سونی از شرکت‌های محبوب در زمینه تولید دستگاه‌ها و بازی‌های ویدیویی است که یکی از پرطرفدارترین ابزارهای آن پلی‌استیشن است. البته نسخه اصلی این ابزار امکانات محدودی دارد و کاربران باتوجه به سلایق و استفاده خود می‌توانند سرویس‌های ویژه آن را خریداری کنند، یکی از سرویس‌های خاص پلی‌استیشن، سرویس پلاس است که با خرید گیفت‌ کارت پلی‌استیشن پلاس می‌توان از آن استفاده کرد.

سرویس پلی‌استیشن پلاس قابلیت‌های متعددی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان بازی به‌صورت چندنفره و آنلاین اشاره کرد. بازی‌ گروهی آنلاین یکی از ویژگی‌های پرطرفدار بازی‌های ویدیویی است که چندسالی است به محبوبیت رسیده و بیشتر شرکت‌های تولید ابزار بازی تلاش می‌کنند این امکان را در اختیار کاربران خود قرار دهند که سونی با سرویس پلاس این ویژگی را فراهم کرده‌است.

مزایای استفاده از گیفت کارت پلی استیشن پلاس

همان‌طور که گفته‌شد، سرویس پلی‌ استیشن پلاس یکی از سرویس‌های ویژه و پرطرفدار شرکت سونی و کنسول پلی‌استیشن است که محبوبیت زیادی دارد. البته استفاده از امکانات این سرویس رایگان نیست اما راهی ساده برای دسترسی به آن‌ها وجود دارد و آن، خرید گیفت‌ کارت پلی‌استیشن پلاس است. با خرید این گیفت‌ کارت می‌توان به بیشتر امکانات پلی‌استیشن پلاس به‌راحتی دسترسی داشت و به‌جای خرید جداگانه تا مدت‌زمان اشتراک به‌سادگی از تمام آن‌ها استفاده کرد.

بازی آنلاین

امکان انجام بازی‌های جدید به‌صورت آنلاین یکی از مزایای مهم گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن پلاس است. بسیاری از بازی‌های متنوع این سرویس به‌صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌گیرند، همچنین بازی‌هایی که به‌صورت گروهی و چند نفره قابل انجام هستند نیز آنلاین بوده و برای استفاده از آن‌ها به گیفت‌ کارت نیاز است.

دسترسی به امکانات مختلف سونی

یکی دیگر از مزایای خرید گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن پلاس و استفاده از آن در محیط پلی‌استیشن، دسترسی به امکانات مختلفی است که شرکت سونی به دارندگان این کنسول‌ها ارائه می‌کند. به‌عنوان مثال کمپانی سونی یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه انتشار آلبوم‌های موسیقی خوانندگان معروف جهان است که با استفاده از گیفت‌ کارت پلی‌استیشن پلاس و دسترسی به امکانات ویژه این کنسول می‌توان به این بانک موسیقی نیز دسترسی داشت.

همچنین امکان تغییر محیط کاربری پلی‌ استیشن نیز با خرید گیفت‌ کارت به‌سادگی ممکن می‌شود. دارندگان گیفت‌ کارت می‌توانند محیط کاربری پلی‌ استیشن خود را مطابق با سلیقه طراحی کنند و از تم‌های آنلاینی که سونی در اختیار آن‌ها می‌گذارد استفاده کنند.

دسترسی به بازی‌های رایگان

کمپانی سونی در سرویس پلی‌استیشن پلاس، ماهانه بازی‌هایی را به‌طور رایگان در اختیار کاربران خود می‌گذارد که دسترسی به آن‌ها تنها توسط افرادیکه گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن پلاس را خریداری کرده‌اند، امکان‌پذیر می‌باشد.

بعضی از این‌ بازی‌ها قابل دانلود بوده و می‌توان آن‌ها را در حافظه دستگاه ذخیره کرد اما بیشتر آن‌ها آنلاین بوده و قابل ذخیره‌سازی نیستند، بازی‌های آنلاین تا زمان تمام شدن اشتراک گیفت‌ کارت قابل استفاده هستند.

بازی بدون تبلیغات

یکی از مشکلات بزرگ بازیکنان، به‌خصوص در اجرای بازی‌های آنلاین تبلیغات متعددی است که قبل یا حین بازی نمایش داده می‌شود. این تبلیغات مانع بازی می‌شوند و گاهی به‌حدی زیاد هستند که فرد از ادامه بازی پشیمان می‌شود. مزیت مهم خرید گیفت‌ کارت پلی‌استیشن پلاس و استفاده از آن برای اجرای بازی‌ها حذف تبلیغاتی است که حین بازی نمایش داده‌ می‌شود. باتوجه به اینکه تبلیغات حین بازی در سرویس‌های رایگان نمایش داده می‌شوند، با خرید گیفت‌ کارت و پرداخت حق اشتراک، مشکل تبلیغ به‌طور کامل برطرف می‌شود.

فضای ابری

دسترسی به فضای ابری با حجم مناسب یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن پلاس است. فضای ابری، حجم زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که با استفاده از آن بازی‌های موردنظر خود را ذخیره کرده و در هربار اتصال به دستگاه مجبور به بارگذاری مجدد آن نباشند.

نحوه خرید گیفت کارت پلی استیشن پلاس

در کشورهای اروپایی خرید گیفت‌ کارت پلی‌استیشن پلاس به‌صورت حضوری و با مراجعه به فروشگاه‌های سونی امکان‌پذیر است اما در کشور ما جایی برای مراجعه و خرید حضوری گیفت‌ کارت وجود ندارد؛ اما از طریق فروشگاه‌های آنلاین مختلف می‌توان این کارت‌ها را خریداری کرد.

انتخاب فروشگاه برای خرید گیفت‌ کارت باید با دقت بالا انجام شود تا درصورت بروز هرگونه مشکل در استفاده از کارت، بتوان به‌سادگی اقدام به تعویض یا حل مشکل با راهنمایی گرفتن از پشتیبانی فروشگاه کرد. خرید گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن پلاس مراحل مختلفی دارد.

ساخت اشتراک

در اولین مرحله، هر فرد باید اکانتی داشته باشد. برای ساخت یک اکانت در سرویس پلی‌ استیشن پلاس باید به سایت اصلی این سرویس مراجعه کرد، با ورود به سایت کاربر باید مشخصات اکانت خود را وارد کرده یا در سایت ثبت‌نام کند و اکانتی ایجاد کند. مراحل ایجاد اکانت شامل ورود مشخصات کاربری، ایمیل، نوع دستگاه و… می‌باشد.

خرید گیفت‌ کارت

بعد از ساخت اکانت، کاربر می‌تواند با استفاده از کنسول خود وارد اکانت شده و به انجام بازی‌های موردنظر مشغول شود اما همان‌طور که گفته‌شد، بازی‌های رایگان محدود هستند و مشکل نمایش تبلیغات در بیشتر آن‌ها وجود دارد. برای حل این مشکل کاربران باید گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن پلاس را خریداری کنند. با خرید گیفت‌ کارت کدی به کاربر داده می‌شود که با ورود آن در محیط کاربری اکانت می‌توانند تا مدت‌زمان پایان اشتراک خود از امکانات این سرویس به‌طور رایگان و بدون محدودیت استفاده کنند.

شارژ ماهانه

مدت زمان هر اشتراک مشخص است و بعد از تمام شدن آن، امکاناتی که در اختیار کاربر بود از او گرفته می‌شود، این مسئله در بازی‌هایی که قابل دانلود نیستند ایجاد مشکل می‌کند. البته برای حل این مشکل تنها لازم است که اشتراک گیفت‌ کارت را شارژ کرد.

انواع اشتراک گیفت کارت ها

بسته به بودجه و هزینه کاربر برای خرید گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن پلاس، اشتراک‌های مختلفی وجود دارند که قیمت هرکدام متفاوت می‌باشد. کاربران می‌توانند اشتراک موردنظر را باتوجه به میزان استفاده خود از این سرویس انتخاب و خریداری کنند.

اشتراک ماهانه

اشتراک ماهانه گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن پلاس، به کاربر اجازه دسترسی به امکانات این سرویس به‌مدت یک ماه را می‌دهد. بعد از تمام شدن یک ماه، کاربر می‌تواند اشتراک را مجددا به‌صورت ماهانه یا بیشتر تمدید کند. خرید اشتراک ماهانه بیشتر توسط افرادی انجام می‌شود که قصد امتحان کردن امکانات این سرویس یا مقایسه با سایر سرویس‌ها را دارند. اکانت ماهانه حدود 10 دلار قیمت دارد.

اشتراک سه ماه

خرید اشتراک گیفت‌ کارت به‌صورت ماهانه هزینه زیادی دارد، بهترین کار برای صرفه‌جویی در هزینه و حداکثر استفاده از امکان پلی‌استیشن پلاس خرید اشتراک‌های میان‌مدت و بلندمدت است، اشتراک سه‌ماهه یکی از انواع میان‌مدت است که 20 دلار قیمت داشته و نسبت به اشتراک ماهانه به‌صرفه‌تر است.

اشتراک سالانه

همچنین اشتراک سالانه این سرویس نیز وجود دارد که با خرید آن کاربر به‌مدت یکسال به امکان پلی‌ استیشن پلاس دسترسی خواهدداشت. هزینه اشتراک سالانه 55 دلار است که نسبت به سایر اشتراک‌ها بسیار به‌صرفه می‌باشد. البته اشتراک سالانه مناسب گیمرهای حرفه‌ای و افرادی است که استفاده زیادی از پلی‌استیشن دارند.

دسترسی به امکانات متعدد پلی استیشن با خرید گیفت کارت

امکان استفاده از تمام امکانات یک بازی و ارتقای آن، ویژگی‌ مهمی است که برای گیمرهای حرفه‌ای مهم است و تفاوت‌های زیادی ایجاد می‌کند. این ویژگی در پلی‌ استیشن با خرید سرویس‌های مختلف این کنسول امکان‌پذیر است. با تهیه گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن پلاس علاوه‌بر قابلیت‌های مختلف خود بازی، فرصت انجام بازی با دوستان و دیگر کاربران نیز برای شما فراهم می‌شود. اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص دنیای گیفت کارت ها و دیگر گیفت کارت های پلی استیشن داشته باشید به مقاله”گیفت کارت های پلی استیشن از PS4 تا PS5” مراجعه فرمایید.