کلش آف کلنز یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی در سبک استراتژی است که در حال حاضر می‌توانید آن را به صورت رایگان دانلود و تجربه کنید. این بازی آنلاین به شما امکان رقابت آنلاین با دوستان را می‌دهد و شاید بخواهید سریع‌تر از دوستان خود در این بازی پیشرفت کنید. در نتیجه، باید با ترفندهای بازی کلش آف کلنز آشنا شوید. بیشتر این نکات مربوط به لوت کردن، نقشه‌چینی قبیله و حمله کردن می‌شوند که در این مطلب با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

نکاتی که باید درباره نقشه‌چینی کلش آف کلنز بدانید

در بازی کلش آف کلنز، صاحب یک قبیله هستید که با بالاتر رفتن سطح شما در این بازی، این قبیله بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. زمانی که در بازی آفلاین هستید. بازیکنان دیگر به شما امکان حمله کردن را خواهند داشت. در نتیجه، باید طوری نقشه قبیله خود را پیاده‌سازی کندی که کاربران نتواند به راحتی منابع شما را از بین ببرند و یا با گرفتن ستاره، باعث از دست رفتن امتیاز و کاپ شما در این بازی می‌شود. اگر این عمل چند بار تکرار شود و امتیاز زیادی را از دست بدهید، به لیگ سطح پایین‌تر سقوط خواهید کرد.

نقشه‌چینی مخصوص حفظ منابع

اگر به دنبال حفظ منابع خود در بازی کلش آف کلنز و تقویت قبیله خود هستید، می‌توانید نقشه‌چینی را به شکلی انجام دهید که دشمن به منابع شما دسترسی نداشته باشد. بسیاری از افرادی که به دنبال حمله کردن هستند، می‌خواهند از شما امتیاز کسب کنند. در نتیجه، می‌توانید تاون هال (Town Hall) را در حاشیه نقشه قرار دهید تا این افراد به سراغ آن بروید و از شما امتیاز کسب کنند. همچنین برای جلوگیری از دسترسی به منابع می‌توانید مخازن Elixir، Dark Elixir و Gold خود را در وسط نقشه و میان آیتم‌های دیگر قرار دهید. همچنین دور آن‌ها را هم با وسایل دفاعی پر کنید. این باعث می‌شود که دشمن نتواند به راحتی به منابع شما دسترسی داشته باشد.

نقشه‌چینی برای حفظ امتیاز و منابع

اگر در کنار تاون هال خود، منابع را قرار دهید و دور آن‌ها را با آیتم‌های دفاعی پر کنید، دشمن به سختی می‌تواند به آن‌ها دسترسی پیدا کند. در نتیجه، با انجام این کار، می‌توانید از امتیاز و منابع خود محافظت نسبی کنید.

نقشه‌چینی برای کسب امتیاز

یکی از ترفندهای بازی کلش آف کلنز مربوط به نقشه‌چینی برای کسب امتیاز می‌شود. شما می‌توانید تاون هال خود را در مرکز نقشه قرار دهید و دور تا دور نقشه خود را هم از آیتم‌های دفاعی با قدرت بالا استفاده کنید. با انجام این کار، دشمن به کسب لوت از شما بسنده خواهد کرد.

حمله کردن در کلش آف کلنز اصول خاص خود را دارد

یکی از ترفندهای بازی کلش آف کلنز مربوط به حمله کردن در این بازی می‌شود. برای موفقیت در کلش آف کلنز، لازم است که حتما حمله‌های موفقی به بازیکنان دیگر داشته باشید. حمله‌های شما باید در عین اینکه امتیاز زیادی دارند، لوت زیادی هم داشته باشند.

در انتخاب قبیله برای حمله باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. باید قبیله‌هایی را انتخاب کنید که تاون هال و منابع در دسترسی دارند. برای پیدا کردن قبیله مناسب می‌توانید به ضعف‌های دفاعی آن قبیله توجه کنید. به عنوان مثال، اگر قبیله مد نظر شما در حال تقویت نیروهای دفاعی خود باشد، آن نیروها تا زمان اتمام تقویت و آپگرید از کار خواهند افتاد. در نتیجه، می‌توانید از ضعف به‌وجود آمده در نقشه استفاده کرده و به دشمن خود حمله کنید.

اگر تمرکز شما در حمله کردن، جمع کردن منابع است، می‌توانید ابتدا تمرکز خود را روی ذخایر و کالکترها (Collectors) بگذارید. اما اگر می‌خواهید از حمله خود امتیاز حداکثری دریافت کنید، باید تا می‌توانید سازه‌های رقیب را خراب کنید.

از قبیله گابلین‌ها برای به‌دست آوردن منابع استفاده کنید

اگر به بخش حمله یا اتک در بازی کلش آف کلنز دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید که بخشی به نام قبیله گابلین‌ها وجود دارد که می‌توانید با حمله به این قبایل، منابع خوبی به‌دست بیاورید. باید به این نکته اشاره کنیم که با حمله به گابلین‌ها، امتیازی کسب نخواهید کرد.

ترفندهای بازی کلش آف کلنز و نکاتی که نباید فراموش شوند

بازی کلش آف کلنز یک بازی استراتژیک آنلاین است که برای موفق شدن در آن باید از ترفندهای مختلفی استفاده کنید. بیشتر ترفندهای موجود برای کلش آف کلنز مربوط به نقشه‌چینی، حمله و جمع کردن منابع می‌شوند. در نهایت، این شما هستید که تعیین می‌کنید کدام فرم نقشه و حمله کردن برای قبیله‌تان مناسب است. پس توصیه می‌کنیم حتما در انتخاب استراتژی مناسب دقت لازم را داشته باشید.