جهان با ورود به دوره پاندمی کرونا نیاز به تغییرات اساسی داشت تا دوباره حس و حال زندگی همراه با امنیت به خانه‌ها بازگردد. کمپانی‌های بزرگ دنیا مانند فیسبوک سعی کردند تا با سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک دنیای مجازی به نام متاورس، نوعی زندگی ایده‌آل را به کاربران خود پیشنهاد کنند. جالب است بدانید که تغییر نام فیسبوک به متا نیز به این دلیل بود که این شرکت قصد دارد نقشی محوری در ایجاد دنیای مجازی متاورس داشته باشد. بازی‌های متاورسی دیگر فقط یک سرگرمی نیستند، بلکه آن‌ها علاوه بر امکان تجربه پیشرفته از فضای بازی، فرصت درآمدزایی را نیز برای گیمرها فراهم می‌کنند. در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید تا بهترین بازی های متاورس در سال 2022 را معرفی کنیم.

دنیای بازی‌های متاورس
دنیای بازی‌های متاورس

چرا باید به سراغ بازی‌های متاورس رفت؟

بازی‌های متاورسی را می‌توان آینده نسل بازی‌های ویدئویی دانست. درست مانند اتفاق‌های فیلم بازیکن شماره یک آماده (READY PLAYER ONE) دنیا در حال تجربه کردن تغییرات عجیبی است. این بازی‌ها با توجه به این که بر پایه ارز مجازی ساخته شده‌اند، می‌توانند درآمد مناسبی نیز برای گیمرها همراه داشته باشند. به عنوان مثال در بازی‌هایی مانند بازی سندباکس، می‌توانید درآمد خود را به ارز سند دریافت کنید.

بهترین بازی های متاورس در سال 2022

تا اینجای مطلب تا حدودی با تغییرات دنیا و بازی‌های متاورس آشنا شده‌اید. امروزه بازی‌های متعددی در حال توسعه و راه‌اندازی هستند که گیمرها را به این دنیا جذب کرده است. بازی‌های متاورس با فضاهای مجازی AR و VR ادغام شده‌اند، برخی از آن‌ها شامل ان‌اف‌تی‌هایی هستند که ارزش زیادی دارد. هدف اصلی بازی‌های متاورس این است که بتواند دنیای حقیقی را با دنیای مجازی ترکیب کند. در ادامه این بخش برخی از بهترین بازی های متاورس در سال 2022 را معرفی می‌کنیم.

بازی سندباکس

بازی سندباکس (Sandbox) یکی از بازی‌های متاورسی است که بر محوریت زندگی واقعیت در دنیای مجازی است که امروز ایجاد، خرید و فروش و مالکلیت یک قطعه زمین در این بازی اهمیت بالایی دارد. برای این که بتوانید در پلتفرم این بازی، مشغول شوید و کار و زندگی خود را داشته باشید، باید زمین مورد نظر خود را با وجه نقد تهیه کنید.

بازی سندباکس
بازی سندباکس

حس و حال باز سندباکس به دلیل داشتن ظاهری بلوک مانند درست شبیه به بازی ماینکرافت است. این بازی که به تازگی تاسیس شده است، با برندها و سلبریتی‌های مطرح دنیا مانند اسنوپ داگ و آدیداس در حال همکاری کردن است.

بازی اکسی اینفینیتی

بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) از بهترین بازی های متاورس در سال 2022 است که جزو قدیمی‌ترین و معتبرترین بازی‌های متاورس به شمار می‌رود. این بازی بر اساس مبارزه میان تیم‌هایی با سه هیولای مجازی است. هر کاراکتر درون بازی اکسی اینفینیتی به نام اکسی هستند که قابلیت‌های خاص خود را دارند. گیمرها در این بازی بر اساس توانایی‌های خود پاداش می‌گیرند.

بازی اکسی اینفینیتی یک بازی بجنگ تا به دست بیاوری است. این بازی به شما امکان دریافت وجه خود را که به دست آورده‌اید به صورت هر 14 روز یک بار می‌دهد. گیمرهای در این بازی می‌توانند زمین‌های مجازی نیز خریداری کنند.

بازی دیسنترالند؛ جزو بهترین بازی های متاورس در سال 2022

بازی دیسنترالند (Decentraland) از بازی‌های متاورسی جذاب است که بر پایه ارز دیجیتال مانا ساخته شده است. برای این که بتوانید در این بازی زندگی دلخواه خود را بسازید، باید یک حساب دیجیتال و یک مرورگر وب داشته باشید.

بازی دیسنترالند؛ جزو بهترین بازی های متاورس در سال 2022
بازی دیسنترالند؛ جزو بهترین بازی های متاورس در سال 2022

بازی ایلوویوم

بازی ایلوویم (Illuvium) یکی از بازی‌های نقش‌آفرینی دنیای متاورس است که بر اساس اتریوم ساخته شده است. در این بازی باید به کاوش دنیای مجازی بپردازید. این بازی با گرافیکی جذاب و گیم‌پلی روان به سرعت در حال تبدیل شده به محبوب‌ترین بازی متاورس است.

بازی وولکان فورجد

بازی وولکان فورجد (Vulcan Forged) یکی از بازی‌های واقعیت مجازی است که در حال حاضر چهار بازی عرضه کرده است. این بازی در نسخه‌های ابتدایی بازی‌های متاورس است در پلتفرم dApp در حال توسعه برای گیمرها است.

بازی وولکان فورجد
بازی وولکان فورجد

بازی یو‌اف‌او؛ از بهترین بازی های متاورس در سال 2022

بازی یو‌اف‌او (UFO) از بهترین بازی های متاورس در سال 2022 است که حتما باید منتظر انتشار آن باشید. این بازی درست مانند یک اکوسیستم از تمامی جنبه‌های متاورس است. بازی یو‌اف‌او نیز مانند بازی‌های متاورس به دنبال کسب درآمد است.

بازی موباکس

بازی موباکس از بازی‌های متاورسی است که تمامی پلیرها را در یک بازی جهان باز جمع می‌کند. این بازی رایگان برای گیمرها جوایز متعددی را در پی دارد. این بازی دارای کاراکترهای خاصی است که باید در ابتدای بازی کارکتر مورد نظر خود را انتخاب کنیم.

بازی استار اطلس؛ از بهترین بازی های متاورس در سال 2022

بازی استار اطلس (Staratlas) یک بازی متاورسی در ژانر استراتژی است که گیمرها در آن باید به اکتشاف فضاهای منحصر به فرد بپردازند. این بازی بر روی بلاک چین سولانا توسعه داده شده است. موتور بازی استار اتلس Unreal Engine 5 است که نشان‌دهنده کیفیت بالای این بازی است.

بازی استار اطلس؛ از بهترین بازی های متاورس در سال 2022
بازی استار اطلس؛ از بهترین بازی های متاورس در سال 2022

بازی روومون

بازی روومون (Revomon) درست مانند بازی اکسی اینفینیتی دارای هیولاهایی است که باید آن‌ها را خریداری کنید، تعلیم دهید و به میدان مبارزه بروید. این بازی یک تجربه عالی از بازی‌های VR است که در سال 2022 باید چشم انتظار آن باشید.

بازی استارمون

بازی استارمون (StarMon) یکی از بازی‌های جذاب ان‌اف‌تی است که برای کسب درآمد می‌باشد. در این بازی موجودات مختلف توسط پلیرها با یکدیگر درگیر می‌شوند. شما در این بازی می‌توانید به خرید و فروش زمین مجازی نیز بپردازید.

بازی استارمون
بازی استارمون

زندگی مجازی و واقعی را با هم ادغام کنید!

بازی‌های متاورس در دنیای امروزی راهی هستند تا دنیای مجازی و دنیای واقعی را با هم ادغام کنیم. این بازی‌ها که بر اساس بلاک‌چین هستند، برای کسب درآمد دیجیتالی نیز به کار می‌روند. به عنوان مثال شما با بازی کردن بازی ایلوویوم می‌توانید ارز اتریوم به دست آورید. از بهترین بازی های متاورس در سال 2022 می‌توان به اکسی اینفینیتی و یو‌اف‌او اشاره کرد. اگز مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص متاورس در اختیار داشته باشید به بلاگ” متاورس چیست؟ همه چیز در مورد پروژه های متاورسی ” مراجعه کنید.