از زمانی که مایکروسافت سرویس گیم پس را برای کنسول‌های ایکس باکس ارائه کرد، مصرف‌کنندگان این کنسول امکان دسترسی به تعداد زیادی از بازی‌ها را پیدا کردند. چند وقتی‌ است که خبرهایی از ارتقای این سرویس شنیده می‌شود و آن اشتراک خانوادگی گیم پس است. اگر سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس را برای استفاده همزمان اعضای خانواده ارائه کند، محبوبیت ایکس باکس در میان کاربران چندبرابر می‌شود.

اخبار مهم در مورد این سرویس

اولین اخبار در مورد اشتراک خانوادگی گیم پس توسط جز کوردن، خبرنگار سایت ویندوز سنترال منتشر شد  که در آن ادعا کرد که مایکروسافت در تلاش برای ارائه هرچه سریع‌تر سرویس گیم پس خانوادگی می‌باشد. این خبر زمانی قوت کرد و شایعه آن به طور جدی در میان مصرف‌کنندگان ایکس باکس پخش شد که برد سامز، خبرنگار فعال در حوزه بازی‌های ویدیویی هم به نقل از منابع مورد اعتماد در مایکروسافت، اخباری از ارائه این سرویس منتشر کرد.

هرچند جزئیات زیادی از این خبر منتشر نشده و مایکروسافت هنوز اخبار رسمی و موثقی را در مورد ویژگی‌ها و زمان انتشار اشتراک خانوادگی گیم پس ارائه نکرده است اما مطابق اطلاعات منابع آگاه از این سرویس گفته شده که اشتراک خانوادگی گیم پس امکان اتصال همزمان 5 کاربر به سرویس ایکس باکس و استفاده از بازی‌های این مجموعه تنها با یک اشتراک را فراهم می‌کند. هدف این طرح کاهش هزینه‌های گیمرها و طرفداران این کنسول محبوب است و با راه‌اندازی آن تعداد افرادی که از کنسول ایکس باکس و سرویس‌های ویژه آن استفاده می‌کنند، چندبرابر می‌شود.

زمان انتشار

مطابق صحبت‌های خبرنگاران در مورد این سرویس، زمان‌بندی انجام شده برای انتشار اشتراک خانوادگی گیم پس در سال جاری است و بازه زمانی پیش‌بینی شده برای انتشار آن پاییز 2022 است. البته باتوجه به اینکه این سرویس نیاز به بررسی‌های زیادی دارد تا با بهترین امکانات و با کیفیت مناسب در اختیار کاربران قرار گیرد، این احتمال وجود دارد که تغییراتی در زمان‌بندی ارائه آن صورت گرفته و کمی دیرتر از تاریخ مورد انتظار منتشر شود. در بدترین حالت پیش‌بینی می‌شود که این اشتراک در اواخر امسال منتشر شود. باتوجه به اینکه کاربران زیادی در مورد انتشار و اضافه کردن این اشتراک به مایکروسافت درخواست داده بودند، انتشار این اخبار انتظار را برای همه سخت‌تر کرده است.

امکانات اشتراک خانوادگی گیم پس

تا زمانی که خبر رسمی در مورد این اشتراک توسط مایکروسافت منتشر نشود، نمی‌توان جزئیات و ویژگی‌های این سرویس را به طور دقیق پیش‌بینی کرد اما انتظار می‌رود که حداقل امکانات اشتراک خانوادگی گیم پس، امکاناتی باشد که در اشتراک فردی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. دسترسی به یک مجموعه گسترده از بازی‌های جدید و قدیمی با اشتراکی ماهانه، امکان دسترسی به محتوای اضافه بازی‌ها و… از ویژگی‌های کلی سرویس گیم‌ پس است که در صورت ارائه اشتراک خانوادگی آن، در این اشتراک هم وجود خواهد داشت.