یکی از محبوب‌ترین بازی‌ های موبایلی در سبک بتل رویال، فری فایر است که برای پیروزشدن در آن باید تا انتهای بازی زنده ماند. این امر بدون آگاهی از ترفندها و به‌کارگیری استراتژی‌های متنوع بسیار دشوار است. یکی از این استراتژی‌های پرکاربرد، ترفند کمپینگ است که شانس بقای بازیکنان را افزایش داده و امتیاز بیشتری را نصیب آن‌ها می‌کند. در این مطلب به ترفندهای حرفه ای کمپینگ در فری فایر می‌پردازیم.

ترفندهای حرفه ای کمپینگ در فری فایر شانس بقای شما را بیشتر می‌کنند

هدف اصلی استراتژی کمپینگ بر زنده‌ماندن کاراکترها متمرکز است. فری فایر از جمله بازی‌های رتبه‌بندی بوده که شانس پیروزی با رسیدن به مراحل آخر و بقای بازیکنان افزایش پیدا می‌کند. ترفندهای حرفه ای کمپینگ در فری فایر به بهبود رنکینگ بازیکنان کمک کرده و از بهترین استراتژی‌های موجود در این بازی به‌شمار می‌روند. برای استفاده از این استراتژی باید چند اقدام را انجام داد.

این اقدامات عبارتند از:

  • داشتن یک ست کامل از زره، کلاه ایمنی و سلاح‌هایی برای جنگ‌های برد کوتاه و برد بلند
  • دارابودن یک ترکیب AR دوبرابر
  • استفاده از یکM1887/ MP40   به همراه یک AR/ SR
  • شناسایی نقطه امن (Safe Zone)
  • پیداکردن یک لوکیشن امن در Safe Zone
  • منتظر ماندن در نقطه امن برای پیداکردن دشمن

بهترین کاراکترها برای اجرای ترفندهای حرفه ای کمپینگ در فری فایر

فری فایر با بیش از 50 بازیکن امکان اتخاذ استراتژی‌های مختلفی را برای بازیکنان فراهم می‌کند. در بین این بازیکنان، کاراکترهایی هستند که متناسب با ویژگی‌ها و توانایی‌های خود، با توانایی بیشتری استراتژی کمپینگ را اجرا می‌کنند. در ادامه به بهترین کاراکتر های فری فایر برای اجرای ترفندهای حرفه ای کمپینگ در فری فایر می‌پردازیم.

 کاراکتر کرونو Chrono

یکی از بهترین کاراکترها برای اجرای ترفند کمپینگ در فری فایر، کرونو است. این کاراکتر با ایجاد سپری با قدرت 600 اسب بخار از واردشدن تمام آسیب‌های احتمالی جلوگیری می‌کند. حرکت و تیراندازی با سرعت بالا در زمان استفاده از این سپر بی‌نظیر، مهم‌ترین مزیتی است که Chrono را از سایر کاراکترهای فری فایر متمایز می‌کند.

کاراکتر پالوما Paloma

با توجه به قابلیت‌های کاراکتر پالوما، می‌توان مهمات اضافی AR را بدون استفاده از فضای موجود، برای این کاراکتر فراهم کرد. به کمک این قابلیت می‌توان ابزارهای شفابخش و موجودی بیشتری را ذخیره کرد که در اجرای استراتژی کمپینگ بسیار مهم است.

با کاراکتر کِی در 2 حالت جابه‌جا شوید

استفاده از مهارت Master of All برای کاراکتر کی (K) امکان جابه‌جایی بین 2 حالت مختلف را برای او ممکن می‌سازد. با توجه قدرت درمانی بی‌نهایت این کاراکتر و عدم نگرانی برای کمبود Med Kit، می‌توان K را یک کاراکتر مناسب برای اجرای ترفندهای حرفه‌ای کمپینگ در فری فایر دانست.

کاراکتر کلو؛ مناسب برای اجرای ترفندهای حرفه‌ای کمپینگ در فری فایر

از دیگر کاراکترهای مفید برای اجرای استراتژی کمپینگ، کاراکتر کلو (Clu) بوده که مهم‌ترین مزیت استفاده از این کاراکتر داشتن قابلیت اسکن‌کردن سریع منطقه برای بررسی ایمنی آن است. با توجه به این قابلیت کاراکتر کلو، مشکل جمع‌آوری اطلاعات در حالت عادی رفع می‌شود.

ترفندهای حرفه ای کمپینگ در فری فایر چه هستند؟

ترفندهای مختلف افزایش بقا در فری فایر، با استفاده از قابلیت‌های مختلف کاراکترهای این بازی در دسترس گیمرها قرار می‌گیرند. در ادامه به انواع ترفندهای حرفه ای کمپینگ در فری فایر می‌پردازیم که شانس زنده‌ماندن را افزایش می‌دهد.

از کاراکتر Clu برای پیداکردن کمپ‌های مخفی استفاده کنید

کاراکتر Clu یکی از بهترین شخصیت‌های فری دایر است که توانایی Tracing Steps او امکان پیداکردن دشمنان را فراهم می‌کند. پس از ارتقای توانایی‌های این شخصیت، مکان دشمن نیز با هم‌تیمی‌های شما به اشتراک گذاشته می‌شود.

استفاده از نارنجک؛ ترفندی مهم برای اجرای کمپینگ

در دسترس بودن نارنجک‌های مختلف در فری فایر، قابلیت متفاوتی را در اختیار گیمرها قرار می‌دهند. ساختمان کمپینگ‌ها به دلیل ارتفاع زیاد، پوششی غیر قابل تخریب و زوایای عکس‌برداری خوبی را ارائه می‌دهند. در این مکان‌ها بازیکنان باید از نارنجک‌ها استفاده کنند تا از نبود دشمن در آن‌جا مطمئن شوند.

استفاده از اسنایپر برای دیده‌بانی کمپینگ

در زمان مخفی‌شدن در کمپینگ‌ها لزوم زیر نظر گرفتن منطقه بسیار مهم است. در یک کمپینگ کوچک که کم‌ترین حرکت موقعیت شما را به دشمنانتان نشان می‌دهد، دانستن لوکیشن دشمن ضروری به نظر می‌رسد. با این ترفند، می‌توان کمپینگ دشمن و سایر هم‌تیمی‌ها را نیز پیدا کرد.

توجه به قابلیت کاراکتر؛ فاکتوری مهم در اتخاذ استراتژی کمپینگ

ترفندهای مختلف عنوان شده برای استفاده از استراتژی کمپینگ، باید متناسب با قابلیت کاراکترهای بازی استفاده شوند. توانایی‌های بسیار کاراکترها، امکان اتخاذ استراتژی‌های مختلفی را فراهم می‌کند که گیمرها باید با توجه به آن‌ها ترفندهای حرفه ای کمپینگ در فری فایر را به‌کار بگیرند. نکته مهم در کمپینگ، ماندن در محل مورد نظر تا زمان رسیدن به نقطه امن و رفع تهدید خارجی است. صبر و انضباط در اجرای ترفندهای کمپینگ عوامل مهمی برای موفقیت و افزایش شانس زنده‌ماندن به‌شمار می‌روند.