برای این که بتوانیم بازی‌های دیگر را بر روی اپیگ گیمز فعال کنیم در ابتدا باید کدی را وارد کنیم و مراحل دیگری را طی کنیم تا این کار امکان پذیر باشد. در این مطلب مراحل انجام این کار را گام به گام شرح می‌دهیم.

فعال کرد بازی روی پلتفرم اپیک گیمز

دو راه برای فعال کرد بازی بر روی این پلتفرم وجود دارد یکی از طریق راه‌اندازی اکانت Epic Games  یا از طریق وب‌سایت فروشگاه Epic Games.

 روش اول : اکانت اپیگ گیمز

مراحل زیر را گام به گام طی کنید تا بتوانید بازی را فعال کنید:

  1. وب سایت اپیک گیمز را باز کنید.
  2. حساب کاربری خود را باز کنید.
  3. کد پرداخت را وارد کرده و گزینه ی “Redeem” را انتخاب کنید.

بعد از انجام این مراحل یک پیام دریافت می‌کنید که به شما می‌گوید کد شما با موفقیت ثبت شد. با دریافت این پیام می‌توانید مطمئن باشید که کار شما با موفقیت انجام شد. بعد از آن با زدن گزینه بازگشت می‌توانید به صفحه اصلی برگردید.

روش دوم: فروشگاه  Epic Games

روش دوم برای انجام این کار از طریق سایت اپیگ گیمز است که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم:

  • مرورگر اینترنت خود را باز کنید.
  • وارد سایت اپیگ گیمز بشوید و یا به https://www.epicgames.com/store بروید.
  • اگر از قبل وارد حساب کاربری Epic Games خود نشده اید، وارد حساب کاربری Epic Games خود شوید، جایی که می‌خواهید کد خود را بازخرید کنید.
  • ماوس خود را روی نام خود در گوشه سمت راست بالا ببرید و روی Redeem Code کلیک کنید.
  • کد را وارد کنید و سپس روی Redeem کلیک کنید.

بعد از انجام این مراحل یک پیام دریافت می‌کنید که به شما می‌گوید کد شما با موفقیت ثبت شد. با دریافت این پیام می‌توانید مطمئن باشید که کار شما با موفقیت انجام شد و بازی باید در Epic Games Launcher Library شما در دسترس باشد.

نکات قابل توجه پلتفرم اپیک گیمز 

Epic Games شرکتی است که در پشت بازی محبوب جهانی “Fortnite” قرار دارد، اما همچنین فروشگاه خود را با صدها بازی برای فروش دارد. فروشگاه این پلتفرم به طور خودکار در کتابخانه شما برای دانلود وجود دارد. اما اگر نسخه‌ای از یک بازی را از یک تامین‌کننده شخص ثالث خریداری می‌کنید، باید کلید محصول همراه آن را در فروشگاه Epic Games استفاده کنید تا آن را بازی کنید. این امر بیانگر آن است که شما واقعاً بازی را خریداری کرده اید. برای استفاده از این محصول فقط یک بار می‌توانید کد محصول را باوارد کنید، بنابراین ابتدا مطمئن شوید که به حساب Epic Games صحیح وارد شده‌اید. در غیر این صورت، بازی برای همیشه به یک حساب اشتباه محدود می‌شود.

آیا می توانم یک بازی را قبل از خرید آن در اپیک گیمز امتحان کنم؟

برخی از ناشران گه گاهی دمو یا دوره‌های آزمایشی رایگان را برای برخی بازی‌های غیر رایگان هر از گاهی ارائه می‌کنند (مثلاً یک دوره آزمایشی رایگان آخر هفته). در طول دوره آزمایشی رایگان، می‌توانید نسخه آزمایشی بازی را قبل از تصمیم به خرید دانلود و بازی کنید، اما پس از پایان دوره آزمایشی دیگر نمی‌توانید به بازی دسترسی داشته باشید.

فروشگاه Epic Games از چه زبان‌هایی پشتیبانی می‌کند؟

فروشگاه Epic Games در حال حاضر از زبان انگلیسی، عربی، آلمانی، اسپانیایی (اسپانیا)، اسپانیایی (آمریکای لاتین)، فرانسوی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، لهستانی، پرتغالی، روسی، تایلندی، ترکی، چینی ساده شده و چینی سنتی پشتیبانی می‌کند. پلتفرم اپیک گیمز یکی از پلتفرم های تخصصی در زمینه گیم می باشد شما میتوانید مقاله “بررسی تخصصی برترین پلتفرم‌ های بازی ” را در بلاگ سایت آی گیم مطالعه بفرمایید.