عرضه ده‌ساله کالاف دیوتی برای کنسول نینتندو

یکی از اخباری که در روزهای گذشته سروصدای زیادی ایجاد کرده، خبر عرضه کالاف دیوتی برای کنسول نینتندو به مدت 10 سال است. این گمانه‌زنی‌ها و همه اخبار حاشیه‌ آن، از روز سه‌شنبه 6 دسامبر پس از صحبت‌های فیل اسپنسر ایجاد شدند. در این متن با ما خبر عرضه کالاف دیوتی برای نینتندو را بخوانید.

صحبت‌های جدید فیل اسپنسر؛ رئیس بخش بازی‌های ایکس باکس

فیل اسپنسر رئیس بخش بازی‌های ایکس باکس در توییت بازی کالاف دیوتی، صحبت‌هایی جدیدی داشته است. او سه‌شنبه‌شب در یک توییت نوشت: “شرکت مایکروسافت وارد یک قرارداد برای انتشار کالاف دیوتی برای نینتندو به مدت 10 سال شده است. پس از ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد کینگ، مایکروسافت متعهد شده است که کمک کند تا بازی‌های بیشتری برای گیمرها در دسترس قرار بگیرند.”

پس از مدت کوتاهی فیل اسپنسر مجددا یک توییت دیگر منتشر کرد و افزود: همچنین مفتخرم که تایید کنم که مایکروسافت متعهد شده است تا پس از ثبت قرارداد اکتیویژن بلیزارد کینگ با Xbox به انتشار و سرویس‌دهی بازی کالاف دیوتی روی استیم ادامه دهد.

زمانی که از فیل اسپنسر درباره توانایی اجرای کالاف دیوتی بر روی نینتندو سوئیچ سوال پرسیده شد، او اشاره‌ای به بازی ماین کرافت داشت. فیل اسپنسر گفت: “ما همین کار را با ماین کرافت نیز انجام خواهیم داد. جایی که ما کار ویژه‌ای انجام می‌دهیم تا بازی به‌خوبی روی نینتندو سوئیچ کار کند و با پلتفرم شما سازگار باشد. همچنین برای زمانی که بازی را روی پلی استیشن 5 راه‌اندازی کنیم، یک کار ویژه انجام خواهیم داد. ماین کرافت و Call of Duty بازی‌های مشابهی نیستند. اما ما تجربه بالایی در انتقال بازی‌ها به نینتندو داریم و تیم توسعه‌دهنده ما بر روی پلتفرم‌های مختلف تمرکز دارد.”

مایکروسافت: آماده معامله با سونی هستیم

پس از صحبت‌های فیل اسپنسر در توییتر، برد اسمیت یکی از مدیران رده‌بالای مایکروسافت نیز افزود: “این معامله (ادغام اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت) باعث می‌شود که گیمرها و پلتفرم‌ها، بیشتر از هر زمانی به بازی کالاف دیوتی دسترسی داشته باشند. این معامله برای ایجاد فضای رقابتی و گیمرها بسیار مفید است. هر زمان که شرکت سونی نیز بخواهد با ما مذاکره کند، آماده‌ایم تا معامله‌ای مشابه را با آن‌ها انجام دهیم.”

هفته قبل از این توییت نیز برد اسمیت، در مقاله‌ای در وال‌استریت ژورنال درباره انتشار کالاف دیوتی به مدت 10 سال بر روی کنسول‌های سونی نوشته بود: “بخش بزرگی از درآمد اکتیویژن بلیزارد از فروش بازی‌ها در پلتفرم پلی‌استیشن به دست می‌آید. با توجه به محبوبیت کراس پلی، برای بازی کالاف دیوتی و خود ایکس باکس نیز فاجعه‌بار خواهد بود و میلیون‌ها گیمر را از این بازی پرطرفدار دور می‌کند. به همین دلیل است که ما به سونی یک قرارداد ده‌ساله پیشنهاد داده‌ایم تا همه نسخه‌های جدید کالاف دیوتی را در همان روز روی پلی استیشن و ایکس باکس منتشر کنیم. ما آماده‌ایم که این قرارداد را به سایر پلتفرم‌ها تعمیم دهیم و آن را به‌صورت قانونی توسط تنظیم‌کننده‌های معتبر در ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا قابل اجرا کنیم.”

آیا عرضه کالاف دیوتی روی نینتندو گیمرها را راضی نگه می‌دارد؟

به‌عنوان یک مخاطب پس از خواندن خبر انتشار کالاف دیوتی برای نینتندو احتمالا با سوالات بسیاری روبرو شده‌اید. آیا نینتندو قابلیت اجرای کالاف دیوتی را دارد؟ شرایط فضای رقابتی میان مایکروسافت و سونی چگونه خواهد شد؟ باید بگوییم که هیچ‌چیز فعلا مشخص نیست و باید تا زمان عملی شدن این قرارداد صبر کنید.