تنها چیزی که بهتر از برنده شدن در Call of Duty: Vanguard  است، عضو شدن در کلن و برند شدن با کلن خود است. Call of Duty: Vanguard اکنون در دسترس است و احتمالاً راهی آسان برای تیم کردن (کلن شدن) با دوستان یا ملاقات با بازیکنان جدید برای بازی چند نفره است. ویژگی جدید قبیله (کلن) در بازی  Vanguard جایگزین سیستم Modern Warfare و Warzone’s Regiments شده است. عضویت در یک قبیله به شما یک Clan Tag رنگی می‌دهد تا از آن استفاده کنید، 10% پاداش XP برای بازی با اعضای قبیله خود به شما می‌دهد، و با بالا بردن سطح قبیله خود، فریم‌های کارت تماس منحصر به ‌فردی را به شما می‌دهد. این کلن به سادگی با انجام مسابقات و تکمیل چالش‌ها توسط اعضا ارتقا می‌یابد. آیا برای عضویت در کلن (قبیله) آماده هستید؟  در اینجا نحوه ایجاد یا پیوستن به یک قبیله در Call of Duty: Vanguard آورده شده است.

مزایای کلن

Clan جایی است که گروهی از بازیکنان دعوت شده (تا 100 نفر) و می‌توانند بازی کنند و پاداش‌های انحصاری دریافت کنند، به خصوص زمانی که در یک تیم باشند. وقتی عضو کلن می‌شوید مزایایی را دریافت می‌کنید این مزایا عبارت‌اند از:

  • توانایی سفارشی کردن یک نماد، که همه اعضای قبیله می‌توانند آن را تجهیز کنند، و همچنین یک نماد با رنگ منحصر به فرد برای کلن.
  • دریافت جوایز منحصر به فرد مانند: Calling Card Frames.
  • افزایش 10 درصدی XP به لول (سطح) بازیکن، سلاح و… در کلن XP
  • یک مرکز اجتماعی سازمان یافته است که می‌توانید همه کلن متزها (Clan mates) را مشاهده کنید که از نزدیک‌ترین هم گروهی‌های شما یا دوستانی که از قبایل دیگر آورده شده‌اند تشکیل شده‌اند.

چگونه یک کلن ایجاد کنیم

برای ساخت لکن شما باید وارد منوی اجتماعی Vanguard شده و با کلیک کردن  Triangle یا Y در کنسول، قبیله خود را ایجاد کنید. سپس به بخش یا همان تب Clan رفته و بر روی گزینه Create کلیک کنید. این به شما امکان می‌دهد جزئیاتی مانند نام کلن و برچسب قبیله اعضا را تعیین کنید. به سادگی دستورالعمل ‌روی صفحه را برای تنظیم قبیله خود دنبال کنید، که شامل وارد کردن یک برچسب (اسم) قبیله 5 کاراکتری (حداکثر)، ایجاد یک نشان سفارشی و تنظیم تنظیمات حریم خصوصی است. می‌توانید از میان چهار تنظیمات مختلف هر کدام را که می‌خواهید انتخاب کنید. چهار تنظیم عبارت‌اند از: خصوصی (Private)، عمومی (public)، فقط با دعوت (invite only)، درخواست دعوت برای پیوستن (request invite to join).

 عضو شدن در کلن

عضو شدن در کلن یک فرآیند بسیار ساده است. از تب Clan، گزینه Join A Clan را انتخاب کنید تا لیستی از قبیله‌های فعلی را مشاهده کنید. می‌توانید گزینه مرور فهرست قبیله‌ها یا استفاده از فیلتر مرتب‌سازی را انتخاب کنید تا فیلتری را پیدا کنید که مناسب استایل شما باشد. این‌ها دسته‌های جستجو شامل: دوستانه (friendly)، تصادفی (casual)، چند نفره (multiplayer)، رقابتی (competitive) و زامبی (Zombies) هستند. اگر قبلاً نام قبیله‌ای را که می‌خواهید به آن بپیوندید می‌دانید، یک نوار جستجو نیز وجود دارد که می‌توانید نام قبیله را تایپ کنید.

بازیکنان همچنین می‌توانند شما را به قبیله خود دعوت کنند. این فرد ممکن است دوست یا کسی باشد که در یک مسابقه در گذشته با او بازی کرده‎اید. آن دعوت‌نامه‌های قبیله را در صندوق ورودی خود یا منوی Clan می‌توانید پیدا کنید. اگر قبلاً در یک هنگ Modern Warfare و Warzone بوده‌اید، باید بدانید که شما و همه اعضای Regiment به طور خودکار به عنوان یک کلن به Vanguard منتقل شده‌اید. با این حال، می‌توانید برای ایجاد یا پیوستن به یک قبیله جدید با مراحل بالا، هر زمان که بخواهید آن گروه را ترک کنید. برای خروج فقط کافی است روی گزینه Clan Info در گوشه سمت راست در قسمت بالای منوی کلن کلیک کنید و بر روی گزینه Leave Clan کلیک کنید.

Call of Duty: Vanguard

امیدواریم چیزهایی را که باید در مورد عضو شدن و ایجاد کردن یک کلن در Call of Duty: Vanguard بدانید را گفته باشیم. برای خرید بازی کالاف دیوتی ونگارد می‌توانید به سایت آی گیم بخش محصولات و گزینه خرید بازی مراجعه کنید. اخیرا در خصوص نسخه بتا بازی ونگارد خبرهایی منتشر شده است که می توانید در این مقاله مطالعه کنید.