به عقیده بسیاری فوتبال یک ورزش نیست ،صحت این جمله را می‌توانید از هر طرفدار بازی ویدیویی بپرسید. فوتبال بهانه‌ای است، برای دورهمی‌های حضوری و مجازی! طبق رسم شیرین هر ساله قصد داریم که به واسطه‌ی عرضه ی فیفا سری به دنیای فوتبال بزنیم، اما این سفر هر ساله چقدر با سال گذشته تفاوت دارد؟! فیفا 20 از دسته بازی‌های ویدئویی به سبک شبیه‌سازی شده و مرتبط با ورزش مهیج فوتبال است که بوسیله‌ی کمپانی سازنده ی بازی‌های رایانه‌ای-ورزشی EA Sports طراحی و توسعه یافته است. فیفا 20 حس یک تجربه‌‌ی فراموش نشدنی است; به خصوص در زمین‌های فوتبال خیابانی‌اش لحظاتی تماما هیجان برای بازیکن خلق می‌کند. این بازی یکی از برترین بازی های شبیه سازی در سبک خود و در جهان ورزش است.

بازی FIFA 20 یکی از برترین بازی های شبیه سازی در سبک خود و در جهان ورزش است.
بازی FIFA 20 یکی از برترین بازی های شبیه سازی در سبک خود و در جهان ورزش است.

روند و حالت‌های مختلف بازی  FIFA 20

در نسخه جدید بازی فیفا 20  مود‌های مختلف ورزش فوتبال شامل حالت خیابانی و فوتسال افزوده شده‌اند، که بازیکن می‌تواند هم به صورت آزادانه و هم به صورت داستانی در جریان مسابقات مهیج بازی  باشد. خبر خوب این است که، نسخه جدید بازی تغییرات قابل توجهی در گیم پلی داشته است و حالت پنالتی گرفتن ، پنالتی زدن و ضربه آزاد مستقیم  که در نسخه‌های قبل بازی فیفا بسیار پیچیده و سخت بود، تغییر کرده و سبک انجام فن های فیفا 20 تماما دچار تغییر شده است.

چهره های مصمم کاور بازی FIFA 20 کدام بازیکنان هستند؟!

چند سالی است که نسخه‌های عرضه شده  بازی فیفا با تصاویر بازیکن های معروفی چون; کریس رونالدو و لیونل مسی منتشر می‌شود. اما EA امسال بازیکنان مطرح دیگری را برای کاور بازی فیفا 20 در نظر گرفته و دیگر خبری از CR7 و لئو مسی روی جلد بازی فیفا 20 نیست. در عوض در نسخه معمولی بازی فیفا 20 Eden Hazard، در نسخه قهرمانان از Virgil van Dijk و در نسخه آلتیمیت بازی از اسطوره باشگاه رئال مادرید Zinedine Zidane  استفاده شده‌ است.

در کاور  نسخه قهرمانان بازی فیفا 20 از چهره Virgil van Dijk استفاده شده است.
در کاور نسخه قهرمانان بازی فیفا 20 از چهره Virgil van Dijk استفاده شده است.

با آلتیمیت مود، تیم رویایی خود را بسازید!

  بدون شک یکی از بخش‌های چشم گیر بازی‌های فیفا که هر ساله مخاطبان زیادی را درگیر خود می‌کند،  آلتیمیت تیم است، که  در واقع یک Mode از سری بازی های فیفا 20 است که به شما این امکان را می‌دهد که تیم رویایی خود را با آن دسته از بازیکنان مورد علاقه تان بسازید. اما اینطور نیست  که از همان ابتدا هر بازیکنی را که مایل باشید به راحتی به خدمت بگیرید و برای بدست آوردن برخی از بازیکنان باید به اندازه کافی تلاش کنید. در حالت آلتیمیت  بازی  و بخش  آنلاین فیفا 20 نیز شاهد حضور پر افتخار  ۹۰ اسطوره جهانی خواهیم بود. همچنین قابلیت دیگری در این بخش اضافه شده است تحت عنوان، توپ مرموز که با هر بار بیرون رفتن این توپ از بازی یک آپشن  به توپ اضافه می شود به طور مثال : ضربه ها سهمگین تر یا دریبل ها بهتر می شود.

ورزشگاه‌ های بازی FIFA 20

کمپانی خوش ذوق الکترونیک آرتز امسال با اعمال تغییراتی در حالت‌های بازی فیفا 20 همچنین  دادن وعده‌هایی برای بهتر کردن جو کلی گیم‌پلی به فکر اضافه کردن استادیوم های مختلف و با کیفیت افتاده است، تا اثری بهتر نسبت به نسخه قبلی فیفا در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد و بتواند کاربرانی  را که از کیفیت نسخه قبلی بازی فیفا ناراضی بودند، دوباره با فیفا آشتی دهد. خب این طور که به نظر می رسد یکی از ویژگی های مهم و بارز یک مسابقه فوتبال استادیوم ها هستند ، استادیوم ها هستند که به فضای کلی بازی حس و حال می دهند، به عبارتی روح بازی هستند. در نسخه جدید بازی  فیفا 20 به تعداد ۹۰ استادیوم  فوتبال از ۱۴ کشور دنیا شبیه سازی شده‌است. همچنین شاهد اضافه شدن ۱۴ استادیوم از لیگ آلمان به صورت انحصاری خواهیم بود.

کریر مود، قابلیت برتر فیفا 20

در نسخه قبل بازی فیفا 20 پیشرفت بازیکنان مختص این بخش از فیفا 20 به‌طور معمول از قبل مشخص شده بود که چه بازیکنانی تا چه حدی می‌توانند پیشرفت کنند اما در این نسخه با توجه به وضعیت مطلوب یا نا مطلوب در فصلی که بازی را پیش می برید پیشرفت یا پسرفت بازیکن مشخص می شود. بی نظیر است، در بخش کریر مود بازی فیفا 20 امکان ساخت مربی مورد نظرتان با هر شکل و شمایل و پوششی اضافه شده‌ است. همچنین قابلیت برگزاری کنفرانس پیش از مسابقه‌های فیفا 20 و پاسخ به خبرنگاران کنجکاو اضافه شده‌ است که پاسخ به این سوالات می‌تواند در جهت عملکرد روند تیم در مسابقات پیش روی فیفا 20 تأثیر بگذارد. در بازی فیفا 20 امسال می‌توانیم به صورت خصوصی با بازیکنان تیم صحبت کرد و از مشکلات آنها در تیم آگاه شد.

کریر مود، قابلیت برتر فیفا 20
کریر مود، قابلیت برتر فیفا 20

گزارشگران پر انرژی بازی FIFA 20

به خاطر دارید که در نسخه های گذشته بازی فیفا 20 گزارشگران معروفی چون مارتین تایلر و آلن اسمیت گزارش بازی را برعهده داشتند و در مسابقات اروپایی بازی فیفا گزارشگری برعهده درک ری و لی دیکسون بود. خبر خوش این است که، در نسخه جدید بازی  فیفا 20  هر چهار گزارشگر در تمامی مسابقات به صورت چرخشی بازی را گزارش می کنند والن مک‌اینلی نتایج همزمان و موقعیت های حساس مسابقات بازی فیفا 20 را همزمان گزارش می کند.