در روزهای اخیر، چندین عکس که به نظر برای بازی Call of Duty Warzone Mobile هستند، افشا شده و در اینترنت در حال دست‌به‌دست شدن هستند. فردی که در گذشته هم اطلاعات و تصاویر بازی Call of Duty را افشا کرده است، اسکرین‌شات‌‌های بازی کالاف دیوتی وارزون را نیز به اشتراک گذاشته است. این تصاویر مربوط به زون گولاگ و سایر مناطقی است که در نقشه وردانسک بازی موجود است.

گان و محیط بازی وارزون موبایل
گان و محیط بازی وارزون موبایل
نمایی از بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل
نمایی از بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل
نمای بازی وارزون موبایل
نمای بازی وارزون موبایل
مپ و هواپیمای بازی وارزون موبایل
مپ و هواپیمای بازی وارزون موبایل

شرکت اکتیویژن در ماه مارس اعلام داشت که روی ساخت بازی کالاف دیوتی وارزون نسخه موبایل کار می‌‌‌کند. نسخه اولیه این بازی در سال 2020 انتشار پیدا کرد و تنها ظرف 13 ماه، رکورد کم‌سابقه 100 میلیون گیمر را به خود اختصاص داد.

نقشه نسخه موبایلی وارزون
نقشه نسخه موبایلی وارزون

نسخه موبایل این بازی پرطرفدار، در حال حاضر نسخه آلفا است. سازندگان بازی کالاف دیوتی وارزون، یک سری ایمیل دعوت را برای گیمرها منتخب ارسال کرده‌اند. اگر از قبل برای دسترسی به این بازی ثبت نام کرده‌اید یا اینکه جزو گیمرهای حرفه‌ای بازی‌‌های کالاف دیوتی هستید، پس اینباکس خود را چک کنید و نام Project Aurora را در بین ایمیل‌‌های خود جستجو کنید. ممکن است، شما هم این ایمیل دعوت را دریافت کرده باشید.

کالاف دیوتی وارزون موبایل در مرحله آلفا
کالاف دیوتی وارزون موبایل در مرحله آلفا

برخی از افشاکنندگان چنین گفته‌اند که روش‌هایی برای دانلود نسخه تست وارزون موبایل وجود دارد، اما در اطلاعیه‌های رسمی موجود در سایت کالاف دیوتی وارزون، هیچ مطلبی در این باره وجود ندارد. از سوی دیگر، برخی از افراد سودجو لینک‌های تبلیغاتی مبنی بر دانلود نسخه آزمایشی این بازی را در سراسر وب منتشر کرده‌اند که به گفته فعالان عرصه گیم و نشریه‌های معتبر، این وب‌سایت‌ها با هدف کلاهبرداری راه‌اندازی شده‌اند.

تاریخ انتشار بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل

ماه‌ها پیش از انتشار اطلاعیه‌های رسمی درباره بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل، این عنوان مورد بحث قرار گرفته بود. از سوی دیگر، کمپانی اکتیویژن فراخوانی برای استخدام توسعه‌دهنده‌ها منتشر کرد که همین اتفاق حاکی از شروع پروژه جدید در سری بازی‌های Call of Duty بود. اما همه این شایعات زیر سایه ایونت سالگرد دو سالگی Warzone در 11 مارس قرار گرفتند و به فراموشی سپرده شدند.

متاسفانه هنوز هم تاریخ انتشار بازی کالاف وارزون موبایل مشخص نشده است. در حال حاضر، برنامه‌هایی برای عرضه Warzone 2 وجود دارد. بنابراین، ممکن است Warzone Mobile به عنوان یک همتای موبایلی در کنار این بازی راه‌اندازی شود، اما همه این‌ها صرفا حدس و گمان هستند. البته در 11 می، اولین تست نسخه موبایلی Warzone انجام شد. این مرحله آزمایشی صرفا برای بهبود تنظیم، شناسایی و رفع اشکالات، و همچنین جمع‌آوری بازخورد در مورد همه جنبه‌های بازی با ویژگی‌های آنلاین جدید است. بنابراین، مشخص نیست چه زمانی وارزون موبایل بتل رویال عرضه شود.

لازم به ذکر است که بر سر پلتفرم انتشار این بازی هم بحث‌های فراوانی وجود دارد. برخی از فعالان عرصه گیم بر این باورند که تنها مراجع انتشار کالاف دیوتی وارزون موبایل گوگل پلی و اپ استور هستند. البته چند نشریه معتبر این شایعات را رد کرده‌اند. اما با توجه به اینکه روند توسعه این بازی هنوز تمام نشده است و اطلاعات زیادی در مورد آن در دست نیست، نمی‌توان گفت که آیا نسخه موبایلی Warzone با سایر پلتفرم‌ها کراس پلی دارد یا خیر.

همان طور که سازندگان بازی اعلام کردند که نسخه آلفا را در سطح محدودی عرضه می‌‌‌کنند. ازاین‌رو، صرفا تعداد کمی از گیمرها می‌‌‌توانند پیش از عرضه عمومی بازی، آن را تجربه کنند. هدف شرکت سازنده از این کار، شناسایی ایرادات احتمالی بازی و برطرف کردن آن‌ها است.

Project Aurora
Project Aurora

همان‌طور که سازندگان بازی بتل رویال  Call of Duty: Warzone Mobile – به آن Project Aurora نیز گفته می‌‌‌شود – اعلام کرده‌اند، این بازی تجربه جدیدی را برای گیمرها رقم خواهد زد. هدف اصلی سازندگان، ایجاد تجربه‌ای حرفه‌ای از بازی‌‌های سبک بتل رویال برای طیف گسترده‌ای از گیمرها است. اکتیویژن، اکنون در حال کار روی فصل جدیدی از بازی کالاف دیوتی وارزون است که ممکن است در 2023 عرضه شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازی وارزون می توانید مقاله  ” سیستم مورد نیاز بازی وارزون موبایل ” را مطالعه فرمایید. سایت ای گیم یکی از بهترین سایت های خرید سی پی کالاف است.