شرکت اپل یکی از شرکت‌های بسیار معروف و به نام در سراسر جهان است. این شرکت آمریکایی در زمینه طراحی و تولید لوازم الکترونیکی مانند لپ تاپ و گوشی موبایل مشغول به فعالیت است. لوگوی این شرکت، یک سیب گاز زده است که بر روی محصولاتش درج شده است. اما تاکنون فکر کرده‌اید که راز این لوگو چیست و چرا از سیب گاز زده به عنوان لوگو استفاده شده است؟ راجع به این راز، تاکنون داستان‌های زیاد و البته خنده‌داری گفته شده که اختصارا به آنها اشاره خواهیم کرد و در انتها دلیل انتخاب این لوگو را شرح خواهیم داد.

شرکت اپل یکی از شرکت‌های بسیار معروف و به نام در سراسر جهان است.

لوگوی اولیه

اولین لوگویی که برای شرکت اپل طراحی شده بود، طرحی از نیوتون دانشمند معروف بود که زیر یک درخت سیب نشسته بود. این لوگو را موسس شرکت اپل یعنی استیو جابز به همراهی رون وین طراحی کرده یود. بعد از گذشت زمان کمی در سال 1976، لوگوی سیب رنگین کمانی جای لوگوی اولیه را گرفت. این لوگو را رب جانوف طراحی کرده بود. در نهایت در سال 1998 میلادی این سیب رنگین کمانی جای خود را به سیب تک رنگی داد که در رنگ‌های سفید، مشکی و نقره‌ای مورد استفاده قرار می‌گرفت.

اولین لوگویی که برای شرکت اپل طراحی شده بود، طرحی از نیوتون دانشمند معروف بود که زیر یک درخت سیب نشسته بود.

چرا سیب رنگین کمانی برای لوگو انتخاب شده بود؟

شاید این سوال هم برایتان پیش بیاید که چرا لوگوی اولیه دارای پس زمینه رنگین کمانی بوده است. در رابطه با این انتخاب می‌توان چند دلیل را مطرح کرد؛ یکی اینکه محصولات شرکت اپل به صورت زیباتر و جذاب‌تری جلوه کنند. دوم تمایل زیاد استیو جابز به جلب توجه بچه‌های مدرسه. سوم به نمایش گذاشتن توانایی شرکت اپل در عکس‌های رنگی باکیفیت.

شاید این سوال هم برایتان پیش بیاید که چرا لوگوی اولیه دارای پس زمینه رنگین کمانی بوده است.

چرا سیب گاز زده؟

طراحی لوگوی نهایی شرکت اپل را شخصی به نام راب جانوف بر عهده داشت. او از راز سیب گاز زده در سایت رسمی خود پرده برداشت و درباره آن این چنین نوشت: اگر به طرح کلی سیب دقت کنید، متوجه می‌شوید که ممکن است این میوه با میوه‌های دیگری مانند گیلاس اشتباه گرفته شود. اما زمانی که سیب به صورت گاز زده طراحی شد، امکان خطای دید نیز کمتر شد و به راحتی می‌توان طرح سیب را دید تا میوه‌های دیگر. در هر صورت این لوگو همچون لوگوی شرکت‌های دیگر، یک طرح گرافیکیه و ممکنه منطق خاصی پشت آن نبوده باشد.

طراحی لوگوی نهایی شرکت اپل را شخصی به نام راب جانوف بر عهده داشت.

نگاهی بر داستانی که به سیب گاززده مرتبط است!

مرگ Alan Mathison Turing

Alan Mathison Turing یکی از افراد معروف در زمینه علم کامپیوتر بوده که موفق به کسب جایزه علمی کامپیوتری به نام تورینگ بوده است. الن تورینگ در سال 1952 میلادی به عنوان یک فرد همجنسگرا شناخته شد و از آنجا که این عمل در آن زمان جرم محسوب می‌شد، به گزینش بین زندان و اختگی شیمیایی محکوم شد. الن ناچار اختگی شیمیایی را انتخاب کرد و از ادامه کار بر روی پروژه‌های خود بازماند. او به دلیل تزریق مواد شیمیایی دچار عوارض چنسی زیادی شد؛ در نهایت در تاریخ 8 ژوئن 1954 جسد او را در گوشه‌ای پیدا کردند. محققان اذعان داشتند که او به دلیل خوردن سم سیانیدی که در یک سیب بوده است، جان خود را از دست داده بود. مادر Alan Mathison Turing مرگ فرزندش را به دلیل بی‌دقتی در نگهداری از مواد شیمیایی عنوان کرده بود. حال چرا باید داستان پدر علم کامپیوتر با لوگوی اپل مرتبط باشد؟! عده‌ای می‌گویند شرکت اپل برای یادبود از این فرد بزرگ میوه سیب را به عنوان لوگوی شرکت خود انتخاب کرده است!

Alan Mathison Turing یکی از افراد معروف در زمینه علم کامپیوتر بوده که موفق به کسب جایزه علمی کامپیوتری به نام تورینگ بوده است.

آشنایی با شرکت اپل

اپل نام یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در کار طراحی و تولید محصولات الکترونیکی همچون گوشی موبایل، لپ تاپ و نرم افزارهای کامپیوتری فعالیت دارد. پس از گذشت مدت زمان اندکی در دهه 70 میلادی، این شرکت به معرفی ریز رایانه‌های اپل تا اپل III و مکینتاش پرداخت که باعث تحول بزرگی در رایانه‌های شخصی شد. موسس شرکت، استیو جابز معروف بوده است که به همراهی استیو وزنیاک و رونالد وین اقدام به تاسیس این شرکت کردند. از جمله محصولات نزم افزاری این شرکت می‌توان به برنامه‌های آیتونز، آی ورک و آی لایف و از محصولات سخت افزاری ان به آیپد، آیفون، آی مک، آی پاد و اپل واچ اشاره کرد.

اپل نام یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در کار طراحی و تولید محصولات الکترونیکی همچون گوشی موبایل، لپ تاپ و نرم افزارهای کامپیوتری فعالیت دارد.

استیو جابز یکی از افراد پولساز و پولدار در دنیا شناخته شده است. این فرد 7.4 درصد از سهام شرکت والت دیزنی را از آن خود کرده است. با این کار شراکتی، ارزش دارایی‌های او به حدود 5 میلیارد دلار رسیده است. استیو جابز از 313 اختراع نگهداری می‌کند؛ گفته شده 8 مورد از این اختراع‌ها مربوط به بیل گیتس مدیر عامل مایکروسافت و 12تای آنها متعلق به سرگی برین و لری پیچ است. شرکت اپل از جمله شرکت‌های موفق و مشهور در دنیا است که عوامل بسیاری در آن دخیل هستند؛ مشتری مداری خوب و برخورد گرم، پاسخ کامل به نیازهای مشتریان، ارائه راه حل‌های کاربرادی برای حل مسائل و مواردی دیگر از جمله عواملی است که باعث محبوبیت این شرکت شده است. اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص گیفت کارت اپل هستید به مقاله”خرید درون برنامه ای با گیفت کارت اپل” مراجعه کنید.