چرا کلش آو کلنز این‌ همه محبوب شد؟!

حتما شما هم به یاد دارید روزهایی را که تب مسری بازی  کلش آو کلنز در دنیا و همین‌طور در ایران شروع شد. روزهایی که هرجا قدم می‌گذاشتیم، از اداره و خانه، منزل دوستان و آشنایان، داخل سوپرمارکت سر کوچه و بین گروه‌های کودکان و نوجوانان، همه یا داشتند کلش بازی می‌کردند، یا از کلش صحبت می‌کردند و یا قرار حمله در نیمه‌شب به دهکده‌های دیگر می‌گذاشتند. این همان چیزی است که می‌خواهیم در این مطلب درباره آن صحبت کنیم. چرا بازی کلش آو کلنز تا این حد محبوب شد.

بازی محبوب کلش آو کلنز
بازی محبوب کلش آو کلنز

معرفی بازی کلش آو کلنز

کلش آو کلنز یک بازی ویدئویی استراتژیک رایگان برای موبایل است که توسط شرکت سازنده بازی فنلاندی به نام سوپرسل (Supercell) ساخته و منتشر شده است. این بازی در تاریخ دوم آگوست ۲۰۱۲ برای پلتفرم iOS و در هفتم اکتبر ۲۰۱۳ برای اندروید در گوگل پلی منتشر شد.

گیم پلی بازی کلش

کلش آو کلنز در دنیایی فانتزی ولی پایدار جریان دارد که شما در آن رئیس یک دهکده هستید. این بازی به گیمرها وظیفه می‌دهد تا با استفاده از منابع به دست آمده از حمله به دهکده‌های بازیکنان دیگر، دهکده خود را بسازند. کسب جوایز، خرید آن‌ها با جم‌ها یا تولید آن‌ها در روستای خود از ویژگی‌های این بازی خلاقانه هستند.

گیمرها در این بازی، برای حملات، با استفاده از منابع، انواع مختلفی از نیروها را آموزش می‌دهند. منابع اصلی طلا و انواع اکسیرها هستند. گیمرها می‌توانند برای ایجاد قبیله‌ها، گروه‌هایی تا پنجاه عضو بسازند و با هم در جنگ قبیله‌ها شرکت کنند؛ به هم کمک مالی کنند؛ نیرو دریافت کنند؛ با یکدیگر چت کنند، به گروه‌های یکدیگر بپیوندند.

کلش آو کلنز در دنیایی فانتزی ولی پایدار جریان دارد که شما در آن رئیس یک دهکده هستید.
کلش آو کلنز در دنیایی فانتزی ولی پایدار جریان دارد که شما در آن رئیس یک دهکده هستید.

دلایل محبوبیت بازی کلش آو کلنز

ما می‌دانیم که شما عاشق کلش آو کلنز هستید. از زمان راه‌اندازی و انتشار این بازی در اپل استور و گوگل پلی در سال ۲۰۱۲، بیش از ۵۰۰ میلیون گیمر در سراسر جهان، آن را دانلود کرده‌اند. این یعنی این تعداد از مردم کره زمین طی ده سال گذشته در حال ساخت دهکده و قلعه و استحکامات بوده‌اند؛ جواهرات کلش آو کلنز را صرف ساختن مکانی قابل دفاع و جمع‌آوری بمب‌ها، تله‌ها و منابع دیگر بازی کرده‌اند؛ و گاهی برای مقابله با Goblin King یک کمپین راه‌اندازی کرده‌اید. ما معتقدیم این اصلا چیز عجیبی نیست؛ پس می‌خواهیم دلایل محبوبیت این بازی را با شما در میان بگذاریم.

کلش آو کلنز رایگان است

مدل بازی‌های موبایل فریمیوم بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ ترند شد و کلش آو کلنز یکی از پرچمداران آن است. مردم عاشق بازی‌های رایگان هستند، به‌خصوص وقتی صحبت از یک بازی ماجراجویی تعاملی می‌شود. مهم نیست چند بار بازی کنید، همیشه رایگان خواهد بود.

هرجا که باشید همراه شما است

کلش آو کلنز را کجا بازی می‌کنید؟ در اتوبوس؟ در قطار؟ وقتی از اداره به خانه برمی‌گردید؟ در روزهای بی‌حوصله‌گی؟ در دقایقی خستگی از کار روزانه؟ این یک نشانه کامل برای یک بازی محبوب است که هر وقت بخواهید و در هر کجا می‌توانید به‌سراغ آن بروید.

حتی گیمرهای معمولی می‌دانند که از اوقات فراغت خود می‌توانند برای شرکت در یک جنگ قبیله‌ای استفاده کنند. همچنین گیم‌پلی ساده با کنترل‌های لمسی ساده و رابطی که گیمر را در تصمیم گیری‌های خود راهنمایی می‌کند؛ تمام این‌ها عوامل موفقیت این بازی هستند. این بازی دارای هیجانات بسیازی است و شما می توانید برای دستیابی به آیتم های هیجان انگیزتر خرید درون برنامه ای از گوگل پلی را تجربه کنید.

یک بازی رقابتی جذاب

علاقه به رقابت در ذات همه افراد وجود دارد. این بازی به شما شرایط شخصی‌سازی و استقلال بی‌نظیری می‌دهد. طراحی پایگاه، انتخاب نیروها، افزایش منابع، شیوه خرج کردن منابع، استراتژی‌ها و حتی انتخاب هم‌تیمی‌ها؛ در این بازی همه‌چیز طبق برنامه شما پیش می‌رود و دیگران نیز با شما به‌همین شیوه در حال رقابت هستند. بنابراین اگر به پیروزی دست یابید، طعم یک پیروزی لذت‌بخش در یک بازی رقابتی کم‌نظیر را می‌چشید.

دلایل محبوبیت بازی کلش آو کلنز
دلایل محبوبیت بازی کلش آو کلنز

یک بازی بسیار اجتماعی

رقابت در کلش آو کلنز می‌تواند از نوع تیمی باشد و این ویژگی، باعث تقویت مهارت کار گروهی می‌شود. این بازی طوری طراحی شده است که افراد با یکدیگر تعامل داشته باشند و برای جمع‌آوری منابع با هم متحد شوند. در کلش آو کلنز با افراد زیادی ملاقات خواهید کرد. این گیم پلی به سبک Co-op به شما و دوستان‌تان این امکان را می‌دهد که سریع‌تر Clash of Clans Gems را به‌دست آورید و به یکدیگر کمک کنید تا در کمترین زمان سطح خود را ارتقا دهید. حتی اگر دوستی ندارید که با او بازی کنید، کلش برای تعامل اجتماعی طراحی شده است و در کمترین زمان با افراد جدیدی آشنا خواهید شد.

علاوه‌بر این ما به چالش‌های دوستانه در این بازی علاقمند هستیم که به ما امکان می‌دهد نبردها را برای پیروزی تمرین کنیم. ما می‌دانیم در صورت شکست، چیزی که از دست می‌دهیم، مجازی است و پیروزی یعنی فرصت خودنمایی در برابر دوستان.

یک بازی غیر قابل پیش بینی

بسیاری از بازی‌ها قابل پیش‌بینی هستند. کلش یکی از آن‌ها نیست. نبرد در جنگ‌های قبیله‌ای این بازی، هرگز یکسان نیست. همه‌چیز به این بستگی دارد که در مقابل چه کسی قرار دارید و نیروها و جادوها را چطور استفاده می‌کنید. بنابراین هرنبردی در کلش یک تجربه بسیار غیرقابل پیش‌بینی است و ما عاشق بازی‌هایی هستیم که می‌توانند در هر مرحله ما را شگفت‌زده کنند.

ساده و در عین حال پیچیده

روش بازی در ظاهر بسیار ساده است: با خرید تجهیزات دفاعی با استفاده از منابع خود، دهکده خود را تقویت کنید. شما می‌توانید با حمله به روستاهای دیگر منابع به دست آورید. بخش پیچیده بازی اما استراتژی حملات شما و اولویت‌هایی است که برای ایجاد یک دهکده قوی در نظر می‌گیرید.

چیزی که کلش آو کلنز را از دیگر بازی‌ها متمایز می‌کند، به‌روزرسانی‌هایی مداوم است.
چیزی که کلش آو کلنز را از دیگر بازی‌ها متمایز می‌کند، به‌روزرسانی‌هایی مداوم است.

به‌روزرسانی‌های مداوم

چیزی که کلش آو کلنز را از دیگر بازی‌ها متمایز می‌کند، به‌روزرسانی‌هایی است که آن را جذاب‌تر می‌کند: نیروهای جدید، طلسم‌های جدید و توانایی‌های ارتقا یافته که به آن نسبت به دیگر بازی‌های موبایل مانند Candy Crush برتری می‌بخشد. در بازی کلش همیشه چیزهایی وجود دارد که می‌توانید برای به‌روزرسانی بعدی منتظر آن باشید و این ویژگی نیز این بازی را کمی غیرقابل پیش‌بینی می‌کند.

بعد از کلش آو کلنز چه بازی‌هایی را انتخاب کنیم

بازی‌هایی مانند کلش آو کلنز تقریبا یک دهه است که محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. چیزی که این بازی‌ها را بسیار محبوب کرده است، انعطاف‌پذیری زمانی آن‌ها است، شما می‌توانید هرچقدر که می‌خواهید برای آن‌ها در هر ساعتی از شبانه‌روز وقت بگذارید. ساختن یک امپراتوری هرگز آنقدر سرگرم کننده نبوده است، به‌خصوص زمانی که می‌توانید با سایر گیمرها از سراسر جهان، یک تیم تشکیل دهید و به دیگران حمله کنید. کلش آف کلنز یک بازی موبایلی فوق‌العاده محبوب است و راه را برای بازی‌های دیگر این سبک هموار کرده است. در ادامه با برخی از بازی‌های مشابه کلش آو کلنز که ممکن است از آن‌ها نیز خوش‌تان بیاید آشنا می‌شویم:

  • Civilization Revolution 2
  • DomiNations
  • Boom Beach
  • Castle Clash: Guild Royale
  • Dawn Of Titans
  • Gods Of Olympus
  • Empires Mobile
Civilization Revolution 2 یکی از بازی‌های مشابه کلش آو کلنز
Civilization Revolution 2 یکی از بازی‌های مشابه کلش آو کلنز

آی گیم؛ مرجعی برای گیمرهای ایرانی

کلش آو کلنز تنها یک نمونه از بازی‌هایی است که بین گیمرها محبوب شد. ما در آی گیم صدها نمونه از این بازی‌ها را برای موبایل، رایانه و کنسول‌های مختلف بازی گردآوری کرده‌ایم‌. ما اکانت وریفای شده و شارژ شده پلتفرم‌ها، منابع بازی‌ها، سی دی کی‌ها و نسخه‌های اورجینال بازی‌های مشهور را برای گیمرهای ایرانی در سایت آی گیم گردآوری کرده‌ایم‌‌. شما می‌توانید بدون نیاز به پرداخت‌های ارزی و سرویس‌های مالی بین‌المللی که تحت تحریم هستند، خرید آسان از آی گیم را تجربه کنید.