دنیای انیمیشن‌ها برای گیمرها

برخی از فیلم‌های انیمیشنی، شاید ظاهری بچه‌گانه داشته باشند، اما می‌توانند یک بزرگسال را تا ساعت‌ها درگیر خود کنند. انیمیشن‌های بسیاری ساخته می‌شوند که عناوین آن‌ها مربوط به دنیای گیمینگ است. حال می‌خواهد یک فیلم در دنیای بازی اتفاق بیافتد یا این که موضوع فیلم از روی یک بازی برداشته شده باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بررسی از انیمیشن های مناسب گیمرها در این زمینه بپردازیم.

انیمیشن‌های برتر مناسب برای گیمرها

انیمشین‌های امروزی زمینه‌های متنوعی دارد. زمینه گیمینگ در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از فیلم‌ها و انیمیشن‌ها با مضمون یک بازی ساخته می‌شود. در برخی اوقات نیز یک بازی از روی فیلم یا انیمیشن ساخته می‌شود. از این رو اگر به دنبال یک بازی هستید، بد نیست ابتدا به دنبال فیلم یا انیمیشن آن بگردید. از این رو در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا به معرفی برخی از این دسته انیمیشن‌ها بپردازیم.

سریال جدید و پرطرفدار Arcane

انیمشین Arcane برگرفته از داستان لیگ آف لجندز (League of Legends)، درباره تنش‌های بین دو شهر Piltover و Zaun است. در پیلتوور، جایی که شورایی بر همه حکمرانی می‌کند، دانشمندان جیس و ویکتور (شاگرد هایمردینگر سیبیل‌دار)، چیزی را ایجاد می‌کنند که به عنوان هگزتک شناخته می‌شود، که به هر کسی توانایی استفاده از جادو را می‌دهد. در همین حال، در Zaun، جایی که پلیس پیلتوور حملات معمولی را انجام می‌دهد، یک داروی بنفش روشن به نام شیمر مردم را به موجودات هیولایی با قدرت فوق العاده تبدیل می‌کند که بتوانند در شورش‌ها تاثیر داشته باشند.

ساخت یک سریال انیمیشنی بر اساس شخصیت‌های داستانی و قابل بازی (یا قهرمانان) League of Legends کاری بسیار سخت است. چرا که روزانه میلیون‌ها نفر این شخصیت‌ها را فرماندهی می‌کنند و از ویژگی‌های فیزیکی، صدا و به‌ویژه سلاح‌هایشان آگاه هستند. حرکات صورت هر شخصیت فوق‌العاده پیچیده است، تفاوت‌های ظریف را در واکنش و احساسات خام به ارائه عالی توسط بازیگران از جمله مواردی هستند که باید در هنگام ساخت یک انیمیشن به آن‌ها توجه کرد.

سری فیلم‌های Mortal Kombat

تقریبا همه با بازی مورتال کمبت آشنایی دارید. داستان انیمیشن این فیلم این است که یک زن و شوهر تلاش می‌کنند تا از پسر شیرخوار خود، لیو کانگ، از تعقیب تارکاتآن‌ها محافظت کنند، که برای جلوگیری از انجام سرنوشت کودک برای شکست دادن شائو کان فرستاده شده‌اند. آن‌ها پس از کشتن پدر و زخمی‌کردن مادر آماده می‌شوند تا لیو کانگ را از بین ببرند، اما لرد رایدن مانع آن‌ها می‌شود و همه آن‌ها را می‌کشد. مادر در حال مرگ از رایدن می‌خواهد تا به پسرشان بگوید که پدر و مادرش قبل از مرگ او را دوست داشته‌اند و رایدن لیو کانگ را به سرپرستی می‌گیرد تا او را برای هدفش تربیت کند.

زمانی که کیج و بلید به زودی با شکست مذاکرات توسط لیو کانگ و رایدن در مهار نیروی هجومی ملحق می‌شوند. کان ظاهر می‌شود و از رایدن درخواست می‌کند تا در آخرین تورنمنت مورتال کامبت شرکت کند تا یک بار برای همیشه سرنوشت دنیای خود را تعیین کند. خدای رعد موافقت می‌کند و او به قلمرو ناظران خود می‌رود. خدایان بزرگ، تا تعهد خود را به این مسابقه نهایی مطرح کند.

مورتال کمبت؛ انتقام اسکورپیون

مورتال کمبت قسمت انتقام اسکورپیون، نسخه جدید این انیمشن پرطرفدار می‌باشد که در سال 2020 منتشر شده است. انتقام اسکورپیون یکی از انیمیشن های مناسب گیمرها است که توانسته در سال گذشته امتیاز نسبتا بالایی را کسب کند.

در ژاپن، استاد بزرگ Shirai Ryu، هانزو هاساشی و پسر کوچکش ساتوشی در راه بازگشت به خانه توسط چندین نینجا از قبیله رقیب Lin Kuei در کمین قرار می‌گیرند. هاساشی پس از اینکه متوجه شد لین کوئی بقیه شیرای ریو از جمله همسرش هارومی را سلاخی کرده است، همه آن‌ها را می‌کشد.

مجموعه فیلم‌های Resident Evil

بیشتر بازی‌های زمینه ترسناک، تنها یک دوره دارند و پس از مدتی از بین می‌روند. اما Resident Evil از زمان انتشار نسخه اصلی پلی‌استیشن، تداوم خود را حفظ کرده است. واقعیت این است که Resident Evil یک فرنچایز چند دهه ای است که در زمینه‌های مختلف از جمله بازی‌های ویدیویی، کتاب‌ها و حتی فیلم ها وجود دارد. رزیدنت اویل همواره به عنوان یکی از انیمیشن های مناسب گیمرها شناخته می‌شود.

تداوم کار در Resident Evil اهمیت دارد و هر بازی اصلی حداقل به یکی دیگر از این سری اشاره می‌کند. برخلاف فیلم‌های لایو اکشن که اقتباس‌های آزاد از بازی‌های اصلی هستند، انیمیشن‌های Resident Evil کاملا معمولی هستند و اغلب لئون در آن نقش آفرینی می‌کنند. اینکه آیا آن‌ها خوب هستند یا نه کاملا موضوع دیگری است، اما فیلم‌های انیمیشن Resident Evil بینش جالبی را از دنیای فرنچایز ارائه می‌کنند که هر انیمیشنی توانایی ارائه آن را ندارد.

اولین انیمیشن رزیدنت اویل، Resident Evil: Degeneration است که در سال 2008 منتشر شد و یک سال پس از وقایع Resident Evil  4 اتفاق افتاد. این انیمشین در میان دیگر انیمیشن‌های سری رزیدنت اویل بسیار پرطرفدار است و همواره به عنوان یکی از  انیمیشن های مناسب گیمرها پیشنهاد می‌شود.

سریال پرمخاطب Final fantasy

پخش فاینال فانتزی، به عنوان یک سریال، در سال 1987 در ژاپن آغاز شد. از آن زمان تاکنون با بیش از پانزده نسخه اصلی، دنباله‌های آن بازی‌ها، و بسیاری از بازی‌های ویدئویی، بسیار قوی بوده است؛ اگرچه برخی از اسپین‌آف‌های آن کمی دور از انتظار هستند.

اولین بازی اقتباسی، Final Fantasy: Legend of the Crystals بود که برای اولین بار در سال 1994 عرضه شد. از آن زمان تاکنون 9 اقتباس از آن ساخته شده است. بنابراین به افتخار انتشار Final Fantasy  Remake و تجدید حیات طرفدارانی که Advent Children را به خاطر آن بازی دوباره تماشا می‌کنند، بیایید به عقب برگردیم و همه آن‌ها را رتبه‌بندی کنیم.

سریال Street fighter

استریت فایتر یکی از بازی‌های پرطرفدار قدیمی به شمار می‌رود که در ابتدا سریال آن ساخته شده بود. داستان این انیمشین جذاب به این صورت است که ویلیام اف. گویل (نام کامل او در سریال)، یک سرهنگ ارتش ایالات متحده، به سراسر جهان سفر می‌کند و گروهی از رزمی‌کاران را از کشورهای مختلف جمع می‌کند و یک سازمان مخفی به نام جنگنده خیابانی تشکیل می‌دهد. در این سازمان تیمی از مبارزان جنایتکار که به حفاظت از جهان و مبارزه با شیطان، به ویژه یک سازمان تروریستی به نام شادالو و رهبر فوق بشری آن، ژنرال M. Bison، وجود داشته که قصد محافظت از مردم را دارند.

انیمیشن Batman؛ یکی از انیمیشن‌های مناسب گیمرها

مجموعه Batman: The Animated Series یک مجموعه تلویزیونی انیمیشن ابرقهرمانی آمریکایی است که بر اساس بتمن ابرقهرمان کامیکس دی سی ساخته شده است. برای 20 قسمت پایانی سریال بتمن، عنوان The Adventures of Batman & Robin به سریال داده شد که برای تکرار قسمت‌های قبلی نیز استفاده می‌شد. این مجموعه اولین سریال در تداوم دنیای متحرک مشترک DC شد و مجموعه‌های تلویزیونی انیمیشنی، فیلم‌های داستانی، کتاب‌های کمیک و بازی‌های ویدیویی را با همان استعداد خلاق تولید کرد.

یکی از دلایلی که سریال بتمن به عنوان یکی از انیمیشن های مناسب گیمرها معرفی می‌شود این است که این سریال به دلیل پیچیدگی موضوعی، زیبایی‌شناسی فیلم نوآر، لحن تیره‌تر، ارائه هنری، و مدرن‌سازی ریشه‌های مبارزه با جنایت شخصیت عنوان آن مورد ستایش قرار گرفته است.مجموعه آی جی ان(IGN) Batman: The Animated Series را به‌عنوان بهترین اقتباس از بتمن در خارج از کمیک، بهترین نمایش تلویزیونی کمیک بوک تمام دوراK و دومین سریال انیمیشن برتر تمام دوران (پس از The Simpsons) فهرست کرده است. همچنین مجله Wizard آن را در رتبه 2 بهترین برنامه‌های تلویزیونی انیمیشن تمام دوران (پس از سیمپسون ها) قرار داد.

انیمیشن Sonic

سریال سونیک خارپشت (Sonic the Hedgehog) یک مجموعه تلویزیونی انیمیشنی است که بر اساس مجموعه بازیهای ویدیویی به همین نام ساخته شده است. این داستان توسط لن جانسون ویرایش شد و توسط DIC Productions، L.P.، Sega of America، Inc و استودیوی ایتالیایی Reteitalia S.p.A در ارتباط با Telecinco تهیه شد.

سونیک را به عنوان عضوی از گروهی از مبارزان آزادی به تصویر می کشد که برای سرنگونی دکتر روباتنیک، اکنون یک دیکتاتور مستبد است که سال ها قبل سیاره مادری خود موبیوس را فتح کرده و به آن حکمرانی می‌کند. به این دلیل سونیک به عنوان یکی از انیمیشن‌های مناسب گیمرها شناخته می‌شود که بازی آن در کنسول‌های بازی بسیار معروف است و از این رو اگر به دنبال بازی‌کردن آن‌ها هستید، بد نیست ابتدا انیمیشن آن را تماشا کنید.

کارتون Angry birds

فیلم پرندگان خشمگین (همچنین به سادگی با نام پرندگان خشمگین نیز شناخته می‌شود) یک فیلم انیمیشن کمدی محصول سال ۲۰۱۶ است که بر اساس سری بازی‌های ویدیویی Rovio Entertainment به همین نام، تولید شده است. این فیلم درباره رد، ساکن جزیره‌ای از پرندگان انسان‌نما است که به خدمه خوک‌های تازه وارد مشکوک است که نقشه‌ای شیطانی را طراحی کرده‌اند و تلاش می‌کند با کمک دوستان تازه‌تشکیل شده‌اش، جلوی آن‌ها را بگیرد.

از دنیای زیبای انیمیشن‌ها غافل نشوید

انیمیشن‌ها محدودیت سنی ندارد، اما برخی تصور می‌کنند که این نوع فیلم‌ها و سریال‌ها تنها برای افراد کم سن و سال هستند. بسیاری از انیمیشن‌های امروزی بر مبنای دنیای بازی ساخته می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به انیمیشن‌های ماشین‌ها، پرندگان خشمگین، رزیدنت اویل، مورتال کمبت، استریت فایتر و فاینال فانتزی اشاره کرد. شما نیز می توانید با تهیه اشتراک نتفلیکس یا اشتراک هولو و یا اشتراک HBO MAX به تماشای انیمیشن و فیلم های مورد علاقه خود بپردازید.  هرکدام از این انیمیشن‌ها دارای بازی خاص خود هستند که می‌توانند روزها و شاید هم ماه‌ها شما را درگیر خود کنند.