اپل یک برند مشهور آمریکایی است و به‌دلیل وجود تحریم‌های این کشور علیه ایران، امکان پرداخت مستقیم برای سرویس‌های مختلف این برند برای کاربران ایرانی وجود ندارد. با این وجود کاربران ایرانی می‌توانند با خرید گیفت کارت اپل، نیازهای خود را برطرف کنند و برای مثال پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای خود را انجام دهند. اما آیا با کاربردهای گیفت کارت اپل آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید که با داشتن این گیفت کارت می‌توانید اشتراک پریمیوم سرویس‌هایی مانند نتفلیکس و اسپاتیفای را هم خریداری کنید؟ برای آشنایی با مزایای خرید گیفت کارت اپل، این مطلب را از دست ندهید.

گیفت کارت اپل همچون دیگر گیفت کارت‌ ها، در مبالغ مختلفی ارائه می‌شود.
گیفت کارت اپل همچون دیگر گیفت کارت‌ ها، در مبالغ مختلفی ارائه می‌شود.

گیفت کارت اپل؛ چند نوع گیفت کارت که به یک نوع تبدیل شدند

اپل دارای سرویس‌های مختلفی از جمله اپل موزیک و اپل ایتونز است. در گذشته هرکدام از سرویس‌های اپل دارای گیفت کارت‌های اختصاصی خود بودند و این کاربران را اذیت می‌کرد. اما امروزه تنها یک نوع گیفت کارت اپل وجود دارد و با انتقال اعتبار آن به حساب کاربری می‌توانید از تمام سرویس‌های این برند خرید کنید که یک ویژگی مثبت و جذاب است.

گیفت کارت یک دلاری اپل چیست

گیفت کارت‌های اپل با اعتبارهای مختلفی از جمله یک، دو، پنج، ده تا 100 دلار ارائه می‌شوند. اما برخی از کاربران با خود تصور می‌کنند که گیفت کارت یک دلاری اپل به هیچ دردی نمی‌خورد و هدر دادن پول است. این در حالی است که ممکن است شما نیاز نداشته باشید تا یک برنامه را خریداری کنید. بلکه تنها یک بار به آن نیاز دارید. در این صورت، با پرداخت یک دلار می‌توانید برای مدت مشخصی از آن استفاده کنید.

امکانات گیفت کارت اپل یک دلاری

شما با داشتن گیفت کارت اپل امکانات مختلفی را در اختیار خواهید داشت. به عنوان مثال، به راحتی می‌توانید انواع بازی و برنامه را دانلود کنید. همچنین می‌توانید از آی بوکس، کتاب‌های دیجیتالی و یا صوتی متعددی را خریداری کنید.

خرید کالا از اپل استور

بسیاری از کاربران ایرانی به سایت‌های داخلی برای خرید کالاهای اپل اعتماد نمی‌کنند. از این رو، ترجیح می‌دهند که با هزینه بیشتر کالای مورد نظر را در یک کشور دیگر دریافت کنند و سپس به ایران بیاورند. برای این منظور، این افراد می‌توانند با خرید گیفت کارت اپل با اعتبار مورد نیاز خود، اقدام به شارژ حساب کاربری کرده و از اپل استور، محصولات مورد نظر را خریداری کنند.

دانلود کتاب‌های متنوع از آی بوکس

اگر علاقه‌مند به خواندن کتاب و یا شنیدن کتاب‌های صوتی هستید، پیشنهاد می‌کنیم سری به آی بوکس اپل بزنید. در این سرویس انواع کتاب‌های معروف جهان وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را بخوانید و دانش جدید کسب کنید. البته که برخی از این کتاب‌ها رایگان نیستند و با پرداخت معمولا کمتر از 5 دلار می‌توانید آن‌ها را دانلود و خریداری کنید.

دانلود فیلم و موسیقی از آیتونز

اگر به دانلود فیلم‌ها و موسیقی‌های با کیفیت اورجینال علاقه دارید، با خرید گیفت کارت و اعمال اعتبار آن روی حساب کاربری اپل خود می‌توانید فیلم، سریال و موسیقی دلخواه خود را از آیتونز به راحتی دانلود کنید. همچنین امکان دانلود موسیقی از طریق اپل موزیک هم وجود دارد.

انجام پرداخت‌ های درون برنامه‌ ای با گیفت کارت اپل

یکی از امکانات ویژه گیفت کارت اپل، امکان انجام پرداخت‌ های درون برنامه‌ ای با گیفت کارت اپل است. شما با داشتن گیفت کارت‌های اپل به راحتی می‌توانید در هر بازی و یا برنامه‌ای که در اپ استور موجود است، پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشید. توجه داشته باشید که برای این کار نیاز به انجام کار خاصی ندارید و تنها کاری که باید انجام دهید، احراز هویت است.

امکان خرید پریمیوم اکانت ها مختلف با گیفت کارت اپل

تصور عموم کاربران بر این است که هر گیفت کارت برای سرویس مخصوص به خود است. از این رو، به عنوان مثال، برای خرید پریمیوم اسپاتیفای، باید یا گیفت کارت و یا اشتراک آن را به صورت جداگانه خریداری کرد و از طریق گیفت کارت اپل نمی‌توان این کار را انجام داد. در حالی که یکی از قابلیت‌های ویژه گیفت کارت و حساب کاربری اپل این است که شما می‌توانید از طریق اعتبار حساب خود، پریمیوم برخی سرویس‌ها از جمله نتفلیکس و اسپاتیفای را خریداری کنید.

مهم‌ترین کاربرد گیفت کارت یک دلاری آیتونز، خرید اپ‌های مورد نیاز است.
مهم‌ترین کاربرد گیفت کارت یک دلاری آیتونز، خرید اپ‌های مورد نیاز است.

توجه داشته باشید که سرویس‌هایی که اشتراک پریمیوم ارائه می‌دهند، به صورت خودکار تمدید می‌شوند. به این صورت که اگر شما به صورت ماهانه اشتراک اسپاتیفای را خریداری می‌کنید، در اول هر ماه، مبلغ مشخصی از حساب اپل شما به صورت خودکار کسر می‌شود. از این رو، اگر نمی‌خواهید که پس از مدت کوتاهی اعتبار حساب کاربری اپل شما صفر شود، بهتر است که از طریق تنظیمات، گزینه برداشت خودکار را غیرفعال کنید. در غیر این صورت، سرویس‌های اشتراکی تا زمانی که در حساب شما اعتبار وجود داشته باشد، به صورت خودکار مبلغ کسر می‌کنند.

پرداخت آسان هزینه‌ ها با خرید گیفت کارت اپل

برای خرید از سرویس‌های مختلف اپل، می‌توانید به سراغ گیفت کارت بروید. گیفت کارت اپل با اعتبارهای مختلفی ارائه می‌شود و شما می‌توانید با توجه به نیاز و بودجه خود، به تعداد دلخواه گیفت کارت خریداری کنید. برای ردیم گیفت کارت اپل (اعمال اعتبار گیفت کارت) هم باید وارد تنظیمات حساب کاربری خود شوید و روی گزینه افزایش اعتبار از طریق گیفت کارت کلیک کنید. در ادامه، باید کد را به دقت و با رعایت حروف کوچک و بزرگ وارد کنید تا اعتبار گیفت کارت برای شما اعمال یا به اصطلاح، ردیم شود.