برنامه‌های مختلفی برای آموزش برنامه‌نویسی وجود دارند؛ اما تقریبا هیچ‌کدام به انداره سولو لرن (SoloLearn) کامل نیستند. برنامه سولو لرن می‌تواند از تمام جهات دانش برنامه‌نویسی شما را افزایش دهد و در انتها با شرکت در تست‌های برنامه‌نویسی مختلف در این برنامه، می‌توانید میزان دانش خود را به خوبی محک بزنید. توجه داشته باشید که برای دسترسی به تمام جلسات آموزشی ارائه شده در این برنامه و همین‌طور امکان یادگیری زبان‌های مختلف، باید اکانت پرمیوم SoloLearn را تهیه کرده باشید. اکانت پرمیوم سولو لرن همان کلید طلایی است که مسیر یادگیری شما را هموار می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این اکانت پرمیوم محبوب، با ما در این مطلب همراه باشید.

سولو لرن؛ برنامه‌ای محبوب برای یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی معروف

بسیاری از برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی تنها روی یک زبان یا نهایتا دو زبان خاص تمرکز دارند. با توجه به این نکته که هر زبان کاربرد خاص خود را دارد، ممکن است که آن برنامه نتواند نیاز شما را برآورده کند. اما سولو لرن با ارائه زبان‌های برنامه نویسی مختلف و حتی زبان‌هایی مانند PHP و SQL توانسته است نیاز بسیاری از کاربران علاقه‌مند به یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی را رفع کند.

زبان برنامه‌نویسی جاوا

جاوا یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی سطح پایین به شمار می‌رود که یادگیری آن به مراتب از زبان‌هایی مانند پایتون سخت‌تر است. در عین حال، زبان جاوا کاربرد بیشتری نسبت به پایتون دارد. از جاوا بیشتر در ساخت نرم‌افزارهای موبایل و کامپیوتر استفاده می‌شود. هرچقدر هم که یادگیری این زبان سخت باشد، با اکانت پرمیوم SoloLearn، این سختی از بین می‌رود و نهایت لذت را تجربه می‌کنید.

زبان‌های معروف C و C++

زبان برنامه‌نویسی C یکی زبان‌های رایج و پرکاربرد در ساخت برنامه‌ها و بازی‌های کامپیوتری به شمار می‌رود که در رده زبان‌های سطح پایین قرار می‌گیرد و همچنین قابلیت شیءگرایی ندارد. به همین خاطر، چند سال بعد از انتشار این زبان، زبانی با نام C++ معرفی شد که ++ به معنی +1 و پیشرفته‌تر بودن این برنامه است. این زبان دارای دستورهای آسان‌تری است و به لطف شیء‌گرایی، کاربرد زیادی در ساخت بازی‌ها و برنامه‌های مختلف برای ویندوز و موبایل دارد. شما می‌توانید این دو زبان محبوب را با خریداری اکانت پرمیوم SoloLearn یاد بگیرید.

زبان پرس‌و‌جوی SQL

بسیاری از برنامه‌ها و سایت‌ها نیازمند یک پایگاه اطلاعاتی برای ذخیره داده‌ها هستند. حال برای دسته‌بندی و دسترسی به این داده‌ها می‌توان به سراغ زبان پرس‌وجوی محبوب SQL رفت. این زبان در برنامه سولو لرن آموزش داده می‌شود و با خرید اکانت پرمیوم این برنامه می‌توانید این زبان محبوب را یاد بگیرید.

زبان طراحی سایت PHP

پی‌اچ‌پی یکی از بهترین زبان‌ها برای طراحی سایت است که می‌توانید با خریداری و استفاده از اکانت پرمیوم SoloLearn، آن را به خوبی یاد بگیرید. توجه داشته باشید که برای تسلط به این زبان، باید تمرینات زیادی را انجام دهید که این تمرین‌ها در سولو لرن وجود دارند.

زبان برنامه‌نویسی سطح بالای پایتون

به دلیل سطح بالا بودن یا همان نزدیکی دستورها به زبان انسان، پایتون به یکی از بهترین برنامه‌ها برای یادگیری برنامه‌نویسی تبدیل شده است. این زبان محبوب در سولو لرن پرمیوم برای یادگیری ارائه شده است و با خرید اکانت پرمیوم این برنامه می‌توانید به صورت حرفه‌ای این زبان را یاد بگیرید.

مزایای یادگیری برنامه‌نویسی با SoloLearn

سولو لرن دارای برنامه‌های تمرینی متنوع برای کاربران خود است و می‌توانید در پایان هر بخش، در این برنامه‌های تمرینی شرکت کنید. همچنین برای مرور آموخته‌های قبلی هم می‌توانید در برنامه‌های اختصاصی سولو لرن شرکت داشته باشید.

یکی از مواردی که باعث شده است تا سولو لرن سطح بسیار بالایی داشته باشد، ارائه آزمون‌های متنوع برای تثبیت آموخته‌های جدید و مرور دروس گذشته است. تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا این برنامه به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف تبدیل شود.

نکته‌ای که درباره سولو لرن وجود دارد این است که اگر بتوانید هر دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید، گواهی پایان دوره رسمی را از این برنامه دریافت می‌کنید. این گواهی مورد تایید مجموعه‌های مختلفی است و می‌توانید با داشتن آن و کسب تجربه کافی، در شرکت‌های برتر مشغول به کار شوید.

مفاهیمی که با خریداری اکانت پرمیوم SoloLearn یاد می‌گیرید

در هر زبان برنامه‌نویسی، مفاهیم تخصصی و پایه‌ای وجود دارند که به ترتیب به شما آموزش داده می‌شوند. برخی از این مفاهیم پایه، کدهای دستوری پایه زبان برنامه‌نویسی مورد نظر شما هستند. به‌عنوان‌مثال، در زبان C++، از جمله این دستورها می‌توان به if، else، class و for اشاره کرد.

مفهوم شیء‌گرایی

هرچقدر که تعداد خطوط و کلمات کدهای یک برنامه بیشتر شود، آن برنامه حجم سنگین‌تری پیدا می‌کند و همچنین سرعت پردازش اطلاعات و بازخورد آن هم به مراتب کمتر می‌شود. اما با کمک شیء‌گرایی می‌توانید تعداد کدها را به حداقل کاهش دهید و در عین حال هیچ مقداری از بازدهی برنامه شما کم نشود. برای اجرای شیء‌گرایی به بهترین شکل هم باید با مفاهیم مختلف ساختمان داده از جمله وراثت آشنایی داشته باشید که با خریداری اکانت پرمیوم SoloLearn، این مفاهیم به شما آموزش داده می‌شوند.

مفاهیم استک، کوئری و دیگر نکات مربوط به ساختمان داده

ساختمان داده یکی از مهم‌ترین بخش‌ها و درس‌های تخصصی زبان‌های برنامه‌نویسی است که مفهوم آن برای تمام زبان‌ها یکسان است. برای تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای، ابتدا باید تمام مفاهیم مربوط به ساختمان داده را به خوبی یاد بگیرید و به آن‌ها تسلط پیدا کنید.

اکانت پرمیوم SoloLearn؛ راهنمای شما برای یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی

اکانت پرمیوم SoloLearn می‌تواند یک فرشته نجات برای یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی در هر ساعت و مکانی باشد. با داشتن این اکانت می‌توانید همیشه آموخته‌های قبلی خود را مرور کرده و در آزمون‌ها و کوییزهای آن شرکت کنید. این باعث شده است که سولو لرن بتواند رقبای خود را به خوبی کنار بزند و به محبوب‌ترین برنامه آموزش زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی تبدیل شود.