Spotify یک سرویس پخش موسیقی دیجیتال است که دسترسی به میلیون ها آهنگ و پادکست را فراهم می کند. این شرکت در سال 2006 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در استکهلم، سوئد قرار دارد. با Spotify، می‌توانید موسیقی و پادکست‌ها را روی رایانه، تلفن هوشمند، تبلت یا بلندگوی هوشمند خود پخش کنید. می‌توانید با تبلیغات رایگان به موسیقی گوش دهید یا برای اشتراک ممتاز ثبت‌نام کنید تا گوش دادن بدون آگهی، پخش آفلاین و دسترسی به محتوای انحصاری را دریافت کنید. Spotify همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که لیست‌های پخش ایجاد و به اشتراک بگذارند، موسیقی جدید را بر اساس عادت‌های گوش دادن خود کشف کنند و با دوستان خود در زمان واقعی از طریق ویژگی‌های اجتماعی آن به موسیقی گوش دهند.

اسپاتیفای یکی از معروفترین سرویس‌های پخش موسیقی است.
اسپاتیفای یکی از معروفترین سرویس‌های پخش موسیقی است.

اسپاتیفای یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های آنلاین موسیقی است که در آن کاربران امکان ایجاد پلی لیست‌های اختصاصی خود را دارند. اما این سوال مطرح می‌شود که آیا می‌توان پلی لیست را به اکانت جدید خود در اسپاتیفای هم انتقال دارد؟ برای آشنایی با سه روش اصولی برای انتقال پلی لیست اسپاتیفای، این مطلب را از دست ندهید.

پلی لیست اسپاتیفای؛ یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های برنامه اسپاتیفای

در حال حاضر پلتفرم‌های آنلاین موسیقی زیادی برای سیستم‌عامل‌های مختلف وجود دارند که اسپاتیفای یکی از برترین‌های آن‌ها است. کاربران این برنامه می‌توانند برای خود لیست پخش ایجاد کنند،‌ موزیک‌های دلخواه را به آن اضافه و در نهایت، این لیست را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند. همچنین کاربران اسپاتیفای امکان جست‌وجوی پلی لیست کاربران دیگر را هم دارند و می‌توانید به صورت رایگان به این پلی لیست‌ها گوش کنید.

نکته‌ای که درباره ساخت پلی لیست در اسپاتیفای وجود دارد این است که برای ایجاد حساب کاربری در این پلتفرم، لزومی وجود ندارد که حتما برای اکانت خود حساب پرمیوم را خریداری کنید. چرا که اسپاتیفای به صورت رایگان، امکان ایجاد پلی لیست‌های دلخواه را در اختیار کاربران قرار داده است. همچنین هیچ محدودیتی برای تعداد پلی لیست‌های ایجاد شده وجود ندارد.

سه روش ساده برای انتقا‌ل پلی‌ لیست ا‌سپاتیفای

بعد از خرید اکانت پرمیوم اسپاتیفای سه روش وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید پلی لیست خود را در اسپاتیفای انتقال دهید. دو روش با کمک اسپاتیفای دسکتاپ و ویندوز انجام می‌شود. اما برای روش سوم می‌توانید از برنامه‌های واسطه برای انجام این کار استفاده کنید که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

1- انتقا‌ل پلی‌ لیست ا‌سپاتیفای از طریق وب و نسخه دسکتاپ

  1. اولین روش برای انتقال پلی لیست اسپاتیفای، استفاده از نسخه دسکتاپ و وب این برنامه است.
  2. برای این منظور، می‌توانید وارد حساب کاربری قبلی خود در اسپاتیفای شوید و روی پلی لیست مورد نظر، روی گزینه Collaborative Playlist کلیک کنید.
  3. در ادامه، می‌توانید با Drop & Drag، این پلی لیست را روی دسکتاپ کامپیوتر خود کپی کنید.
  4. در ادامه، با وارد شدن به حساب جدید و Drop & Drag پلی لیست روی اکانت جدید، این لیست پخش به حساب جدید شما منتقل خواهد شد.

2- کپی کردن پلی لیست از طریق اسپاتیفای وب و دسکتاپ

  • روش دیگری که برای انتقا‌ل پلی‌ لیست ا‌سپاتیفای وجود دارد، باز هم مربوط به نسخه دسکتاپ یا وب این پلتفرم می‌شود.
  • برای این منظور، باید وارد حساب کاربری قبلی شوید و روی نام پلی لیست خود، راست کلیک کنید.
  • در ادامه، با کلیک روی گزینه Copy Playlist Link، می‌توانید این لینک را در بخش جست‌وجوی اکانت جدید Paste کنید تا لیست پخش برای شما نمایش داده شود.
  • در ادامه، با کلیک روی گزینه Save to Library، این لیست به اکانت شما اضافه خواهد شد.

3- استفاده از برنامه‌های مخصوص انتقال پلی لیست اسپاتیفای

در حال حاضر، ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارند که به صورت رایگان امکان انتقا‌ل پلی‌ لیست ا‌سپاتیفای را به شما می‌دهند. یکی از این سرویس‌ها، Spotmybackup است که به صورت کاملا رایگان می‌توانید آن را دانلود کنید. بعد از ورود به وب‌سایت این سرویس، باید وارد اکانت قبلی شوید و بعد از تهیه بکاپ، روی گزینه Export و JSON کلیک کنید. در ادامه، باید وارد اکانت جدید شوید و روی گزینه Import و JSON کلیک کنید. با انتخاب فایل بک‌آپ، پلی لیست به اکانت شما انتقال پیدا می‌کند.

انتقا‌ل پلی‌ لیست ا‌سپاتیفای را می‌توان به صورت مستقیم و از طریق برنامه دسکتاپ یا وب انجام داد.
انتقا‌ل پلی‌ لیست ا‌سپاتیفای را می‌توان به صورت مستقیم و از طریق برنامه دسکتاپ یا وب انجام داد.

انتقا‌ل پلی‌ لیست ا‌سپاتیفای؛ ساده‌تر از همیشه

انتقا‌ل پلی‌ لیست ا‌سپاتیفای را می‌توان به صورت مستقیم و از طریق برنامه دسکتاپ یا وب انجام داد. در صورت تمایل هم می‌توانید برای انجام این کار به سراغ برنامه‌های واسطه مانند Spotmybackup بروید که این کار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند.