پس از پخش شایعات بسیار زیادی در مورد نسخه کلدوار کالاف دیوتی، بلک آپس کلدوار به طور رسمی تایید شد و ساخت آن، مانند نسخه‌های قبلی Black Ops به استودیوی تری‌آرک (TreyArch) سپرده شد. به نظر می‌رسد که قرار است دوباره شاهد یک نسخه فوق‌العاده از این بازی جذاب باشیم. البته این بازی از لحاظ داستانی ربطی به نسخه‌های قبلی Black Ops ندارد؛ اما اکثر شخصیت‌های مهمی که در نسخه‌های اول و دوم حضور داشتند، در این نسخه نیز حضور خواهند داشت. کالاف دیوتی کلدوار حداقل به پردازنده Core i3-6300 و حافظه رم 8 گیگابایت نیاز خواهد داشت. در این مطلب با سیستم مورد نیاز کالاف دیوتی کلدوار با جزئیات کامل آشنا خواهیم شد.

کلدوار کالاف دیوتی
کلدوار کالاف دیوتی

آشنایی با ویژگی‌های بصری کالاف دیوتی کلدوار

یکی از فناوری‌های مدرن استفاده شده در کالاف دیوتی کلدوار، فناوری رهگیری پرتو (Ray Tracing) است که کیفیت نوپردازی بازی را به شکل قابل توجهی بالا می‌برد. همین ویژگی اجرای بازی را سنگین می‌کند. بازیکنان علاقمند می‌توانند در صورتی که سخت‌افزار کامپیوتر یا لپتاپ آن‌ها از این فناوری پشتیبانی می‌کند، به دلخواه گزینه رهگیری پرتو را فعال کنند. همچنین از ویژگی‌های بصری به روز دیگری نیز در ساخت مراحل این بازی استفاده شده است. این ویژگی‌ها باعث ایجاد کیفیت بصری بالای این بازی و در نتیجه، نیاز به سیستمی قوی‌تر می‌شوند.

دیگر ویژگی‌های بصری این بازی

از نظر بصری، در طراحی محیط‌ها و رنگ‌بندی کالاف دیوتی کلدوار سعی شده تا از طیف رنگ‌های گسترده و تضاد رنگی و آیتم‌های گوناگون استفاده شود. به همین دلیل محیط‌های بازی زنده و پویا به نظر می‌رسند. هرچند این میزان بسته به هر محیط متغیر است. ساخت این محیط‌های پویا نیازمند این است که قدرت گرافیکی سیستم شما بالا باشد.

 

 

همچنین، در بخش چند نفره بازی، محیط‌های متنوعی از نظر جغرافیایی معرفی شده‌اند که شامل ازبکستان، آنگولا، آتلانتیک شمالی (اقیانوس اطلس شمالی)، شهر میامی و کوه‌هایی یورال (Ural Mountains) واقع در روسیه می‌شوند. شما در این مکان‌ها که از نظر بصری بسیار زیبا و واقعی طراحی شده‌اند به مبارزه با یکدیگر خواهید پرداخت. بازی در این محیط‌های جدید و باکیفیت نیازمند یک سیستم مناسب است که بدون مشکل بتواند بازی را اجرا کند.

سیستم مورد نیاز کالاف دیوتی کلدوار

به نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان بازی جدید کالاف دیوتی بهینه‌سازی قابل قبولی انجام داده‌اند. برای اجرای بازی کلدوار نیاز به پردازنده یا کارت گرافیک آن‌چنان مدرن یا قدرتمندی نداریم. برای مثال پردازنده‌های نسل دوم و سوم می‌توانند به راحتی این بازی را اجرا کنند. همچنین حافظه زیادی که کالاف دیوتی کلدوار اشغال می‌کند، حدود 45 گیگ از حافظه PC شما خواهد بود.

همچنین کالاف دیوتی کلدوار شامل بخش زامبی هم می‌شود. این بازی روی کنسول‌های نسل نهم با فریم ریت 120 (Frame-Rate 120) اجرا خواهد شد. در این بازی از فناوری‌های رهگیری پرتو و DLSS 2.0 استفاده شده است. در ادامه سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی را مشاهده خواهید کرد.

برای اجرای بازی کلدوار نیاز به کارت گرافیک قدرتمندی نداریم.
برای اجرای بازی کلدوار نیاز به کارت گرافیک قدرتمندی نداریم.

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب کالاف دیوتی کلدوار

در این بخش از مطلب، به معرفی ویژگی‌های سیستمی می‌پردازیم که حداقل قدرت ممکن برای اجرای کالاف دیوتی کلدوار را دارد. بازی در این سیستم نصب می‌شود و قابل اجرا است ولی نباید انتظارات ویژه‌ای به خصوص در بخش گرافیکی بازی از آن داشته باشید. حداقل سیستم مورد نیاز کالاف دیوتی کلدوار به شرح زیر است:

 • سیستم عامل مورد نیاز: ویندوز 7 (64 بیت SP1) یا ویندوز 10 (64 بیت) ورژن 1803 یا جدیدتر
 • پردازنده مورد نیاز: حداقلIntel Core i3-6300 ، AMD FX-8120
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 670 یا GeForce GTX 1650 یا AMD Radeon HD 7950
 • حافظه خالی برای نصب بازی: حداقل 45 گیگابایت برای حالت چند نفره – 175 گیگابایت برای تمامی حالت‌های بازی
 • کارت صدا: DirectX Compatible که به سیستم DirectX 12 سازگار نیاز دارد

سیستم پیشنهادی برای نصب کالاف دیوتی کلدوار (بدون فناوری Ray Tracing)

در این بخش، سیستم پیشنهادی برای نصب کالاف دیوتی کلدوار را به شما معرفی می‌کنیم. در این سیستم اجرای بازی روان‌تر خواهد بود و ویژگی‌های بصری بازی به شکل کامل‌تری به شما ارائه خواهند شد. سیستم پیشنهادی برای نصب این بازی به شرح زیر است:

 • سیستم عامل مورد نیاز: ویندوز 7 (64 بیت SP1) یا ویندوز 10 (64 بیت) ورژن 1803 یا جدیدتر
 • پردازنده مورد نیاز: Intel Core i5-2500k یا AMD Ryzen R5 1600X
 • کارت گرافیک مورد نیاز: Nvidia GeForce GTX 970 / GTX 1660 Super یا AMD Radeon R9 390 / RX 580
 • حافظه رم: ۱۲ گیگابایت
 • حافظه خالی برای نصب بازی: 175 گیگابایت برای تمامی حالت‌های بازی
 • وضوح ویدیویی: متوسط

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی با بالاترین فریم (با استفاده از فناوری Ray Tracing)

در این بخش، سیستم مورد نیاز کالاف دیوتی کلدوار برای اجرای بازی با بالاترین فریم ممکن و استفاده از فناوری‌های جدید مانند رهگیری پرتو (Ray Tracing) را به شما معرفی می‌کنیم. اجرای بازی در چنین سیستمی تجربه کاملی از ویژگی‌های بصری خارق‌العاده این بازی به شما ارائه خواهد داد.

 • سیستم عامل مورد نیاز: ویندوز 7 (64 بیت SP1) یا ویندوز 10 (64 بیت) ورژن 1803 یا جدیدتر
 • پردازنده مورد نیاز: Intel i7-8700K یا AMD Ryzen 1800X
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 1080 یا RTX 3070 or AMD Radeon RX Vega64
 • حافظه رم: 16 گیگابایت
 • حافظه خالی برای نصب بازی: 175 گیگابایت
 • وضوح ویدیویی: بسیار بالا
تجربه‌ای بی نظیر با نصب کالاف دیوتی کلدوار روی سیستم‌های قوی
تجربه‌ای بی نظیر با نصب کالاف دیوتی کلدوار روی سیستم‌های قوی

تجربه‌ای فوق‌العاده با نصب کالاف دیوتی کلدوار روی سیستم‌های قوی

همانطور که در مطلب ذکر کردیم، در ساخت ورژن بلک آپس کلدوار کالاف دیوتی از فناوری‌های جدیدی استفاده شده است. این فناوری‌های جدید تاثیر به‌سزایی در ویژگی‌های بصری و گرافیکی بازی دارند. در کنسول‌های نسل جدید، مشکلی برای پردازش و اجرای این نوع بازی‌های سنگین وجود ندارد و نیازی به آپگرید سیستم آن‌ها وجود ندارد.

ولی کاربران PC برای برخورداری از سطح گرافیک بالاتر و تجربه کامل‌تر بازی کالاف دیوتی باید سیستم خود را با سیستم مورد نیاز کالاف دیوتی کلدوار وفق بدهند و در بعضی شرایط، بهتر است که پیش از نصب بازی، قطعات سیستم خود را تعویض کنند تا بتوانند بهتر از گرافیک این بازی لذت ببرند. در این مطلب با سیستم مورد نیاز کالاف دیوتی کلدوار آشنا شدیم و بهترین سیستم برای اجرای این بازی را به شما معرفی کردیم. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بازی هستید توصیه میکنیم مقاله” کالاف دیوتی کلدوار در کشمکش دو ابرقدرت اتمی شرق و غرب” را از دست ندهید.