شرکت آمازون یکی از شرکت‌های ابرقدرت آمریکاست که توسط شخصی به نام جف بزوس تاسیس شده است. Amazon در ابتدا کار خود را با فروش کتاب شروع کرد و به تدریج محصولات جدید و دست دوم را وارد فروشگاه خود کرد. هم اکنون این شرکت کالاهای زیادی را با تنوع بالا به سرتاسر جهان ارسال می‌کند. این فروشگاه اینترنتی لوازم و تجهیزات بسیاری را در خود جای داده و به یکی از بزرگترین فروشگاه‌های آنلاین دنیا تبدیل شده است. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این شرکت و وسعت آن در دنیای کنونی تا انتهای مقاله با آی گیم همراه شوید.

آشنایی با شرکت آمازون
آشنایی با شرکت آمازون

چه کالاهایی در این فروشگاه اینترنتی موجود است؟

فروشگاه آمازون شامل بیش از 350 میلیون کالا است. کالاها شامل کتاب، انواع CD و DVD، انواع پلیر همچون mp3 player، بازی‌های کامپیوتری، محصولات پروازی مانند کوادکوپتر، زیور آلات زنانه و مردانه، مبلمان و لوازم خانه، پوشاک، اسباب بازی و حتی غذا است. به طور کل می‌توان گفت هرچیزی که نیاز داشته باشید را می‌توانید در این فروشگاه اینترنتی به راحتی پیدا کنید و درب منزل تحویل بگیرید. فروشگاه Amazon یکی از فروشگاه‌هایی است که درصد فروش بالایی را از کل جهان به خود اختصاص داده است. برای خرید از آمازون وارد آدرس http://amazon.com/ شوید.

نگاهی بر آمار وبسایت آمازون

در سال 2015 طبق آماری که گرفته شد، وب‌سایت آمازون دارای بیش از 304 میلیون کاربر از سرتاسر جهان بوده است. همچنین بازیدکننده‌های سایت در هر ماه، چیزی حدود 183 میلیون نفر برآورد شد. این شرکت به قدری وسعت پیدا کرد که اکنون تعداد کارمندانش بیش از 4 برابر کارمندان شرکت گوگل است. روزانه 50 هزار نفر از این شرکت سفارش و خدمات موردنیازشان را دریافت می‌کنند.

آمار وبسایت آمازون
آمار وبسایت آمازون

انبارهای آمازون چگونه‌اند

شرکت آمازون به دلیل تنوع کالاهای زیادی که دارد، از انبارهای زیاد و بزرگی برخوردار است. انبارهای این شرکت در آمریکا وسعتی در حدود 100 هزار متر مربع دارند. همچنین گفته شده 80 انبار دیگری که در مناطق مختلفی از جهان قرار دارند، وسعتشان به همین مقدار است.

بزرگترین فروشگاه آنلاین کتاب

شرکت آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب شناخته شده است. این شرکت کار خود را با فروش محصولات فرهنگی آغاز کرد و اکنون توانسته به بزرگترین کتابفروشی آنلاین در دنیا تبدیل شود. یکی از ویژگی‌هایی که این سایت برای کاربرانش در نظر گرفته امکان مطاعله نسخه الکترونیکی کتابها و مشاهده صفحات آن است. از این رو کاربران آمازون می‌توانند در ابتدا نسخه الکترونیکی کتاب را مطالعه کنند و در صورت نیاز آن را تهیه کنند.

آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب
آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب

کارمندان شرکت آمازون

همانطور که مشخص است این شرکت دارای کارمندان زیادی در دفتر اصلی آمریکا و دیگر نقاط دنیا است. تعداد این کارمندان بسیار زیاد است و از شرکت گوگل پیشی گرفته‌اند. آمازون برای کارمندان خود شرایط خاصی را در نظر گرفته تا از هرگونه استرس و ناراحتی به دور باشند. یکی از شرایطی که کارمندان این شرکت دارند این است که آنها می‌توانند حیوانات خانگی خود را به سرکار ببرند. آمازون حامی حیوانات بوده و به دلیل علاقه‌ای که به حیوانات خانگی دارد، مکانی را برای نگهداری از حیوانات خانگی کارمندانش در نظر گرفته است. گفته شده حدود 6 هزار سگ خانگی در این محیط مخصوص نگهداری می‌شوند. یکی دیگر از کارهایی که آمازون برای کارمندان خود انجام داد این بود که در سال 2014 برنامه‌ای به نام Pay to quit را راه‌اندازی کرد تا با پرداخت پول کارکنان بی‌انگیزه شرکت را کاهش دهد. از این رو کارمندانی که به هر دلیلی تمایل به ادامه کار نداشتند با ارائه استعفانامه خود، مبلغی بین 2000 تا 5000 دلار را دریافت می‌کردند. البته تعداد کمی حاضر شدند تا آمازون را ترک کنند و 90 درصد کارمندان ماندن در این کمپانی بزرگ را ترجیح دادند.

آشنایی با وبسایت آمازون

سایت آمازون از شاخه‌های زیادی برخوردار است. با ورود به سایت می‌توانید منوهای کتاب، فیلم و موزیک، لوازم خودرو، لوازم ورزشی، لوازم منزل، ابزارهای صنعتی و خانگی، لوازم الکترونیک، کالاهای مربوط به حیوانات خانگی و مواردی دیگر را مشاهده کنید. یک بخش به نام دپارتمان در سایت وجود دارد که برای مشاهده شاخه‌های پرفروش و اصلی آمازون در نظر گرفته است. با ورود به این بخش می‌توانید کلیه اجناس پرفروش را مشاهده کنید. اگر علاقمند به دنبال کردن مقالات و اخبار این سایت بودید، می‌توانید وبلاگ آمازون را دنبال کنید.

وبسایت آمازون از شاخه‌های زیادی برخوردار است.
وبسایت آمازون از شاخه‌های زیادی برخوردار است.

در صفحه محصولات چه مواردی عنوان شده است؟

با ورود به هر صفحه‌ی محصول، مشخصاتی در آن ذکر شده که به آنها مختصرا اشاره می‌کنیم. بولت پوینت یا همان توضیح کوتاه، توضیحی مختصر راجع به کالا است که در مقابل تصاویر قرار داده شده است. با استفاده از این توضیحات می‌توانید به ویژگی‌های اصلی کالا پی ببرید. در قسمت نظرات هم می‌توانید بازخورد دیگران را نسبت به کالا مشاهده کنید و امتیاز یا همان ریتینگ محصول را ببینید. قسمت توضیحات، توضیح کامل محصول از برند آن تا مشخصات فیزیکی قید شده است. بخش پروموشن و تخفیف هم به تخفیفات ارائه شده توسط فروشنده اختصاص دارد. اگر مایل هستید در خصوص خرید از این شرکت و گیفت کارت آمازون اظلاعات بیشتری داشته باشید به مقاله” خرید از آمازون ” مراجعه کنید.