فرزندان خانواده گیلموت (Guillemot) قبل از اینکه کمپانی Ubisoft‌ را افتتاح کنند، ابتدا در شغل آبا اجدادی‌شان که کشاورزی بود فعالیت می‌کردند. فرزندان این خانه، کریستین، کلود، میشل، ژرارد و ایو بودند که تا قبل از ورود به دانشگاه به خانواده خود در اداره کردن تجارت کشاورزی‌شان مانند کارهایی از قبیل حسابداری و … کمک می‌کردند. آن‌ها همچنین پس از ورود به دانشگاه از تجارب کاری خودشان استفاده کردند و بعد از فارغ التحصیل شدن به شغل خانوادگی‌شان بازگشتند تا با دانشی که کسب کرده بودند این تجارت را ارتقا دهند.

کمپانی Ubisoft
کمپانی Ubisoft

شغل فرزندان این خانواده تا جایی سودمند بود که تجارت‌شان رو به افول رفت. پس از آن برادران تصمیم گرفتند که به جای فروش محصولات کشاورزی به فروش سی‌دی‌هایی با محتوای صوتی بپردازند و بعد از آن به سراغ سیستم‌های کامپیوتری و نرم افزار رفتند و در نهایت با بازی‌های ویدیویی آشنا شدند.

در اوایل دهه 1980، آن‌ها متوجه شدند که قدرت خرید وسایل سخت افزاری برای کامپیوتر‌ها را در فرانسه ندارند. درصورتی که به راحتی می‌توانستند تمام این قطعات را در انگلیس با آمریکا با یک قیمیت معقول تهیه کنند. در نتیجه آن‌ها تصمیم گرفتند که تجارت خودشان را در فرانسه به راه بی‌اندازند و به فروش سخت افزارهای کامپیوتری بپردازند. نام اولین شرکت تجاری آن‌ها «Guillemot Informatique» بود که پس از مدتی در فرانسه محبوب شد و درآمدی بالغ بر 5.8 میلیون دلار در آن زمان کسب کرد.

موفقیت‌های چشمگیر کمپانی Ubisoft

به دلیل اینکه در آن دوران بازی‌های ویدیویی تبدیل به یک صنعت پر سود شده بود، برادران این خانواده پس از موفقیتی که در این تجارت کسب کرده بودند به سراغ بازی‌های ویدیویی رفتند. سرانجام در تاریخ 28 مارچ 1986 (8 فروردین 1365) این دو برادر پس از پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های زیادی که در فرانسه با آن دست و پنجه نرم می‌کردند کمپانی Ubisoft را افتتاح کردند.

کمپانی یوبی سافت در سال‌های اول فعالیت خود چند برنامه نویس و بازاریاب و … استخدام کردند و در سال 1986 چند بازی مختلف منتشر کردند که معروف‌ترین آن‌ها ZombiU بود. این بازی تا اوایل سال 1987 حدود 5000 نسخه فروخته شد. به دلیل موفقیت چشمگیری که این بازی و بازی‌های دیگر کسب کرده بودند، در کشورهای آلمان و اسپانیا هم عرضه شدند. تا سال 1988 این شرکت حدود 6 برنامه نویس داشت که بر روی پروژه‌های مختلف کار می‌کردند. این گروه شامل میشل هم میشد که به خاطر مهارت‌هایش در ساخت انیمیشن در کمپانی کار می‌کرد؛ البته هزینه‌های نگه داری این کارمندان پس از مدتی برای یوبی سافت کمی سخت شده بود.

نمایی از بازی‌های ساخته شده توسط یوبی سافت
نمایی از بازی‌های ساخته شده توسط یوبی سافت

معروف‌ترین بازی‌های کمپانی یوبی سافت

تا قبل از سال 1990 یکی از بازی‌های معروفی که سروصدا به پا کرد و طرفداران زیادی را به سمت خود کشاند، بازی کنسول‌های نسل پنجم، Rayman بود که تا به حال نسخه‌های جدیدتری از این بازی منتشر شده است. تا سال 2010 بازی‌های معروفی همچون اسپلینتر سل، مجموعه درایور، چند نسخه از بازی محبوب اساسینز کرید و فارکرای را منتشر کرد و به طرفداران نشان داد که از پس ساخت بازی‌های بزرگ و جذاب برمی‌آید. اگر قصد خرید بازی و بازی های ذکر شده را دارید می توانید به سایت آی گیم مراجعه کنید.

معروف‌ترین بازی‌های کمپانی یوبی سافت
معروف‌ترین بازی‌های کمپانی یوبی سافت

هم اکنون که در سال 2020 قرار داریم یوبی سافت بازی‌های محبوبی و هیجان انگیزی که ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کند ساخته است. این کمپانی بازی‌های Assassin’s Creed Odyssey ، Ghost Recon Breakpoint ، Far Cry 5 و بازی‌های دیگری را منتشر کرده است که با وجود ایرادات جزئی، هنوز طرفداران از آن‌‌ها لذت می‌برند. این شرکت هم اکنون در حال کار بر روی پروژه‌های عظیمی همچون، Assassin’s Creed Valhalla ، Watch Dogs: Legion و … است که در سال جاری منتشر می‌شوند.

اگر مایل هستید در خصوص کمپانی های بازی سازی برتر اطلاعات بیشتری کسب کنید، توصیه میکنیم مقاله ” کمپانی‌های برتر بازی سازی ” را مطالعه فرمایید.