یوگا یکی از فعالیت‌هایی است که تقریباً در هر مکانی می‌توانید انجام دهید و این امر به ویژه هنگامی که برنامه‌ای در تلفن هوشمند خود داشته باشید، صادق است. برای کمک به شما در یافتن بهترین اکانت پرمیوم یوگا و آموزش یوگا، لیستی از جدیدترین و محبوب‌ترین برنامه‌ها را در این مقاله معرفی کرده‌ایم. با وجود تفاوت‌هایی که از نظر کیفیت محتوا، سبک آموزش و نظرات کاربران وجود دارد، همه‌ی برنامه‌هایی که در ادامه مطلب معرفی شده‌اند جزو بهترین اپلیکشن‌های ساخته شده برای این ورزش هستند که شما می‌توانید به کمک آن ها یوگا را به طور کامل آموزش ببینید.

بهترین اپلیکیشن‌های آموزش یوگا
بهترین اپلیکیشن‌های آموزش یوگا

اپلیکیشن دیلی یوگا (Daily Yoga)

امتیاز آیفون: 4.8 ستاره

امتیاز اندروید: 4.7 ستاره

قیمت: رایگان با خریدهای درون برنامه‌ای

علاقه‌مندان به یوگای مبتدی تا پیشرفته، می‌توانند به صدها برنامه‌ی آموزشی این ورزش در اپلیکیشن Daily Yoga دسترسی پیدا کنند. دستورالعمل‌های گام به گام شما را در انجام هر حرکت راهنمایی می‌کند و همچنین خواهید آموخت که چگونه می‌توانید با خیال راحت بر پوزیشن‌های چالش برانگیز مسلط شوید. این برنامه شامل بیش از 50 برنامه‌ی تمرینی نیز هست که به شما در تناسب اندام با یوگا کمک می‌کند. بعلاوه به کمک آن به یک جامعه‌ی جهانی متصل می‌شوید که برای انجام روزانه‌ی یوگا به شما انگیزه می‌دهد.

اپلیکیشن دیلی یوگا
اپلیکیشن دیلی یوگا

اپلیکیشن یوگا استودیو (Yoga Studio)

امتیاز آیفون: 4.4 ستاره

امتیاز اندروید: 4.1 ستاره

قیمت: رایگان با خریدهای درون برنامه‌ای

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش یوگا، برنامه‌ی Yoga Studio است که یک برنامه‌ی همه کاره‌ی یوگا و مدیتیشن دارای بیش از 130 فیلم از 5 تا 60 دقیقه است. تمام پوزیشن‌های ورزش یوگا از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین از طریق این برنامه به شما آموزش داده می‌شود. در این برنامه می‌توانید کلاس‌ها را براساس شدت، توانایی و مدت زمان جستجو کنید یا از مجموعه‌های ویژه استفاده کنید.

اپلیکیشن یوگا استودیو
اپلیکیشن یوگا استودیو

اپلیکیشن داون داگ (Down Dog)

امتیاز آیفون: 4.9 ستاره

امتیاز اندروید: 4.9 ستاره

قیمت: رایگان با خریدهای درون برنامه‌ای

با بیش از 30،000 پیکربندی، برنامه‌ی Down Dog به یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش یوگا تبدیل شده است که هر بار که بازش می‌کنید با یک تمرین جدید روبه رو خواهید شد. این برنامه در عرض 3 روز یوگا را به شما معرفی می‌کند و شامل تمریناتی است که به طور خاص برای تقویت و کشش کمر طراحی شده‌اند. با پرداخت هزینه‌ می‌توانید روی یکی از 12 برنامه‌ی این اپلیکیشن هدف گذاری کرده و از میان هفت مربی آن انتخاب کنید.

اپلیکیشن داون داگ
اپلیکیشن داون داگ

اپلیکیشن جی ال او (Glo)

امتیاز آیفون: 4.9 ستاره

قیمت: رایگان با خریدهای درون برنامه‌ای

جی ال او یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش یوگا، مجموعه‌ای از فیلم‌ها و تمرینات هدایت شده است که می‌توانید هر روز آن را در خانه انجام دهید. زمانبندی این اپلیکیشن بسیار انعطاف پذیر است. فقط چند دقیقه وقت دارید؟ می‌توانید یک حرکت کششی کوتاه را امتحان کنید. آیا می‌خواهید روزی 30 تا 60 دقیقه را برای انجام یوگای پیشرفته‌ی آرامش بخش یا تقویت کننده اختصاص دهید؟ از کلاس‌های تدوین شده در برنامه استفاده کنید تا قدرت و مهارت خود را با گذشت زمان تقویت کنید. حتی یک زمان سنج مدیتیشن نیز در این برنامه وجود دارد که به شما کمک می‌کند اضطرابتان را از بین ببرید و بهتر بخوابید.

اپلیکیشن جی ال او
اپلیکیشن جی ال او

 

اپلیکیشن گایا (Gaia)

امتیاز آیفون: 4.8 ستاره

امتیاز اندروید: 4.7 ستاره

قیمت: رایگان با خریدهای درون برنامه‌ای

اپلیکیشن گایا یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش یوگاست که یک کتابخانه‌ی عظیم از فیلم‌های یوگا و سایر مطالب مرتبط دارد و می‌تواند به شما امکان دسترسی سریع به هر نوع تمرین یوگا یا مراقبه‌ای را که فکر می‌کنید، بدهد. گایا منبع خوبی برای درک فلسفه‌های پشت تمرینات مراقبه و رویکردهای مدیتیشن و ذهن آگاهی نیز هست.

اپلیکیشن گایا
اپلیکیشن گایا

اپلیکیشن یوگا – ترک یوگا (Yoga – Track Yoga)

امتیاز اندروید: 4.8 ستاره

قیمت: رایگان با خریدهای درون برنامه‌ای

این برنامه سعی می‌کند روند یادگیری و پایبندی به روال یوگا را ساده و انگیزه بخش کند. با انواع کلاس‌هایی که اهداف مختلفی را شامل می‌شود، مانند تناسب اندام، مسافرت یا تسکین علائم سرماخوردگی و آنفولانزا، می‌توانید تقریباً در هر شرایطی که ممکن است با چند دقیقه یوگا بهبود پیدا کنید.

اپلیکیشن یوگا – ترک یوگا
اپلیکیشن یوگا – ترک یوگا

اپلیکیشن یوگا دیلی فیتنس (Yoga Daily Fitness)

امتیاز اندروید: 4.6 ستاره

قیمت: رایگان

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش یوگا، برنامه‌ی یوگا دیلی فیتنس است که شامل ابزارهایی برای تناسب اندام با استفاده از تکنیک‌های یوگا است. این برنامه دستورالعمل‌های گام به گام را برای هر پوزیشن یا تمرین ارائه می‌دهد و حتی دارای یک برنامه‌ی تمرین 30 روزه است که به شما کمک می‌کند تمرینات خود را شروع کرده و در کمتر از یک ماه به تناسب اندام برسید.

اپلیکیشن یوگا دیلی فیتنس
اپلیکیشن یوگا دیلی فیتنس

اپلیکیشن یوگا فور بگینرز (Yoga for Beginners)

امتیاز آیفون: 4.8 ستاره

قیمت: رایگان

برنامه‌ی یوگا فور بگینرز (Yoga for Beginners) از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش یوگا برای شروع و مبتدیان است. این برنامه تمرینات صوتی ارائه می‌دهد که می‌توانید آنها را از کتابخانه‌ی درون برنامه‌ای اپلیکیشن انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برنامه را با اپل واچ (Apple Watch) خود همگام سازی کنید تا بتوانید در هنگام پیشرفت در برنامه‌ی تناسب اندام یوگا، بر سلامت کلی خود نظارت داشته باشید.

اپلیکیشن یوگا فور بگینرز
اپلیکیشن یوگا فور بگینرز

چطور از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنید

جدا از این که لیست بالا همگی برنامه‌های آموزش یوگا هستند، یک وجه اشتراک دیگر نیز دارد و آن هم پرداخت‌های درون برنامه‌ای است که به کمک آن به بخش‌های ویژه‌تری از اپلیکیشن دسترسی پیدا می‌کنید. از آنجایی که این اپلیکیشن‌ها، بین المللی هستند، برای استفاده از بخش‌های پولی و پرداخت درون برنامه‌ای به اطلاعات کارت اعتباری نیاز دارید. اگرچه دسترسی به کارت اعتباری در ایران بسیار دشوار است، اما این بدین معنا نیست که کاربران ایرانی از این امکانات محروم می‌شوند.

اگر می‌خواهید پرداخت درون برنامه‌ای انجام دهید می‌توانید به جای کارت اعتباری از اطلاعات گیفت کارت‌ها استفاده کنید که برای همین موضوع طراحی شده‌اند. این کارت‌ها شبیه به کارت تلفن‌ دارای اعتبار مشخصی هستند که به کمک شماره کاربری و رمز عبور می‌توانید از آنها استفاده کنید. شما می‌توانید این گیفت کارت‌ها را از مراکز خدمات کامپیوتری آنلاین و حضوری تهیه کنید.

با اپلیکیشن‌های یوگا، باشگاه را به خانه بیاورید

اگر می‌خواهید ورزش یوگا را در خانه آموزش ببینید، هر کدام از گزینه‌های لیست بهترین اپلیکیشن‌های آموزش یوگا که در این مطلب معرفی شدند، می‌توانند برایتان مفید باشند. این برنامه‌ها، پوزیشن‌های مختلف یوگا را به شما آموزش داده و راهنمایی‌تان می‌کنند تا به آنها مسلط شوید. تنها کافیست یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و به انجام روتین برنامه‌های آن پایبند شوید. راستی، این روزها به راحتی می‌توانید به کمک گیفت کارت‌های مختلف این اپلیکیشن‌ها را خریداری و استفاده کنید. اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص سرویس های ورزش و سلامتی داشته باشید به مقاله در بلاگ “بدنسازی در منزل” آی گیم مراجعه کنید.