فورتنایت (‎Fortnite) یک بازی بتل رویال است، که در سال 2017 توسط شرکت اپیک گیمز معرفی شده است. فورتنایت به عنوان یک بازی سوم شخص شوتینگ، در تمامی پلتفرم‌های موجود در دنیا قابل اجراست و همین امر باعث موفقیت این گیم شده است. در سال‌های گذشته، به دلیل محبوبیت زیادی که فورتنایت پیدا کرده بود، این بازی در لیست 50 بازی برتر سال، که توسط وب‌سایت یورو گیمر (Euro gamer) منتشر می‌شود، قرار گرفت. در ادامه قصد داریم آیتم های برتر بازی فورتنایت را معرفی کنیم و درباره هر یک از آن‌ها، نکاتی را بیان کنیم.

بازی ‎Fortnite
بازی ‎Fortnite

معرفی آیتم های برتر بازی فورتنایت

در بازی فورتنایت، آیتم‌های مختلفی وجود دارد که بازیکن می‌تواند با استفاده از آن‌ها در بازی برنده شود و اصطلاحا ویکتوری (Victory) بگیرد. یک گیمر در بازی، نحوه کار با لانچ پد (Launch Pad) تا بوش (Bush) را باید بلد باشد و به خوبی آن‌ها را بشناسد تا بتواند پیروزی را کسب کند.

وقتی که صحبت در مورد ویکتوری گرفتن دربازی فورتنایت می‌شود، برخی از گیمرها فکر می‌کنند که فقط اسلحه یا اصطلاحا گان (Gun) تنها رمز موفقیت در این بازی است؛ اما باید بگوییم که این افراد اشتباه می‌کنند و علاوه بر اینکه باید رقیبان خود را یکی از پس از دیگری از سر راه بردارند، نیازمند مراقبت از خود نیز هستند. زمانی که مورد حمله یک بازیکن قرار می‌گیرید، باید بتوانید از آیتم‌های موجود اطراف‌تان یا چیزهایی که در دست دارید، از خود مراقبت کنید. پس بهتر از است که آیتم های برتر بازی فورتنایت در سال 2021 را بشناسید و درباره هرکدام اطلاعاتی را کسب کنید.

چاگ جاگ؛ اولین آیتم در لیست آیتم های برتر فورتنایت

چاگ جاگ، یکی از آیتم های برتر فورتنایت است. این آیتم، در بروزرسانی‌های اخیر فورتنایت منتشر شده است. در فورتنایت برای اینکه بتوانید زمان بیشتری زنده بمانید، باید میزان شیلد (Shield) خود را پرکنید، که افراد پروگیمر از اصطلاح شیلد زدن در بازی استفاده می‌کنند. در طول بازی باید سعی کنید تا میزان شیلد خود را بر روی عدد 100 نگهدارید تا آسیب کمتری ببینید. پس برای اینکه بتوانید میزان شیلد خود را زیاد کنید، میتوانید از مینی شیلد، پوشن شیلد و چاگ جاگ استفاده کنید.

چاگ جاگ، یکی از آیتم های برتر فورتنایت است.
چاگ جاگ، یکی از آیتم های برتر فورتنایت است.

حال تفاوت این شیلدها چیست؟ مینی شیلد همانطور که از اسمش معلوم است، میزان شیلد شما را در بازی به عدد 25 می‌رساند، پوشن شیلد میزان شیلد شما را دربازی به عدد 50 می‌رساند و چاگ جاگ میزان شیلد را به عدد 100 می‌رساند. به همین دلیل چاگ جاگ، یک آیتم برتر در بازی فورتنایت برای پر کردن شیلد محسوب می‌شود.

این نکته مهم در مورد چاگ جاگ را بدانید که اگر در ابتدای بازی این شیلد را پیدا کردید، بهتر است که از آن استفاده کنید؛ به دلیل اینکه مدت زمان استفاده از این شیلد 15 ثانیه است و برای انتهای بازی، این زمان بسیار زیاد است که ممکن است در زمان استفاده از چاگ جاگ، کشته شوید.

ریفت؛ دومین آیتم برتر بازی فورتنایت

ریفت، یکی دیگر از آیتم های برتر بازی فورتنایت است. این آیتم محبوب، در فصل‌های قبل‌ فورتنایت حضور داشت که بعد از به‌روزرسانی‌های اخیر دوباره به بازی برگشته است. ریفت یکی از بهترین آیتم‌های فرار از دست دشمنان‌تان است.

زمانی که مورد حمله دشمنان قرار گرفتید، می‌توانید با استفاده از این آیتم به قسمت دیگری از نقشه بازی بروید و جان خود را نجات دهید. زمانی که از ریفت برای فرار استفاده می‌کنید، در آن مکان یک طوفان ایجاد می‌شود که باعث آسیب رساندن به دشمنان می‌شود. همچنین زمانی که در طوفان بازی قرار گرفتید، می‌توانید از ریفت برای بیرون آمدن از طوفان استفاده کنید و جان خود را نجات دهید.

آیتم آبمیوه؛ معجونی برای درمان

آیتم آبمیوه، سومین آیتم یا روش در لیست آیتم‌های برتر بازی فورتنایت است. با خوردن آبمیوه در فورتنایت می‌توانید خود را درمان کنید و میزان درمان خود را به عدد 75 برسانید. با خوردن آبمیوه می‌توانید وقت بیشتری را نسبت به استفاده کردن از بانداژ ذخیره کنید. زمان استفاده از آبیموه تقریبا 2 ثانیه است که این میزان تقریبا نصف زمان استفاده کردن از بانداژ است.

کمپ فایر؛ سریع‌ترین آیتم برای درمان شما یا دوستان‌تان

زمانی که با هم‌تیمی‌های خود بازی می‌کنید و در نبردی قرار می‌گیرید، کمپ فایر بهترین آیتم برای درمان کردن یا اصطلاحا هیل کردن (Heal) است. شما می‌توانید کمپ فایر را بر روی زمین قرار دهید و فرایند هیل کردن را آغاز کنید. کمپ فایر، یک عیب بزرگ دارد. زمانی که شما کمپ فایر را روشن می‌کنید، دشمنان‌تان می‌توانند دود آن را از دور مشاهده کنند و همین دلیل ممکن است باعث کشته‌شدن شما شود. پس برای اینکه بتوانید از دشمنان فرار کنید، بهتر است از کمپ فایر در ارتفاعات استفاده کنید.

کمپ فایر؛ سریع‌ترین آیتم برای درمان
کمپ فایر؛ سریع‌ترین آیتم برای درمان

بادکنک؛ پنجمین آیتم در لیست آیتم های برتر بازی فورتنایت

بادکنک یا اصطلاحا بالن، پنجمین آیتم در لیست آیتم های برتر بازی فورتنایت است. برای اینکه سریع‌تر به محل مورد نظر خود برسید، می‌توانید از بالن‌ها استفاده کنید. بالن‌ها به شما این اجازه را می‌دهند که بتوانید به ارتفاعات بروید و یک مکان مناسب برای جنگیدن پیدا کنید. برای اینکه بتوانید فرود بیایید، می‌توانید بالن‌ها را بترکانید و با چتر نجات به پایین فرود بیایید.

لانچ پد؛ آیتمی سریع برای رفتن به آسمان

لانچ پدها کاربردهای زیادی دارند و دسترسی شما را در بازی بیشتر می‌کند. شما می‌توانید لانچ پد را روی یک سکوی مناسب قرار دهید و با رفتن بر بروی آن به بالا پرتاب شوید. زمانی که به بالا پرتاب می‌شوید چترتان باز می‌شود و می‌توانید در هرجای که می‌خواهید فرود بیایید. زمانی که در یک درگیری قرار گرفتید، اگر شرایط مبارزه نداشتید، می‌توانید با قرار دادن لانچ پد در یک سکوی مناسب، سریع محل درگیری را ترک کنید. برای رفتن به آسمان، لانچ پد در مقایسه با بالون سریع‌تر عمل می‌کند.

لانچ پد؛ آیتمی سریع برای رفتن به آسمان
لانچ پد؛ آیتمی سریع برای رفتن به آسمان

ترپ؛ یکی از آیتم های برتر بازی فورتنایت

ترپ (Trap)، یکی دیگر از آیتم های برتر بازی فورتنایت است. برای اینکه بتوانید با ترپ رقیبان خود را از بین ببرید، باید به مهارت خاصی برسید. زمانی که درگیر جنگ هستید و مشغول به ساخت‌وساز یا همان بیلد کردن هستید، با سرعت عمل می‌توانید ترپ را در دیوار قرار داده و باعث از بین بردن دشمن شوید. ترپ‌ها با قدرتی که دارند، به میزان 150 درصد از سلامتی و شیلد بازیکن را کم می‌کند و به همین دلیل، احتمال زنده بودن فرد را کاهش می‌دهد. بنابر این، باید حواس‌تان را به طور کامل جمع کنید تا در دام دشمن و ترپ آن نیافتید.

استینک بمب؛ یک بمب گازی برای کشتن رقیبان

استینک بمب (Stink Bomb)، هشتمین آیتمی است که در لیست بهترین آیتم‌های برتر بازی فورتنایت قرار دارد. این آیتم، یک گاز سمی ایجاد می‌کند و باعث آسیب رساندن به دشمنان می‌شود. استینک بمب فقط به مدت 9 ثانیه عمل می‌کند. با انداختن این بمب، نمی‌توانید فردی را بکشید و فقط استینک بمب توانایی آسیب رساندن دارد؛ اما اگر شانس داشته باشید و فرد میزان قابل توجهی از سلامت خود را از دست داده باشد، می‌توانید فرد را با این بمب بکشید. پس داشتن استینک بمب درکیف‌تان خالی از لطف نیست.

Stink Bomb
Stink Bomb

بوش؛ مکانی برای کمین کردن

بوش، آیتمی شبیه به بوته است که می‌توانید در آن کمین یا اصطلاحا کمپ کنید. اغلب اوقات، بوش‌ها فقط برای کمین کردن نیستند و افراد برای محافظت از خود، در آن قرار می‌گیرند. بیشتر بازیکنان زیرک، تا پایان بازی درون این بوش‌ها کمپ می‌کنند و منتظر می‌مانند تا دشمنان یکی پس از دیگری کشته شوند و پس از آن برای گرفتن ویکتوری، با افراد باقی‌مانده به رقابت می‌پردازند. زمانی که در داخل بوش هستید می‌توانید مانند یک روح به دشمنان خود شلیک کنید، به این دلیل که دشمنان توانایی دیدن شما را ندارند.

مانتد تورت؛ آخرین وسیله در لیست 10 آیتم برتر فورتنایت

مانتد تورت (Mounted Turret) آخرین آیتم در این لیست است. این سلاح مشابه، اسلحه قدیمی دوشکا است. مانتد تورت قدرت تخریب زیادی دارد و بهترین راه برای از بین بردن بیلدها است. یکی از مزایای این اسلحه، میزان تیر قابل شلیک است.

برای استفاده از مانتد تورت نیازی به از دست دادن فشنگ‌های خود ندارید و تیرهای اسلحه به صورت خودکار شارژ می‌شود. اما از نظر برخی از کاربران، مانتد تورت دارای معایب زیادی است. آن‌ها معتقدند، پس از به پایان رسیدن تیرهای این اسلحه، باید زمانی بین 10 تا 20 ثانیه منتظر بمانید تا این اسلحه دوباره شارژ شود؛ و مورد دوم، مورد هجوم قرار گرفتن از سوی دشمنان است. زمانی که از مانتد تورت استفاده می‌کنید، دشمنان شما می‌توانند با استفاده از اسلحه اسنایپر، به شما حمله کنند و آسیب زیادی وارد کنند.

مانتد تورت (Mounted Turret)
مانتد تورت (Mounted Turret)

با استفاده از 10 آیتم برتر فورتنایت به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شوید

اگر کمی در اینترنت جستجو کنید، متوجه محبوبیت فورتنایت در بین مخاطبان می‌شوید. این بازی توانسته است در رتبه‌های بالاتری نسبت به رقیبان خود مانند کال آف دیوتی (Call of Duty) قرار بگیرد. دلیل موفقیت این بازی آنلاین، عرضه به صورت رایگان است.

فورتنایت با حالت انیمیشنی که دارد، توانسته است مخاطبان زیادی از هر سن و سالی را به خود جذب کند و باعث ایجاد اوقات فراغتی برای آنان شده است. از همین‌رو برخی از افراد برای فراموش کردن مشکلات زندگی، مشغول به این بازی می‌شوند. پس اگر شما هم از این دسته افراد هستید و با ویکتوری گرفتن حال خوبی پیدا می‌کنید، حتما آیتم‌های برتر بازی فورتنایت را به خوبی بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید.

اگر مایل هستید با آیتم های درون بازی فورتنایت اشنا شوید به مقاله” خرید درون برنامه ای از گوگل پلی ” مراجعه کنید.