بازی 2 Tom Clancys The Division که توسط سازندگان بازی‌های Rainbow Six و Ghost Recon Breakpoint ساخته شده است، پر از جزئیات زیبا و چشمگیر می‌باشد و از هر بازی دیگری که در سال 2019 منتشر شده بود،‌ به نوعی بهتر عمل کرد. سیستم تیراندازی این بازی بسیار راحت و لذت بخش است و در همان ساعات اولیه بازی شما را به خود جذب می‌کند. این بازی نسبت به نسخه اول پیشرفت قابل توجهی داشته است و گیمر بیش از 60 ساعت گیم پلی هیجان انگیز و سرگرم کننده را تجربه می‌کند و مکان‌های مختلف جهان باز این بازی را کشف می‌کنند.

سیستم تیراندازی و واکنش دشمنان در این بازی بهبود یافته است، آن‌ها هنگام تیر خوردن واکنش سریع‌تری نشان می‌دهند و سریع‌تر هم می‌میرند، این بدان معناست که شما هم اگر در صحنه نبرد غفلت کنید به راحتی کشته می‌شوید. جهان بازی پر از نقاط مخفی و صندوق‌هایی است که محتوای آن‌ها هنگام نبرد به درد شما می‌خورند و همین نکات ریزودرشت هستند که تجربه این بازی را بیش از پیش لذت بخش می‌کند و گیمر را در تمام مراحل مختلف سرگرم می‌کند.

بعد از اتمام مراحل اصلی بازی د دیویژن 2 ،‌ می‌توانید در DLC‌ های Endgame‌ و Dark Zone به بازی کردن با دیگران بپردازید، البته این دو محتوای قابل دانلود این بازی در ابتدا کمی خسته کننده و چالش‌های بیش از حدی را برای گیمرها فراهم می‌کردند؛ اما هم اکنون در سال 2020 ارتقا یافته‌اند و مشکلات مختلف آن توسط تیم یوبی سافت برطرف شده است.

Tom Clancy’s The Division 2
فضای هیجان انگیز بازی جذاب تام کنسی دی دیویژن 2

داستان بازی 2 The Division

داستان بازی 2 The Division ادامه نسخه قبلی این بازی است و روایتگر یک جهان پسا پاندمی است که در شهر واشنگتن دی سی جریان دارد. داستان بازی هفت ماه پس از شیوع سم سبز (Green Poison) روایت می‌شود و چند مأمور از گروه نظامی Division در حال دفاع از سازه غیر نظامی‌ها در مقابل حمله یک گروه از دزد‌ها هستند که باعث خاموش شدن شبکه SHD یا همان سیستم کنترل فناوری اطلاعات و ارتباطات سراسر کشور می‌شود. در ادامه پلیر یک پیام از طرف گروه Division دریافت می‌کند مبنی بر اینکه یک گروه بزرگ‌تر در حال حمله به یکی دیگر از مراکز غیر نظامی است.

در نتیجه گروهی که در آن منطقه حضور داشتند، آنجا را ترک می‌کنند و به محلی که قرار است به آن حمله شود،‌ نقل مکان می‌کنند. وقتی گروه شما به مکان مورد نظر می‌رسند،‌کاخ سفید را می‌بینند که مورد حمله گروه «Hyenas» قرار گرفته است. سرانجام مأموران درمی‌یابند که مقامات دولتی نابود شده‌اند و کل کشور زیر سلطه سه گروه خطرناک و قدرتمند با نام‌های «Hyenas» ،«Outcasts» و «True Sons» قرار گرفته است. وظیفه شما در بازی دی دیویژن 2 این است که از پایگاه‌های غیر نظامی دفاع کنید و شبکه SHD‌ را راه اندازی کنید تا دوباره ارتباط بین شهرها برقرار شود.

Tom Clancy’s The Division 2
گیم پلی سرگرم کننده بازی تام کنسی دی دیویژن 2

گیم پلی بازی 2 Tom Clancy’s The Division

در بازی 2 Tom Clancys The Division هر بار که لول شما در بازی بالا می‌رود در هر 11 PvE (حالت تقابل گیمر با محیط بازی) یک ساختمان در حال ساخت را مشاهده می‌کنید. شما یک خانه امن یا یک ساختمان را پیدا می‌کنید، منطقه را برای دفاع استراتژیک در مقابل دشمنان پاک‌سازی می‌کنید، مأموریت‌های خود را انجام می‌دهید و تعداد قابل توجهی از مناطق را تحت کنترل خود درمی‌آورید. با این حال،‌ فعالیت‌های جدید مانند، مقابله با گشت زنی نیرو‌های دشمن و مبارزه با Elite ها حین انجام مراحل مختلف و پیشرفت شما در بازی معرفی می‌شوند.

مراحل بازی تام کلنسی د دیویژن 2 به خوبی طراحی شده‌اند و داستان تنش‌زای بازی را به مخاطبان ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، مأموریت مرکز تجارت جفرسون در مورد یکی از مأمورهای گروه Division است که گروگان گرفته شده است و گروگان گیرها قصد دارند اورا اعدام کنند. اینجا است که شما وارد عمل می‌شوید و مأمور مربوطه را نجات می‌دهید. بعضی مأموریت‌ها مانند فدرال بانکر و لینکلن مموریال جنبه‌های دیگر گیم پلی این بازی را به طرفداران نشان می‌دهد. گیم پلی این بازی به بازی جذاب و هیجان انگیز به بازی Anthem‌ تشبیه شده است.

Tom Clancy’s The Division 2
شهر واشنگتن دی سی در بازی 2 Tom Clancy’s The Division که تقریبا از بین رفته است.

باس‌های بازی 2 The Division

جای تأسف است که این عناصر منحصر به فرد در مبارزه با Boss های بدون زرق و برق این بازی دیده نمی‌شود،‌ زیرا سازندگان بازی می‌توانستند برای تنوع هم که شده از این عناصر استفاده کنند. به نظر می‌آید باس‌هایی که در این بازی با آن‌ها سروکار دارید، از نظر سیستم حمله و دفاع شبیه به هم و درواقع مانند دشمنان عادی هستند که فقط سلامتی بیشتری نسبت به آن‌ها دارند.

این موضوع باعث می‌شود که نبرد با آن‌ها پس از مدتی حالت یکنواختی پیدا کند؛ تنها باسی که به سختی این سیستم را زیر پا می‌گذارد «Diesel» در منطقه اتحادیه یونیون است که بر روی یک ماشین زرهی سوار است و سعی در کشتن شما با استفاده از اسلحه را دارد؛ اما به غیر از مشکلاتی که باس‌های بازی تام کلنسی د دیویژن 2 دارد، تنوع حضور دشمن در مناطق مختلف بهتر از نسخه اول است.

Tom Clancy’s The Division 2
در بازی 2 Tom Clancy’s The Division هوی‌ها سعی می‌کنند با پتک مغز شما را خرد کنند!

تنوع دشمنان مختلف در بازی 2 Tom Clancy’s The Division

در بازی 2 The Division با دشمنان مختلفی که هر کدام به یک سبک حمله می‌کنند طرف هستیم که شامل حمله کننده‌ها (Rushers)، اسنایپرها و مهندس‌ها می‌شوند. این گروه‌ها در تمام نقاط نقشه وجود دارند و منتظر شما هستند. کسانی که در دسته حمله کنندگان قرار می‌گیرند، بمب را به خودشان می‌بندند و یک عملیات انتحاری روی شما اجرا می‌کنند اگرچه در نهایت می‌میرند. مهندسان یک ربات جنگنده را مدیریت می‌کنند و هوی‌ها (Heavy) سعی می‌کنند با پتک مغز شما را خرد کنند؛ هرچند سرعتشان آن‌قدر کم است که می‌توانید به راحتی از زیر دستشان فرار کنید.

سیستم نبرد و مبارزه با این دشمنان در بازی پر از خشونت و هیجان است و می‌تواند ساعت‌ها شما را بر روی صندلی میخکوب کند. به طور مثال، دشمنان ‌شما همیشه به یک اندازه ضربه وارد نمی‌کنند و نوار سلامتی آن‌ها به یک اندازه نیست بلکه، آن‌ها هر بار که در نقاط مختلف و در مراحل متنوع بازی جلوی شما اسپاون می‌شوند، ممکن است قدرتمندتر و یا ضعیف‌تر از قبل باشند.

Tom Clancy’s The Division 2
گرافیک فوق العاده بازی تام کنسی دی دیویژن 2

سیستم تیراندازی و تنوع سلاح‌ها در بازی Tom Clancy’s The Division 2

همان‌طور که در بالا گفته شد، سیستم تیراندازی در بازی Tom Clancys The Division 2 نسبت به نسخه قبلی بهبود یافته است و هنگامی که شما تیراندازی می‌کنید دشمنان‌تان سریع‌تر می‌میرند. برای از بین بردن نیروهای دشمن می‌توانید از حجم عظیم سلاح‌های متنوعی که در مراحل مختلف در صندوق پیدا می‌کنید، استفاده کنید. این سلاح‌ها به قدری زیاد هستند که شما توان استفاده از تمام آن‌ها را حین انجام مأموریت‌ها ندارید (تقریباً 2000 تا).

در میان این حجم عظیم از اسلحه‌های مختلف که سازندگان بازی آن‌ها را طراحی کرده‌اند، یک اسلحه اهرمی قدیمی هم که ظاهراً در سال 1886 ساخته شده بود در این بازی وجود دارد؛ هرچند که تأثیر آن‌چنانی در مقابل نیروهای دشمن ندارد. تیم ساخت بازی دی دیویژن 2 در ساخت و طراحی اسلحه‌های مختلف، قرار دادن افکت صدای شلیک و افکت آتش هنگام شلیک کردن موفق عمل کرده‌اند.

شما می‌توانید سلاح‌هایتان را با موارد اضافی به نام تلنتس (Talents) شخصی سازی کنید و عملکردشان را بهتر کنید. برای مثال، استعداد «First Blood» بر روی اسلحه اسنایپر پیاده می‌شود و هنگامی که در هر خشاب جدید برای اولین بار به طرف بدن دشمن شلیک کنید،‌ تیر به سرش برخورد می‌کند. تلنت دیگری که نامش «Unhinged» است، باعث می‌شود که سلاح شما 25 درصد آسیب بیشتری وارد کند و البته پس از شلیک لگد سنگینی هم به شما وارد می‌کند. حتی می‌توانید تلنت‌های مورد علاقه‌تان را بر روی سلاح‌های دیگری پیاده کنید که این عمل باعث می‌شود اسلحه قبلی از بین برود. به طور کلی تمام سلاح‌های این بازی به غیر از شات‌گان به همان‌گونه‌ای که شما انتظار دارید، عمل می‌کنند.

Tom Clancy’s The Division 2
بازی The Division 2 دارای یک جهان پویا و جزئیات جذاب و خیره کننده است

فعالیت‌های زیادی در بازی The Division 2 وجود دارند!

حین انجام مراحل گوناگون در بازی Tom Clancy’s The Division 2 می‌توانید در نقاط مختلف شهر نابود شده واشنگتن دی سی به جستجوی عجایب بازی و مکان‌های مختلف و سلاح‌های جدید بروید و انجام این امر با به اتمام رساندن مراحل اصلی بازی که حدوداً 22 ساعت گیم پلی است، گسترده‌تر می‌شوند.

یکی از مشکلات بازی تام کلنسی دی دیویژن 2 داستان آن است که گاهی اوقات حالت یکنواخت و خسته کننده‌ای به خود می‌گیرد، اما به لطف حالت همیشه آنلاین آن می‌توانید با دوستان‌تان بازی کنید و مراحل متنوع را انجام دهید؛ اگرچه ممکن است گاهی اوقات هم تیمی خوبی نداشته باشید و مراحل را ببازید، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای برنده شدن باید گاهی اوقات هم ببازید!

این بازی دارای یک جهان پویا و جزئیات جذاب و خیره کننده است که بعد حتی بعد از به پایان رساندن این مراحل اصلی با یک جناح جدید آشنا می‌شوید که ورژنی از مراحل قبلی است که به پایان رسانده‌اید. بازی دارای یک محتوای قابل دانلود به نام «End Game» است که قابلیت‌های جدیدی به بازی اضافه می‌کند و حدود 6 ساعت گیم پلی دارد.

Tom Clancy’s The Division 2
در بازی Tom Clancy’s The Division 2 می‌توانید ساعت‌ها سرگرم شوید و با دوستانتان بازی کنید.

تقویت کردن گیرز اسکور در بازی Tom Clancy’s The Division 2

در بازی Tom Clancy’s The Division 2 شما باید برای رسیدن به رده‌های بالاتر چالش‌ها و مهارت‌های جدید باید گیرز اسکور (Gears Score) خود را تا جایی که می‌توانید ارتقا دهید. البته سیستم بازی هم به‌گونه‌ای است که همیشه پاداش قابل توجهی به شما می‌دهد. لحظاتی که کاراکترتان را در این بازی ارتقا می‌دهید، جزو لذت بخش‌ترین مواقع این بازی است و آن‌قدر می‌توانید نقاط ضعف کاراکترتان را تبدیل به نقاط قوت کنید تا دیگر هیچ نقاط ضعفی نداشته باشید و این‌گونه گیرز اسکور خود را ارتقا دهید و به درجات بالاتر برسید.

دنیای بازی د دیویژن 2 دارای 3 منطقه مجزای دارک زون است که از طریق بخش کمپین هم در دسترس است که در آن تجهیزات و امکانات شما با کیفیت و قدرت بالاتری ارائه می‌شود اما بازی کردن در این بخش خطرناک‌تر هم است. قدرت شما و دشمن‌تان در این بخش حالت نرمالی دارد و همچنین قابلیت برقراری ارتباط با دیگران در این بخش موجود است. گیمرها در بخش دارک زون می‌توانند انتخاب کنند که با ظلم و زور گویی مقابله کنند و پایگاه‌های دشمنان را از بین ببرند یا تبدیل به یک یاغی شوند و خلاف دیگر گیمرها عمل کنند. برای برندگانی که این روش را انتخاب می‌کنند،‌ پاداش بزرگ و ویژه‌ای وجود دارد، البته اگر بتوانند از زیر دست دیگران فرار کنند و پیروز شوند.

Tom Clancy’s The Division 2
تام کنسی دی دیویژن 2

سیستم بازی

سیستم بازی تام کلنسی دی دیویژن 2 پتانسیل بالایی دارد و این موضوع کمی شرم‌آور است که به خوبی از آن استفاده نمی‌کند. این بازی دارای ده‌ها ساعت گیم پلی جذاب و هیجان انگیز است که می‌توانید از آن لذت ببرید و این لذت را با دوستان‌تان سهیم شوید. شهر واشنگتن دی سی در این بازی به خوبی ساخته شده است و تمام جزئیات آن در این بازی مشاهده می‌شود و طرفداران را با خودش همراه می‌کند. سیستم تیراندازی به قدری لذت بخش است که شما تمام معایب این بازی را فراموش می‌کنید؛ اما مطمئناً تمام این معایب تا الان که در سال 2020 قرار داریم، توسط تیم یوبی سافت برطرف شده است. اگر مایل هستید در خصوص این سبک بازی ها اطلاعات بیشتری داشته باشید به مقاله” بهترین بازی های سبک اکشن ” مراجعه کنید.