وقتی که پای بازی های منحصر بفرد ایکس‌باکس در میان باشد، بدون شک بازی‌ Ori and the Blind Forest را به به یاد می آوریم،عنوانی که حالا دنباله‌ای چون Will of the Wisps به همراه دارد. اگر شما هم مثل ما برای انتشار نسخه دوم بازی Ori لحظه‌ شماری می‌کنید و مشتاق هستید تا بیشتر درباره نسخه دوم بهترین بازی ایکس‌باکس در نسل هشتم بدانید، مطالعه این پیش‌نمایش را به شما توصیه می‌کنم پس با آی گیم همراه باشید.

Ori and the Will of the Wisps
Ori and the Will of the Wisps

تاریخ انتشار بازی Ori and the Will of the Wisps

باز هم یک بازی دو بعدی جهان باز دیگر و باز هم اثری در خور ستایش، مایکروسافت درمراسم E3 2019 با پخش تریلر بازی، تاریخ انتشار دقیق بازی Ori and the Will of the Wisps  اعلام کرد که بازی «اُری و جنگل تاریک» در تاریخ ، یازدهم ماه مارس 2020 مصادف با 21 اسفند 1398 منتشر خواهد شد.

تجربه ی متفاوت بازی با نسخه جدید بازی

استودیو معتبر مون (Moon Studios)، سازنده بازی Ori and the Will of the Wisps یکی ازهزاران کمپانی توسعه دهنده گیم در سراسر دنیای بازی ست که توانسته نامی برای خود در این صنعت پر رقابت دست و پا کند و هم اکنون سعی دارد به‌‌ واسطه‌ی عرضه نسخه جدید Ori تجربه‌ای کامل تر و لذت بخش تر نسبت‌ به Ori and the Blind Forest  در اختیار بازیکنان قرار دهد. این در حالی است که تریلر تازه منتشر شده Ori and the Will of the Wisps، به‌خوبی بازیکن را با خط داستانی بازی و نبردهای بازی آشنا می‌کند و اگر شما نسخه اول بازی را تجربه کرده باشید، با بخش دوم احساس نزدیکی می‌کنید.

Ori
Ori

در تریلر جدید بازی Ori and the Will of the Wisps چه می گذرد؟

 به نظر می‌رسد دنباله‌ی این سری تازه بازی اُری همان جذابیت و هیجان سری اول را داشته و سعی دارد ازهر جنبه بهتر از نسخه نخست عمل کند. Ori and the Will of the Wisps همچون نسخه اول بازی روند داستانی وهنری خودش را حفظ کرده و از بعد مکانیزم هم تغییر چندانی نداشته است .خط داستانی بازی اُری مثل نسخه اول از جنگل‌های پر رمز و راز Nibel شروع می‌شود ولی این بار داستان با خارج شدن از محدوده جنگل های ترسناک حس و حال تازه ای به خود می‌گیرد و در همین نقطه داستان است که بازیکن با دشمنان جدیدی روبرو می شود. هر یک از باس‌های Ori and the Will of the Wisps روند مبارزه‌ای مختص به خود را دارند و بازیکن با توجه توانایی های کاراکتر خود، باید با آن‌ها مبارزه کند. ویژگی که باعث پیوستگی محتوای داستانی نسخه اول و دوم بازی اُری شده است حضور جوجه جغد در داستان است پس با خیال راحت می توانیم با کنجکاوی بیشتری سرنوشت قهرمانان بازی را دنبال کنیم.  با پیشروی در بازی و به مرور زمان، نقشه راز آِلود بازی بر ملا خواهد شد وبخش های سیاه و تاریکی که باقی مانده‌اند، انگیزه‌ی بسیاری برای بازگشتن وکشف کردن به مخاطب می دهند.باید منتظر باشیم و ببینیم سرنوشت سری دوم بازی اُری به کجا خواهد رسید.

انتخاب‌های بیشتر در مبارزه

نسخه اول بازی اُری امکانات و تنوع کمی داشت و عمده مبارزات تنها فشردن یک دکمه بود، ولی با این حال طرفداران پر و پا قرص خود را دارد و اما خبر خوب این است نسخه دوم بازی اُری دارای سیستم مبارزه ای به مراتب گسترده‌تری خواهد بود. بر خلاف بازی Ori and the Blind Forest، شما یک شمشیر واقعی و سه دکمه متفاوت برای کنترل سلاح و مهارت‌هایش خواهید داشت تا با آن مبارزه کنید. این سلاح‌ها و مهارت‌ها شامل شمشیری جهشی، چکشی قدرتمند، تیر و کمان، یک پرتابه‌ سنگین و یک نوع بمب است. برخی مهارت‌های خارج از مبارزه نیز در این دسته وجود دارد که می‌توان سبک بازی را تغییر دهد. برای مثال تغییر یک سلاح با جادوهای شفابخش!

اُری و جنگل تاریک
اُری و جنگل تاریک

امکان ارتقای تمام مهارت‌ها

با طی کردن مراحل و پیشرفت در بازی اُری مهارت‌های مبارزه و حرکتی هر سطح از بازی افزایش پیدا میکند، برای مثال پرتاب چندین تیر به طور همزمان. علاوه بر امکان انتخاب مهارت‌ها و سلاح‌های متفاوت، شما تکه‌های جواهری در بازی پیدا خواهید کرد که سبک بازی را تغییر می‌دهد. یکی از آن‌ها مانند قطب‌نما عمل کرده و مسیر را به شما نشان می‌دهد، و دیگری امکان پرش سه‌تایی را به شما می‌دهد.

بازی Ori and the Blind Forest از دیدگاه منتقدین بازی

با  تجربه کردن بازی مهیج «اُری و جنگل تاریک» می‌توانید لذت کشف کردن پیچ وخم  بازی را به طور کامل بچشید . مطمئنا از امتیازات بالای بازی اُری و نظرات منتنقدین اطلاع دارید،همه بی شک ازبازی تعریف و تمجید می‌کنند و حتی به شما پیشنهاد تجربه بازی را می دهند ، اما وقتی خودتان بازی اُری را تجربه می‌کنید. با امکانات غافلگیر کننده ای که بسیار دلچسب وهیجان‌ انگیز هستند روبه رو می شوید. اُری از آن دسته بازی‌های خوش‌ساختی است که می‌تواند برای ساعات متوالی  بازیکن را پای سیستم بنشاند. اگر شما هم به دسته بازی های سبک اکشن علاقمند هستید توصیه میکنیم به مطالعه مقاله” بازی‌های اکشن-ماجراجویی ” بپردازید