معرفی بازی‌های شبیه‌سازی

در صورتی که به چالش‌هایی مانند مدیریت یک شهر بزرگ یا پرواز با یک هواپیمای واقعی علاقمند هستید، سبک بازی شبیه‌سازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. یکی از مهم‌ترین دلایل جذابیت بازی‌های ویدیویی، مشابه بودن آن‌ها به دنیای واقعی است. ما در دنیای بازی هرچقدر که می‌خواهیم با ماشین گاز می‌دهیم و قانون شکنی می‌کنیم؛ اما در جریان بازی‌های شبیه‌سازی، با پیاده‌سازی یک رویداد واقعی، سعی می‌شود تا بازیکنان با خطرات و سختی‌هایی که در دنیای واقعی نیز وجود دارند، روبرو شوند. در این مطلب، برترین بازی های شبیه سازی را به شما معرفی می‌کنیم و جزئیات آن‌ها را باهم بررسی می‌کنیم.

Microsoft Flight Simluator X یکی از برترین بازی های شبیه سازی
Microsoft Flight Simluator X یکی از برترین بازی های شبیه سازی

برترین بازی‌های شبیه‌سازی

در دنیای امروز، بازی‌های شبیه سازی به یکی از انواع پرطرفدار بازی‌ها تبدیل شده‌اند. با پیشرفت تکنولوژی، هرروز به کیفیت این بازی‌ها افزوده می‌شود و این بازی‌ها روزبه‌روز خود را به واقعیت نزدیک‌تر می‌کنند. در این بخش به معرفی برترین بازی های شبیه سازی از لحاظ آماری و کیفیت می‌پردازیم.

Microsoft Flight Simluator X

شبیه‌سازهای پرواز قدمت زیادی در صنعت بازی دارند و اولین نسخه بازی Microsoft Flight Simulator حدود 37 سال پیش منتشر شده است. تا به امروز، 10 نسخه از این بازی محبوب تولید شده و هر نسخه از نسخه قبلی واقعی‌تر بوده و دارای جزئیات بیشتری است. سطح بازی نسخه دهم (X) در حدی بود که پس از 14 سال، می‌توانیم تغییرات محسوسی که در زمینه گرافیکی و پویایی محیط صورت گرفته است را مشاهده کنیم. در آخرین نسخه بازی که برای استیم (Steam) منتشر شد، 20 هواپیمای مختلف و نزدیک به 24 هزار مقصد فرودگاهی مختلف وجود دارد؛ که هرکدام با جزئیات کامل پیاده شده‌اند. نام این بازی همواره در میان برترین بازی های شبیه ساز دیده می‌شود.

Cities: Skylines

در صورتی که به بازی‌های مدیریتی و شهرسازی علاقه دارید، حتما نام Cities: Skylines به گوشتان خورده است. این بازی تا حدی پرجزئیات و کامل طراحی شده است که حتی شهرداری استکهلم هم از آن برای طراحی خطوط حمل‌ونقل عمومی شهر خود استفاده کرده است. این بازی از سال 2015 تا کنون، به طور پیوسته محتوای جدیدی را در آپدیت‌های خود به جزئیات این بازی اضافه کرده است. برای مثال، در محتوای بخش Natural Disasters یا بلایای طبیعی، تیم سازنده با اضافه کردن جزئیات بسیار دقیق، حال و هوای بازی را به کلی تغییر داده است. این بازی یک شبیه‌ساز شهرسازی کامل است و جزو برترین بازی های شبیه ساز به شمار می‌آید.

Cities: Skylines
Cities: Skylines

Project Cars II

یک اصطلاح معروف در رابطه با بازی Project Cars II وجود دارد که می‌گوید: برای درک تمامی تنظیمات ماشین‌های داخل این بازی، بهتر است که یک مهندس خودرو باشید. گیم‌پلی این بازی یکی از نزدیک‌ترین تجربه‌ها به مسابقات اتوموبیل‌رانی را به شما ارائه می‌دهد. البته این موضوع، کمی سختی بازی را افزایش داده است. دیگر با گاز دادن و چند ترمز نمی‌توانید اول شوید و باید بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید، با تنظیمات خودروی خود کار کنید.

داشتن یک تنظیمات مناسب بر روی ماشین شما در کنار یک رانندگی بی‌نقص می‌تواند منجر به برنده شدن شما شود. علاوه بر این موارد، شرایط پویای آب‌وهوا و صداگذاری طبیعی آن نیز، در تجربه هرچه بهتر بازی کمک بسیاری می‌کند. این شبیه سازی Racing یکی از برترین بازی های شبیه سازی در دنیا به شمار می‌آید.

Kerbal Space Program

در صورتی که فقط تریلر معرفی نسخه دوم بازی Kerbal Space Program را دیده باشید و در مورد جزئیات این بازی اطلاعات نداشته باشید، تصور خواهید کرد که در تمام بازی در یک ماجراجویی کمدی هستید که در طی آن چند موجود بامزه می‌خواهند به فضا سفر کنند. هدف بازی رفتن به فضا است ولی برای این امر باید در زمینه ساخت یک سفینه فضایی واقعی و هدایت آن مهارت کسب کنید. آزمون و خطا مهم‌ترین وظیفه شما در بازی است. شما با تجربه‌ای که در امتحان کردن ویژگی‌های این بازی کسب می‌کنید، می‌توانید هدایت یک سفینه فضایی را به صورت شبیه‌سازی شده، یاد بگیرید. این بازی به یکی از برترین بازی های شبیه سازی پروازهای فضایی تبدیل شده است.

Kerbal Space Program
Kerbal Space Program

Frontier Pilot Simulator

بازی Frontier Pilot Simulator یک بازی جدید در سبک بازی‌های شبیه‌سازی و ماجراجوبیی می‌باشد کهدر سال 2021 برای کامپیوتر عرضه شده است. این بازی کامپیوتری مخصوص علاقمندان به سری بازی‌هاش شبیه‌سازی با هواپیما است. در این بازی شما به عنوان یک خلبان خبره نقش آفرینی می‌کنید و باید ماموریت‌های بازی را یکی پس از دیگری، با موفقیت پشت سر بگذارید. داستان بازی این‌گونه روایت می‌شود که شما با هواپیمای مخصوص خود، وارد سیاره جدیدی شده‌اید. گروهی از انسان‌ها اقامتگاه‌های خود را در این سیاره ساخته‌اند و به دنبال کسب سود و سرمایه هستند. در این بازی مشخص می‌شود که انسان‌ها در این سیاره تنها نیستند. ویژگی‌های محیطی در این سیاره به‌شدت عجیب و ناپایدار است. با این حال، شما باید محموله‌های تعریف شده را به نقاط مختلف این سیاره منتقل کنید و از این راه، درآمد خود را افزایش دهید. این بازی یکی از برترین بازی های شبیه سازی در سبک پرواز با هواپیما به شمار می‌آید.

The Hunter: Call of the Wild

بازی The Hunter یک بازی جدید در سبک بازی‌های ماجراجویی و شبیه‌سازی است که برای کامپیوتر عرضه شده است. اگر به شکار حیوانات مختلف در دل طبیعت علاقمند هستید، این بازی به شما پیشنهاد می‌شود. این بازی شما را در نتاطق مختلفی از طبیعت به شکار حیوانات دعوت می‌کند. نسخه جدید این بازی که تمامی ویژگی‌های نسخه‌های قبل را نیز همراه خود دارد، سفر به آمریکای جنوبی را برای شما در نظر گرفته است. در این بازی چشم‌اندازهای بسیار زیبایی از یخ‌بندان‌های سیبری، جنگل‌های توندرا، خلیج‌های یخی و دیگر مناطق برفی از مناطقی هستند که برای شکار حیوانات در نظر گرفته شده‌اند. در این بازی، شما باید با سلاح‌هایی که در اختیار دارید، به شکار حیواناتی از قبیل گوزن، گراز وحشی، اردک و دیگر حیوانات نظیر این‌ها بروید. منطقه گسترده چند ده کیلومتری که در این بازی برای شما طراحی شده است، چشم‌اندازی نزدیک به واقعیت دارد. شما می‌توانید با نصب این بازی، از تجربه یکی از برترین بازی های شبیه سازی شکار حیوانات لذت ببرید.

بازی The Hunter یک بازی جدید در سبک بازی‌های ماجراجویی و شبیه‌سازی است
بازی The Hunter یک بازی جدید در سبک بازی‌های ماجراجویی و شبیه‌سازی است

Arma 3

شما با تجربه بازی Arma 3 دنیای شیرین و غیرواقعی بازی‌های شوتر اول شخصی مانند ندای وظیفه را فراموش خواهید کرد. نسخه آخر بازی Arma بسیار طبیعی طراحی شده است. شاید برای گذراندن یک مرحله ندای وظیفه چند صد تیر بخوریم ولی یک‌بار هم نمیریم. اما در بازی Arma اولین تیرها و ترکش‌ها می‌تواند شما را به کل زمین‌گیر کند. برای مثال کافی است که دست شما تیر بخورد؛ در این صورت هدف‌گیری شما دچار مشکل خواهد شد. دقت در پیاده‌سازی جزئیات بازی آرما، باعث شده تا برای آشنایی با فضای بازی و درک آن وقت بیشتری صرف شود تا بتوان تجربه واقعی جنگ را به کاربران ارائه داد. این بازی نیز از برترین بازی های شبیه سازی به شمار می‌آید.

Fifa 22

فیفا به عنوان بهترین بازی شبیه‌ساز فوتبال در سال‌های اخیر شناخته شده است. نسخه جدید بازی فیفا یعنی Fifa 22 پس از 20 روز از انتشار، رکورد روزانه حدود 90 میلیون دست بازی را ثبت کرده است. حتی ریاست برند فیفا از رشد این پلتفرم جهانی بازی فوتبال شگفت زده شده است. فیفا در نسخه جدید خود، در بخش Career Mode حدود 3 میلیون لباس جدید خلق کرده و بیش از 2 میلیون نفر وارد این بخش شده‌اند. در بخش ولتا (Volta) نیز، بازیکنان 1.5 میلیون آواتار خلق کرده‌اند و بیش از 30 میلیون دست بازی صورت گرفته است. از آن‌جا که فدراسیون بین‌المللی فوتبال اعلام کرده که بهتر است که یک کمپانی کنترل تمامی حقوق بازی‌های ویدیویی فوتبال را در اختیار نداشته باشد، احتمال دارد که Fifa 22 آخرین بازی این سری باشد که با این نام عرضه شده است. این بازی از برترین بازی های شبیه سازی فوتبال به شمار می‌آید.

فیفا به عنوان بهترین بازی شبیه‌ساز فوتبال در سال‌های اخیر شناخته شده است.
فیفا به عنوان بهترین بازی شبیه‌ساز فوتبال در سال‌های اخیر شناخته شده است.

MXGP 2021

بازی MXGP 2021 یک بازی کم حجم و جدید در سبک شبیه‌سازی مسابقه موتورسواری است که در سال 2021 توسط Mileston S.r.l ساخته و برای PC عرضه شده است. این بازی فرصتی برای علاقمندان به موتورکراس فراهم کرده است تا از تجربه رقابت‌های حساس و جذاب در این سری لذت ببرند. این نسخه مانند نسخه‌های پیشین این بازی، دارای یک روند داستانی جذاب است که چالش‌های بسیاری را پیش روی بازیکنان قرار می‌دهد. شما می‌توانید رقابت‌های جذابی را در کشور ایتالیا، فرانسه و مکزیک تجربه کنید. بازی MXGP همواره از برترین بازی های شبیه ساز موتورکراس بوده است.

تجربه زندگی واقعی در بازی‌های شبیه‌سازی

در این مطلب با برترین بازی های شبیه سازی در کامپیوتر و کنسول‌های بازی آشنا شدیم. این بازی‌ها با هدف نزدیک شدن به واقعیت، روزبه‌روز به جزئیات خود می‌افزایند و در جهت رضایت کاربران و بازیکنان حرفه‌ای پیش می‌روند. شما می‌توانید تجربه‌ای نزدیک به تجربه واقعی خلبانی هواپیما، تیراندازی در جنگ و ماشین سواری حرفه‌ای را با نصب این بازی‌ها احساس کنید.

در حال حاضر بازی‌های شبیه‌سازی بخش بزرگی از بازی‌های منتشر شده در جهان را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت، به تمامی بازی‌های شبیه‌سازی دسترسی داشته باشید و مطابق علاقه خود، از بین آن‌ها بهترین گزینه را انتخاب کنید. تنوع این بازی‌ها بسیار زیاد است و تقریبا برای هر سبکی، بازی شبیه‌سازی ایجاد شده است.

اگر تمایل دارید در خصوص دنیای گیم و گیمر ها اطلاعات بیشتری کسب کنید به مقاله” آیا گیمرها باهوش‌ترند یا باهوش‌ترها گیمر می‌شوند ” مراجعه کنید.