دیگر آن از جمله Cvv2 در اختیار شما قرار می‌گیرد. در واقع مبلغ از پیش تعیین‌شده به یک حساب اصلی انتقال داده می‌شود و هنگامی که خریدهای خود را با ویزا کارت انجام می‌دهید، برداشت پول از حساب اصلی صورت می‌گیرد. یکی از ویژگی‌هایی که ویزا کارت را بسیار جذاب‌تر کرده است، امکان اتصال این کارت به حساب پی پال است. کاربران می‌توانند ویزا کارت خود را به حساب‌ پی پال متصل کنند و از همین طریق بدون هیچ محدودیتی در سایت‌های خارجی، خرید آنلاین انجام دهند.

خرید و‌یزا کار‌ت چه مزایایی دارد؟

برخورداری از یک حساب ویزا کارت برای کاربران ایرانی به‌خودی‌خود یک مزیت به شمار می‌آید. چرا افراد می‌توانند با به‌کارگیری این حساب تحریم‌ها را از بین برده و در شرایط عادی مبادلات مالی خود را تکمیل کرده و خریدهای آنلاین انجام دهند. برخی دیگر از مزایای خرید ویزا کارت عبارت‌اند از:

  • تاریخ انقضای بالای ویزا کارت (حداکثر 6 سال)
  • سرعت بالا در انتقال مبالغ
  • نرخ کارمزد اندک
  • قابلیت اتصال به پی پال
  • عدم وجود محدودیت برای انتقال مبالغ

کاربران ایرانی می‌توانند ویزا کارت خود را از فروشگاه‌های معتبر واسطه خریداری کنند. خرید ویزا کارت از این فروشگاه‌ها با نرخ‌های مناسب امکان‌پذیر است. اگر به یک کارت اعتباری برای خریدهای آنلاین و مبادلات مالی بین‌المللی احتیاج دارید، می‌توانید همین حالا برای خرید ویزا کارت اقدام کنید.

استفاده از ویزا کارت؛ راهی امن برای پرداخت الکترونیکی

ویزا کارت این امکان را برای افراد فراهم کرده است تا پرداخت‌های ‌خود را به‌صورت الکترونیکی انجام دهند. این کارت به شبکه پرداخت ویزا متصل است. شبکه ویزا در ابتدا با کارت‌های ‌اعتباری شروع به کار کرد؛ اما اکنون شرکت ویزا کارت‌های ‌نقدی را در اختیار کاربران قرار داده است تا با اطمینان خاطر بیشتری تراکنش‌های ‌خود را انجام دهند.

کاربران ایرانی به دلیل محدودیت‌های ‌ناشی از تحریم برای دریافت ویزا کارت باید از خدمات وب‌سایت‌های ‌واسط استفاده کنند. لازم به ذکر است که در کشور ایران ویزا کارت‌های ‌فیزیکی در دسترس نیستند و کاربران صرفا می‌‌‌توانند با استفاده از کارت‌های ‌مجازی تراکنش‌های ‌خود را انجام دهند. برای اطلاع از دیگر روش های پرداختی میتوانید به مقاله “وب مانی یا پرفکت مانی ؟”  و یا مقاله “وب مانی” مراجعه کنید.