افراد زیادی در دنیا هستند که به بازی‌های رایانه‌ای و بازی با پلی استیشن علاقه مند هستند. هر فردی برای چیزهایی که به آن علاقه دارد، هزینه می‌کند. حال برخی از بازی‌هایی که با پلی استیشن بازی می‌کنید را باید خریداری کنید یا آیتم‌ های درون برنامۀ آن بازی را بخرید. برای اینکه بازی‌ها برای علاقه مندان در دسترس باشند و آن‌ها بتوانند به راحتی آن‌ها را دریافت کنند، شبکۀ PSN پلی استیشن به وجود آمده است. شما برای خرید بازی‌ و آیتم‌های درون پرداختی آن‌ها از این شبکه نیاز به خرید گیفت کارت دارید.
اگر شما بخواهید در این شبکه از طریق ویزا کارت، مستر و پی پال پرداخت ارزی داشته باشید، علاوه بر اینکه با مشکلاتی مواجه می‌شوید، باید هزینۀ بالایی را نیز پرداخت کنید. در اینجا ما به شما خرید گیفت کارت پلی استیشن را از بخش خریدها در فروشگاه پلی استیشن پیشنهاد می‌کنیم که راهی ساده و امن است.
در این مقاله از مجله آی گیم توضیحات بیشتری راجع به گیفت کارت، نحوۀ فعال سازی و استفاده از آن در اختیار شما قرار می‌دهیم. همراه ما باشید.

خرید گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت پلی استیشن

گیفت کارت پلی استیشن چیست؟

گیفت کارت همانطور که از اسمش پیداست، یک کارت هدیه است که شرکت سونی برای گیمرها و طرفداران پلی استیشن 4 یا همان PS4 عرضه کرده است که در کنسول پلی استیشن استفاده می‌شود.
اصلی ترین و مهم ترین مزیت گیفت کارت پلی استیشن یا همان PSN (PlayStation Network Card) این است که با داشتن آن می‌توانید از تمام خدمات و بازی‌هایی که فروشگاه پلی استیشن ارائه کرده است، استفاده کنید. در واقع از گیفت کارت می‌توانید به جای کارت‌های اعتباری استفاده کرده و با آن خرید کنید.
معمولا تمام کاربران کنسول پلی استیشن 4 و گیمرها این موضوع را می‌دانند که برای اینکه به صورت آنلاین بازی‌های خود را اجرا کنند یا از شبکۀ پلی استیشن یک بازی خریداری کنند، باید گیفت کارت پلی استیشن داشته باشند و آن را روی دستگاه پلی استیشن 4 خود ردیم و تنظیم کنند تا بتوانند به امکانات آن دسترسی داشته و از خدماتش استفاده کنند. با این وجود می‌توان گفت خرید گیفت کارت پلی استیشن برای این افراد الزامی است.
گیفت کارتی که خریداری می‌کنید، یک کد 12 رقمی دارد که مخصوص شارژ کردن حساب سونی است و شما با آن می‌توانید حساب پلی استیشن خود را شارژ کنید و سپس با آن اعتبار از فروشگاه پلی استیشن بسته‌های مورد نظرتان را بخرید.
در کشور ایران که هزینۀ پرداخت ارزی از طریق کارت‌های بین المللی مانند مستر کارت و ویزا کارت بسیار زیاد است، می‌توان از گیفت کارت به عنوان جایگزین این کارت‌ها استفاده کرد که راه حلی به صرفه می‌باشد. با پرداخت اعتبار گیفت کارت شما می‌توانید تنها با یک کد چند رقمی حساب پلی استیشن خود را شارژ کنید.

آشنایی با گیفت کارت پلی استیشن
آشنایی با گیفت کارت پلی استیشن

کاربردهای گیفت کارت پلی استیشن

گیفت کارت پلی استیشن کاربردهای فراوانی دارد و دسترسی به امکانات زیادی را در شبکۀ پلی استیشن برای شما راحت تر می‌کند. این کاربردها عبارتند از:

 • پیش خرید کردن یا به Pre-Order بازی‌های پلی استیشن
 • خرید بازی‌های پلی استیشن
 • استفاده از تخفیفاتی که برای بازی‌ها در نظر گرفته شده است
 • خرید تم‌های آنلاین
 • گرفتن موزیک از شرکت بزرگ سونی
 • خرید گیفت کارت پلاس برای آنلاین بازی کردن

نکته: گیفت کارت پلی استیشن پلاس، کارتی است که با خرید و داشتن آن می‌توانید به صورت آنلاین با دوستان خود بازی کنید و همچنین جدیدترین بازی‌های رایگانی که شرکت سونی در اختیار کاربران خود می‌گذارد را دریافت کنید.

مزایای گیفت کارت پلی استیشن

مهم ترین مزیتی که این گیفت کارت به خصوص برای کاربران ایرانی دارد، این است که شما را از پرداخت هزینۀ سنگین بازی‌ها از طریق کارت‌های اعتباری بین المللی بی نیاز می‌کند. مزیت دیگر این است که اگر یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما، علاوه به بازی با پلی استیشن دارد و از کاربران پلی استیشن 4 است، می‌توانید به او گیفت کارت پلی استیشن هدیه دهید. علاوه بر اینها یک مزیت مهم دیگر آن این است که تاریخ انقضا ندارد و شما تا هر زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید. این مزیت، گیفت کارت پلی استیشن را به گزینۀ مناسب تری برای هدیه دادن تبدیل می‌کند.
نکتۀ قابل توجه این است که پس از اینکه با زدن کد گیفت کارت، اکانت پلی استیشن شما شارژ شد، امکان انتقال آن به یک حساب دیگر وجود ندارد. اما منقضی نشدن این اعتبار جای نگرانی برای شما باقی نمی‌گذارد. زیرا در هر زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید.

آشنایی با مزایای گیفت کارت پلی استیشن
آشنایی با مزایای گیفت کارت پلی استیشن

ریجن‌های مختلف گیفت کارت پلی استیشن

همانطور که در زمان اکانت و کنسولی که خریداری می‌کنید به ریجن آن دقت می‌کنید، در هنگام خرید گیفت کارت نیز باید به این مورد دقت کنید. در واقع گیفت کارت‌ها نیز ریجن بندی شده‌اند و شما باید کارتی با ریجن مختص خود خریداری کنید.
شرکت سونی به طور کلی تمام محصولات خود را ریجن‌های خاص تولید می‌کند. ریجن هر کشور بر اساس قوانینی که آن کشور دارد، خدماتی به کاربران می‌دهد.
به طور کلی برای خرید هر محصول دیجیتالی، ریجن‌های مختلف تفاوت‌های زیادی با هم در آن محصول دارند. در گیفت کارت پلی استیشن، تفاوتی که ریجن‌ها ایجاد می‌کنند شامل این است که برخی از محتوای داخل بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها مختص کشور خاصی است که با ریجن آن کشور برای همان کشور نشان داده می‌شود. همچنین قیمت خرید آن گیفت کارت با ریجن یک کشور، با توجه به قیمت ارز همان کشور تعیین می‌شود.
ریجن‌های مختلف گیفت کارت‌ها شامل مناطقی مانند آمریکا، اروپا، انگلیس، ژاپن، امارت و چند کشور دیگر است و شما باید قبل از خرید کنسول و ایجاد اکانت هر یک از این ریجن‌ها را با دقت بررسی کرده و سپس بهترین مورد برای شرایط خود را انتخاب کنید. در واقع ریجن کشور‌های مختلف به این دلیل به وجود آمده است که برخی از محتوای بازی‌ها با قانون یک کشور تناقض دارد و با این کار به راحتی آن قسمت حذف شده و کابران آن کشور نیز می‌توانند این بازی را انجام دهند. همچنین برای زبان بازی‌ها نیز این ریجن کاربرد دارد.
حال اگر قصد خرید گیفت کارت را دارید و از ریجن خود اطلاعی ندارید، به راحتی می‌توانید از پشت جعبه کنسول خود ریجن آن را پیدا کنید. حساب کاربری خود را نیز باید با همان ریجن بسازید و پس از آن می‌توان گیفت کارت پلی استیشن کشور مورد نظر را خریداری کنید.

آموزش استفاده از گیفت کارت و ردیم کردن اکانت پلی استیشن

پس از اینکه شما یک گیفت کارت برای خود تهیه کردید یا اینکه هدیه گرفتید، باید بتوانید با آن حساب پلی استیشن خود را شارژ کرده و به اصطلاح آن را ردیم کنید. در این قسمت از این مقاله از آی گیم ما این کار به شما آموزش می‌دهیم تا خودتان به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید. مراحل را به صورت قدم به قدم در زیر بیان کرده‌ایم.

 • قبل از هر چیزی شما باید یک اکانت سونی داشته باشید تا بتوانید با اعتبار گیفت کارت خود آن را شارژ کنید.
نحوه ردیم کردن اکانت playstation
نحوه ردیم کردن اکانت playstation
 • برای این منظور در صورتی که این اکانت را ندارید باید وارد سایت سونی شده و به قسمت ثبت نام آن بروید. پس از این روی دکمۀ Create a new account کلیک کنید.
 • پس از این مرحله از شما درخواست می‌شود که یک آدرس از کشور آمریکا وارد کنید. برای این کار می‌توانید از روی گوگل مپ خود یک آدرس پیدا کرده و یا از طریق فیک آدرس آمریکا، یک آدرس معتبر از این کشور گرفته و وارد کنید.
 • در این مرحله لازم است که اکانت خود را Verify کنید. برای این منظور ایمیلی به شما ارسال شده است که از طریق آن می‌توانید این کار را انجام دهید. پس از آن باید وارد پنل کاربری پلی استیشن خود شوید و به قسمت Account بروید.
 • در این قسمت باید روی گزینۀ Redeem Prepaid Card کلیک کنید و کد 12 رقمی گیفت کارت پلی استیشن را خریداری کرده‌اید را در این قسمت وارد کنید.
مراحل ردیم کردم اکانت پلی استیشن
مراحل ردیم کردم اکانت پلی استیشن
 • پس از این مراحل اکانت پلی استیشن شما به میزان اعتبار آن گیفت کارت که ردیم کرده‌اید، شارژ می‌شود و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

شارژ اکانت پلی استیشن از طریق کنسول پلی استیشن 4

اگر دارای اکانت پلی استیشن هستید و در حال حاضر یک گیفت کارت پلی استیشن در اختیار دارید و می‌خواهید اکانت خود را با آن ردیم کنید، باید مراحل زیر را طی کنید.

 • کنسول پلی استیشن خود که PS4 یا PS3 است را روشن کنید و به اکانت PSN خود وارد شوید.
 • در قسمت بالا و سمت چپ این صفحه اسکرول کرده و گزینۀ PlayStation Store را بزنید.
نحوه شارژ اکانت پلی استیشن از طریق کنسول
نحوه شارژ اکانت پلی استیشن از طریق کنسول
 • پس از اینکه فروشگاه پلی استیشن بارگذاری شده و برای شما باز شد، منوی سمت چپ آن را باز کنید.
 • در این منو آخرین گزینۀ، Redeem Codes است که شما باید آن را انتخاب کنید.
ردیم کردن اکانت پلی استیشن از طریق کنسول
ردیم کردن اکانت پلی استیشن از طریق کنسول
 • پس از انتخاب این گزینۀ شما باید کلید X روی دستۀ پلی استیشن را بزنید تا صفحۀ وارد کردن کد 12 رقمی ظاهر شود.
 • پس از آن کد 12 رقمی گیفت کارت پلی استیشن خود را وارد کنید و سپس روی Continue کلیک کنید.
آشنایی با مراحل ردیم اکانت playstation از طریق کنسول
آشنایی با مراحل ردیم اکانت playstation از طریق کنسول
 • سپس اگر کد وارد شده صحیح باشد پیامی مبنی بر اینکه این عملیات تایید شده است و اکانت پلی استیشن شما شارژ شده است، نمایش داده می‌شود که شما باید YES را بزنید.
 • پس از آن حساب پلی استیشن شما شارژ شده است و شما می‌توانید با اعتبار آن از فروشگاه پلی استیشن خرید مورد نظرتان را انجام دهید. همچنین دکمه‌ای با نام Continue Shopping به شما نمایش داده می‌شود که با زدن آن به فروشگاه پلی استیشن هدایت می‌شوید و می‌توانید خرید کنید.

شارژ اکانت پلی استیشن با اپلیکیشن موبایل(Playstation App)

حتی شما می‌توانید از طریق تلفن همراه خود گیفت کارت پلی استیشن خود را ردیم کنید. برای این نیاز است که نرم افزاری که مخصوص این کار طراحی شده است و نام آن Playstation App است را دانلود کنید. پس از آن مراحل زیر را طی کنید تا حساب پلی استیشن با گیفت کارتی که دارید شارژ شود و بتوانید از خدمات آ استفاده کنید.

 • وارد نرم افزار نام برده شده شوید.
 • در اینجا صفحه‌ای باز می‌شود که شما باید در آن نام کاربری و پسوورد خود را وارد کرده و در نرم افزار لاگین کنید.
 • در بالای صفحه گزینه‌ای وجود دارد با عنوان Sign in که باید روی آن زده و اطلاعات کاربری خود وارد کنید.
 • در این مرحله شما وارد اکانت پلی استیشن خود شده‌اید و می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به حسابت و بازی‌های خود را ببینید.
 • در سمت راست بالای صفحه گزینه‌ای با عنوان Redeem Code وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید تا کد گیفت کارت را وارد کنید.
 • برای وارد کردن کد 12 رقمی گیفت کارت در این مرحله دو راه وجود دارد. یکی با وارد کردن کد و دیگری با اسکن کردن کارت.
 • پس از آن حساب شما شارژ می‌شود.
گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن

گیفت کارت پلی استیشن

از اینکه با ما در این مطالب از آی گیم همراه بودید سپاس گذاریم. ما در مجموعه آی گیم انواع بازی های ویدئویی، گیفت کارت و پک الحاقی بازی ها را ارائه می کنیم و با پشتیبانی 24 ساعته هر لحظه از شبانه روز در کنارتان هستیم. اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص گیفت کارت های پلی استیشن کسب کنید به مقاله” گیفت کارت های پلی استیشن از PS4 تا PS5 ” مراجعه کنید.