به دلیل توسعه کسب‌وکارهای آنلاین، استفاده از کیف پول‌های دیجیتالی افزایش پیدا کرده است. تفاوتی ندارد که شما کسب‌وکاری کوچک را اداره می‌کنید و یا کسب‌وکاری در مقیاس بزرگ دارید؛ شما در هر صورت به کیف پول دیجیتالی نیاز دارید. داشتن این کیف پول‌ها حتی برای دانشجویان نیز ضروری است؛ چرا که در دسترسی به منابع مالی معتبر خارجی و ذخیره کردن آن‌ها کاربردهای بسیاری دارد. شما با داشتن کیف پول‌های دیجیتالی مانند وب مانی یا پرفکت مانی می‌توانید هر نوع تراکنش بین‌المللی را انجام دهید. در این مطلب با تفاوت‌های این دو سرویس مالی و کیف پول دیجیتالی آشنا می‌شویم.

کیف پول دیجیتال وب مانی چیست؟

قبل از بررسی بهتر بودن وب مانی یا پرفکت مانی، لازم است با هر یک از آن‌ها آشنا شویم. وب مانی نوعی سیستم پرداخت جهانی است که امکان خرید و دریافت خدمات آنلاین را برای کاربران فراهم می‌کند. این سرویس در سال 1998 میلادی در کشور روسیه راه‌اندازی شد و در حال حاضر دفتر رسمی آن نیز در روسیه قرار دارد. از سال 1998 تا به امروز حدود 40 میلیون کاربر در سرویس وب مانی عضو شده و مشغول به فعالیت هستند. این سرویس بستری بسیار عالی برای راه‌اندازی کسب‌وکار و فعالیت گسترده در سطح بین‌المللی است.

شما می‌توانید با استفاده از کیف پول دیجیتال و‌ب ما‌نی حساب خود را شارژ کرده و به انجام فعالیت‌های اقتصادی بپردازید. باید اشاره کرد که شما می‌توان پول‌های به دست آمده را در این کیف پول به هر ارز رایجی تبدیل کنید. با کیف پول وب مانی شما می‌توانید در هر صرافی معامله کرده و در فروشگاه‌های اینترنتی کالا و موارد دیگر به خرید کالا و دریافت خدمات بپردازید.

ویژگی‌های کیف پول دیجیتال پرفکت مانی

کیف پول پر‌فکت ما‌نی مانند وب مانی، یک کیف پول الکترونیکی است که با استفاده از آن می‌توان به صورت بین‌المللی فعالیت مالی و تجاری انجام داد. این سرویس در سال 2007 فعالیت خود را آغاز کرد؛ با توجه به این موضوع، باید اشاره کرد که پرفکت مانی نسبت به وب مانی سرویس جدیدتری است. باید بدانید که امنیت و سرعت این سرویس بسیار بالا است و کاربران با استفاده از آن می‌توانند از فروشگاه‌های اینترنتی سراسر جهان با هر ارز رایجی خرید کنند. جالب است بدانید که با افتتاح حساب در پرفکت مانی، به صورت ماهیانه سود دریافت خواهید کرد.

یکی از قابلیت‌های سرویس پر‌فکت ما‌نی این است که کاربران این سرویس امکان معامله ارز از طریق سرویس پی پال را دارند. همچنین می‌توانند در سرویس پرفکت مانی به فعالیت‌های بازاریابی بپردازند. نکته مهمی که درباره پرفکت مانی وجود دارد این است که سرویس پرفکت مانی تحریم‌های بین‌المللی را در سرویس خود اعمال نمی‌کند. از همین رو تمام کاربران از سراسر دنیا می‌توانند در سرویس پرفکت مانی به فعالیت بپردازند.

مقایسه دو سرویس کیف پول دیجیتال وب ما‌نی و پر‌فکت مانی

با بررسی وب مانی و وب پرفکت دیدیم که این دو سرویس شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند. اما انواع حساب‌ها در این دو سرویس متفاوت هستند؛ از همین رو در زمینه‌های مالی تفاوت این دو سرویس مشهود است. بنابراین قبل از شروع فعالیت خود در وب مانی یا پرفکت مانی بهتر است ابتدا با تفاوت‌های این دو سرویس آشنا شوید.

برخی از مواردی که دو سرویس وب مانی و پرفکت مانی در آن تفاوت دارند، عبارتند از:

  • کارمزدهای متفاوت
  • اعتبار وب‌سایت
  • کیف پول‌های پشتیبانی شده
  • سرعت انتقال ارزها

تفاوت و‌ب مانی و پرفکت ما‌نی در میزان کارمزد دریافتی

یکی از موارد مهم در کیف پول‌های دیجیتالی میزان کارمزد تراکنش‌ها است. در دو سرویس وب مانی و پرفکت مانی، همه تراکنش‌ها کارمزد دارند؛ اما میزان کارمزد هر سرویس با توجه به سیاست‌های آن‌ها متفاوت است. باید بدانید که نرخ کارمزد در پرفکت مانی 0.5 درصد تعیین شده و سرویس وب مانی حدود 0.8 درصد کارمزد دریافت می‌کند. از این نظر می‌توان گفت که سرویس پرفکت مانی بهتر از وب مانی است.

وب ما‌نی یا پرفکت ما‌نی؛ وب‌سایت کدام‌یک اعتبار بیشتری دارد؟

انتخاب یک سرویس معتبر و مطمئن برای فعالیت اقتصادی، خرید اینترنتی دریافت خدمات از فروشگاه‌های مختلف و سیار فعالیت‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در این زمینه هر دو سرویس وب مانی و پرفکت مانی رقابت تنگاتنگی داشته و همیشه در تلاش برای پشتیبانی از تعداد سایت‌های بیشتری بوده‌اند. باید بدانید که در چند سال گذشته تعداد زیادی از شعبه‌های وب مانی در کشور انگلیس تاسیس شده است. سرویس وب مانی اخیرا توانسته از تعداد ارزهای بیشتری پشتیبانی کرده و در سایت‌های مختلف بیش از پیش فعال باشد. از طرف دیگر فعالیت در پرفکت مانی آسان‌تر است و به اندازه وب مانی پیچیده نیست.

کیف پول‌های پشتیبانی شده توسط سرویس‌های پر‌فکت مانی و وب ما‌نی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم باری انتخاب سرویس کیف پول‌های دیجیتال، تنوع پشتیبانی از کیف پول‌های مختلف است. باید بدانید که سه کیف پول مختلف توسط پرفکت مانی پشتیبانی می‌شوند. اما تعداد کیف پول‌ها پشتیبانی شده توسط وب ما‌نی بیشتر است. کیف پول‌های پشتیبانی شده توسط وب ما‌نی شامل طلا، دلار، یورو، دانگ، روبل و موارد دیگر می‌شود. از همین رو برای استفاده از کیف پول‌های متنوع‌تر، وب مانی گزینه بهتری است. اما اگر کسب‌وکار شما تنها به دلار و یورو محدود می‌شود، سرویس پرفکت مانی گزینه‌ای ایده‌آل خواهد بود.

سرعت انتقال ارزها و انجام تراکنش‌ها در هر یک از سرویس‌های وب ما‌نی و پر‌فکت مانی

سرعت انتقال ارز و انجام تراکنش‌ها در کیف پول‌ها دیجیتالی برای هر کسب‌وکاری دارای اهمیتی بسیار بالایی است. هر دو سرویس و‌ب ما‌نی و پر‌فکت ما‌نی از این نظر تقریبا یکسان هستند؛ از همین رو انتخاب بین این دو کمی دشوار خواهد بود. بنابراین بهتر است که تمرکز خود را روی فاکتورهای دیگر انتخاب وب مانی یا پرفکت مانی بگذارید.

کیف پول دیجیتال وب مانی یا پرفکت مانی؛ انتخاب با شما است

برای شارژ حساب خود در سرویس پرفکت مانی باید ووچر این سرویس را خریداری کنید. باید بدانید که امکان استفاده از این ووچر در کارت‌های اعتباری و صرافی‌های آنلاین وجود دارد. شارژ حساب در و‌ب ما‌نی باید با پیمر انجام شود که قابلیت‌های آن با ووچر پرفکت مانی یکسان است. به طور کلی تعیین بهتر بودن وب مانی یا پرفکت مانی به هدف شما از به‌کارگیری این سرویس‌ها بستگی دارد. چرا که هر کدام در برخی از زمینه‌ها نسبت به یکدیگر دارای برتری هستند.