تاریخچه شرکت Naughty Dog

استودیو بازی سازی Naughty Dog توسط گوین و روبین در سال 1984 ساخته شد. این دو نفر که از دبیرستان همدیگر را می‌شناختند، تصمیم گرفتند به طور مستقل شروع به ساخت بازی‌های ویدیویی بکنند. این شرکت کوچک در سال 2001 توسط سونی خریداری شد. آن‌ها دنباله بازی‌های مشهور و هیجان انگیزی مانند Rings of Power و Way of the Warrior را ساختند.

تاریخچه شرکت Naughty Dog
تاریخچه شرکت Naughty Dog

شرکت بازی سازی ناتی که با ساخت بازی‌های جذاب و هیجان انگیز در آن دوران معروف شده بود تصمیم گرفت تا در تاریخ 10 شهریور 1375 بازی کرش بندیکوت را به طور انحصاری برای کنسول‌های Play Station بسازد و منتشر کند و اگر بازی در فروش به موفقیت برسد نسخه‌های بعدی آن هم ساخته شود.

خوشبختانه این بازی در آن دوران به فروش بالایی دست یافت و همین موضوع باعث شد تا ناتی داگ نسخه‌های بعدی این بازی که حالا هزاران نفر به آن علاقه‌مند بودند را بسازد. در سال‌های 1997 و 1998 قسمت‌های دوم و سوم بازی کراش ساخته شدند و بعد از این شرکت به ساخت این سری از بازی پایان داد و به سراغ ساخت و توسعه بازی Jack And Dexter رفت. پس از فروش فوق العاده سری بازی‌های کراش که در آن زمان 22 میلیون دلار بود، ناتی داگ به موفق‌ترین و ارزشمندترین شرکت ساخت بازی‌های ویدیویی در آمریکا تبدیل شد.

متحول شدن صنعت گیم پس از انتشار بازی Uncharted توسط Naughty Dog

بدیهی است که ساخت و توسعه بازی محبوب Crash Bandicoot باعث رونق گرفتن کمپانی ناتی داگ شد و به نوعی توانست جای بزرگترین بازی سگا یعنی، سونیک را بگیرد؛ اما با این اوصاف، شرکت ناتی داگ توانست بار دیگر در سال 2007 و با انتشار اولین نسخه از بازی Uncharted طرفداران را به وجد ‌آورند. برخلاف حال و هوایی که بازی‌های قبلی این شرکت به خود اختصاص داده بودند، (حالت کارتونی) تصمیم گرفتند این بار یک بازی واقع گرایانه اکشن و هیجان انگیز بسازند.

روند بازی و شخصیت پردازی آن همانند فیلم‌های سینمایی بود و در زمان انتشار به موفقیت چشمگیری دست یافت و طبق آماری که در سال 2012 از آن منتشر شد، حدود 17 میلیون نسخه از آن به فروش رفته بود. در ادامه محبوبیت ناتی داگ بین طرفداران بازی‌های ویدیویی، این شرکت در سال 2009 دومین نسخه از بازی هیجان انگیز آنچارتد را منتشر کرد. علاوه بر اینکه این بازی به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شد، تجربه‌ای لذت بخش و سرگرم کننده از نظر گیم پلی را در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

انتشار بازی Uncharted توسط Naughty Dog
انتشار بازی Uncharted توسط Naughty Dog

سومین نسخه از این بازی هم جذابیت خودش را داشت اما، به دلیل شباهتی که از نظر گرافیک و گیم پلی به نسخه قبلی داشت مورد انتقاد قرار گرفت. در سال 2014، برخی از مهم ترین کارمندان شرکت ناتی داگ به کارشان در آنجا پایان دادند. این افراد شامل ایمی هنینگ، جاستین ریچموند و نیت ولز بودند که هر کدام آن‌ها به ترتیب وظیفه نویسندگی و کارگردانی سری بازی‌های آنچارتد را بر عهده داشتند. پس از انتشار بازی آنچارتد 4 توسط نیل دراکمن، خبری دیگر از طرف این استودیو منتشر شد که حاکی از ساخته شدن بازی Uncharted: The Lost Legacy و نسخه دوم لست آو آس بود.

بازی‌های کمپانی Naughty Dog

کمپانی بازی سازی Naughty Dog با انتشار بازی The Last Of Us به گیمرها نشان داد که می‌تواند یک بازی جذاب و هیجان انگیز با داستانی تاثیر گذار و غم انگیز را به طرفداران ارائه دهد و این جزئیات زیبا و حیرت انگیز را در یک محیط آخرالزمانی به ارمغان بی‌آورد. در بازی لست آو آس معنای واقعی عشق پدرانه را با جوئل و الی متوجه شدیم و در نسخه دوم این بازی که The Last of Us Part II نام داشت طعم تلخ اما لذت بخش انتقام را چشیدیم. اگر مایل هستید در خصوص کمپانی های بازی سازی برتر اطلاعات بیشتری کسب کنید توصیه میکنیم مقاله ” کمپانی‌های برتر بازی سازی ” را مطالعه فرمایید.