مراسم گیم اواردز؛ مراسمی مهم برای گیمرها

مراسم گیم اواردز را می‌توان مهم‌ترین مراسم گیمینگ دانست که سالانه برگزار می‌شود. در این مراسم انواع بازی‌های برتر مورد بررسی قرار می‌گیرند و مقایسه می‌شوند. همچنین در گیم اواردز مانند یک مراسم و جشنواره سینمایی، مواردی مانند بهترین موسیقی متن، بهترین کارگردانی، بهترین خط سیر داستانی و بهترین کارگردانی هنری انتخاب شده و اعلام می‌شوند. همین موضوع باعث شده است که گیم اواردز به یکی از جذاب‌ترین رویدادهای گیمینگ تبدیل شود.

مراسم گیم اواردز را می‌توان مهم‌ترین مراسم گیمینگ دانست.
مراسم گیم اواردز را می‌توان مهم‌ترین مراسم گیمینگ دانست.

مراسم گیم اواردز چه مراسمی است؟

سالانه بازی‌های متنوعی برای پلتفرم‌های بازی معرفی می‌شوند. در این میان، برخی از بازی‌ها توانسته‌اند خود را به عنوان بهترین بازی‌ها معرفی کنند. اما بازی‌های دیگری نیز وجود دارند که در سبک‌های دیگر ارائه شده‌اند. در نتیجه، باید مراسمی برقرار شود که در آن بتوان یک بازی را به عنوان بهترین بازی سال معرفی کرد.

علاوه بر معرفی بهترین بازی، در گیم اواردز بازی‌های از جنبه‌های مختلفی مقابل هم قرار گرفته و با هم مقایسه می‌شوند. همیشه قرار نیست بازی که به عنوان بهترین بازی شناخته می‌شود، از تمام جهات از بازی‌های دیگر برتری داشته باشد. به همین خاطر، مراسم گیم اواردز به چند بخش تقسیم شده است که در هرکدام از این بخش‌ها بازی‌ها از جنبه‌های مختلفی مانند کارگردانی، کارگردانی هنری و موسیقی متن با هم مقایسه می‌شوند.

مراسم گیم اواردز سال 2022 چگونه بود؟

همان‌طور که در ابتدای متن هم به آن اشاره شد، مراسم گیم اواردز به صورت سالیانه برگزار می‌شود. در هر مراسم تنها بازی‌های ارائه شده در همان سال بررسی خواهند شد. سال 2022 سالی مملو از بازی‌های جذاب بود که در آن انواع بازی‌ها برای پلتفرم‌های گیمینگ مختلف عرضه شدند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به کال آف دیوتی مدرن وارفار 2، گاد آو وار رگناروک و بسیاری از بازی‌ های Remastered و Remake اشاره کرد. در ادامه با نامزدهای مراسم گیم اواردز سال 2022 آشنا می‌شویم.

گیم اواردز سال 2022 و نامزدهای بهترین بازی

همان‌طور که گفته شد سال 2022 سالی مملو از انواع بازی‌های جذاب بود. در این سال، بسیاری از بازی‌ها معرفی شدند که به دلیل برخورداری از ویژگی‌های خاصی توانایی معرفی به عنوان بهترین بازی سال را داشتند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به A Plague Tale: Requiem، Elden Ring، God of War Ragnarok، Horizon Forbidden West، Stray و Xenoblade Chronicles 3 اشاره کرد.

بازی الدن رینگ یک بازی جذاب برای انواع کنسول‌های بازی از جمله پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس وان و مایکروسافت ویندوز است. این بازی در دسته‌بندی بازی‌های اپن ورلد، اکشن، داستانی، نقش‌آفرینی، جنگی و گیم‌پلی غیرخطی قرار می‌گیرد.

گاد آو وار رگناروک را نیز می‌توان یکی از جذاب‌ترین بازی‌هایی معرفی کرد که تاکنون عرضه شده است. این بازی به نوعی ادامه گاد آو وار 2018 است و داستان کریتوس و آتریوس، فرزند او را روایت می‌کند. در این بازی شما با اودین و فرزند او یعنی تور درگیر می‌شوید و باید با کمک تیر و فریا، از پس آن‌ها بربیایید. این بازی برای کنسول‌های پلی استیشن 5 و 4 عرضه شده است.

نامزدهای بهترین کارگردانی در گیم اواردز 2022

بهترین کارگردانی را می‌توان یکی از زمینه‌های گیم اواردز معرفی کرد. در این دسته‌بندی، معمولا بازی‌هایی که به عنوان نامزدهای بهترین بازی سال معرفی می‌شوند، به نامزدی برای این دسته‌بندی نیز حضور دارند. بازی‌های Elden Ring، God of War Ragnarok، Horizon Forbidden West، Immortality و Stray از جمله بازی‌های ارائه شده برای این دسته‌بندی هستند.

بهترین بازی‌های با خط سیر داستانی جذاب

از جمله دیگر دسته‌بندی‌های ارائه شده برای گیم اواردز، دسته‌بندی بازی‌های با خطر سیر داستانی است. در این دسته‌بندی، بازی‌هایی قرار می‌گیرند که خط سیر داستانی آن‌ها بسیار جذاب است و می‌تواند گیمر را به خود جذب کند. از جمله بازی‌های ارائه شده برای این دسته‌بندی در سال 2022 می‌توان به A Plague Tale: Requiem، Elden Ring، God of War Ragnarok، Horizon Forbidden West و Immortality اشاره کرد. هرکدام از این بازی‌ها روند داستانی خاص خود را دارند و می‌توانند ساعت‌ها شما را سرگرم داستان جذاب خود کنند.

بهترین کارگردانی هنری؛ از جمله دسته‌بندی‌های گیم اواردز

در مراسم گیم اواردز دسته‌بندی با نام کارگردانی هنری وجود دارد که سالانه در حدود 5 الی 6 بازی برای این دسته‌بندی معرفی می‌شوند. بازی‌های Elden Ring، God of War Ragnarok، Horizon Forbidden West، Scorn و Stray از جمله بازی‌هایی هستند که برای بهترین کارگردانی هنری در مراسم گیم اواردز 2022 کاندید شده‌اند.

بهترین موسیقی متن گیم اواردز

یکی دیگر از دسته‌بندی‌های ارائه شده برای مراسم گیم اواردز، دسته‌بندی بهترین موسیقی متن است. بازی‌هایی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند، بهترین موسیقی‌ها را متناسب با شرایط و جو بازی دارند. این باعث می‌شود تا گیمر بیشتر از هر موقع دیگر غرق بازی کردن شود.

نامزدهای کسب عنوان بهترین موسیقی متن مراسم گیم اواردز 2022 در لیست زیر قرار دارند:

  • بازی A Plague Tale: Requiem
  • بازی Elden Ring
  • بازی God of War Ragnarok
  • بازی Metal: Hellsinger
  • بازی Xenoblade Chronicles 3

عنوان بهترین نقش‌آفرینی گیم اواردز

یکی دیگر از عناوین ارائه شده در مراسم گیم اواردز 2022، عنوان بهترین نقش‌آفرینی است. اشلی برچ برای بازی Horizon Forbidden West، شارلوت مک‌برنی برای بازی A Plague Tale: Requiem، کریستوفر جاج برای بازی God of War Ragnarok، مینن گیج برای بازی Immortality و سانی سالجیک برای بازی God of War Ragnarök از جمله نامزدهای این عنوان هستند.

محبوب‌ترین بخش مراسم گیم اواردز، بخش معرفی بهترین بازی سال است.
محبوب‌ترین بخش مراسم گیم اواردز، بخش معرفی بهترین بازی سال است.

گیم اواردز؛ رویدادی که گیمرها برای آن انتظار می‌کشند

مراسم گیم اواردز دارای بخش‌های مختلفی است که هرکدام اهمیت خاص خود را برای گیمرها دارند. این مراسم سالانه برگزار می‌شود که جدیدترین آن، گیم اواردز 2022 است. محبوب‌ترین بخش مراسم گیم اواردز، بخش معرفی بهترین بازی سال است که برای سال 2022، بازی‌هایی مانند گاد آو وار رگناروک، هورایزن فوربیدن وست و استری نامزد شده‌اند.