بازی اساسینز کرید میراژ؛ ماجراجویی در قلمرو عباسیان

سری بازی‌های اساسنیز کرید از همان روزهای اول که به دنیای گیم معرفی شدند، طرفداران بسیاری پیدا کردند و به بازی‌هایی تبدیل شدند که از خاطر گیمرها بیرون نخواهند رفت. این بازی پرطرفدار در انتشار نسخه‌های اخیر خود با انتقادات بسیاری روبرو شد، ولی حالا می‌خواهد این کاستی‌ها را جبران کند. پس از مدت‌ها انتظار طرفداران سری بازی‌های اساسینز کرید، بالاخره یوبی‌سافت تصمیم گرفت که از نسخه جدید این بازی رونمایی کند. نسخه جدید سری بازی‌های اساسینز کرید، بازی اساسینز کرید میراژ است. برای آشنایی با داستان، ویژگی‌های گیم پلی و تاریخ انتشار بازی اساسینز کرید میراژ، ما را در این مطلب همراهی کنید.

بازی اساسینز کرید میراژ در برهه زمانی قرن نهم میلادی در سرزمین عراق جریان دارد.
بازی اساسینز کرید میراژ در برهه زمانی قرن نهم میلادی در سرزمین عراق جریان دارد.

باز‌ی اسا‌سینز کرید میراژ ابتدا قرار بود یک DLS باشد

یکی از نکات جالبی که درباره بازی اساسینز کرید میراژ وجود دارد، این است که این بازی قرار بود در ابتدا یک DLS برای بازی اساسینز کرید والهالا باشد. این  DLS قرار بود روزهای جوانی کاراکتر اصلی اساسینز کرید والهالا را به نمایش بگذارد. کارکنان بخش توسعه بازی یوبی‌سافت که در حال ساخت این DLS بودند، ایده‌های جدیدی به ذهنشان رسید و متوجه ظرفیت‌های بزرگ این پروژه شدند؛ بنابراین تصمیم گرفتند که این DLS را گسترش داده و آن را به‌عنوان یک فرانچایز دیگر در دنیای گیم معرفی کنند.

بسیم کاراکتر اول باز‌ی اسا‌سینز کرید میراژ است

گیمرهایی که تجربه بازی اساسینز کرید والهالا را داشته باشند، با کاراکتر بسیم و دوست صمیمی‌اش آشنایی دارند. یوبی‌سافت با به‌کارگیری از شخصیت منفی بازی اساسینز کرید والهالا و نقش اول آن تلاش کرده تا کاراکترهای با‌زی ا‌ساسینز کرید میراژ را طراحی کند. در نسخه جدید اساسینز کرید شاهد روایت روزهای جوانی، شخصی به نام بسیم خواهید بود. بسیم در بازارهای سرزمین عراق با سرقت و حیله‌گری زندگی خود را می‌گذارند. در داستان بازی اساسینز کرید میراژ 11 سالگی تا 18 سالگی بسیم را مشاهده می‌کنید. بسیم در این سال‌ها با تمرینات بسیار دشوار از یک سارق دوره‌گرد به یک اساسین تبدیل می‌شود و وارد این فرقه رمزآلود می‌شود.

در تریلر منتشر شده از یوبی‌سافت می‌توان مشاهده کرد که در ابتدای بازی، استاد بسیم که یک خانم میان‌سال است در حال گرفتن قول از بسیم برای قربانی کردن خود در راه این فرقه است. اطلاعات بیشتری از داستان و روند ماجراجویی با‌ز‌ی ا‌سا‌سینز کرید میراژ تا کنون منتشر نشده است.

داستان اساسینز کرید میراژ در عراق اتفاق می‌افتد

طبق گفته‌های یوبی‌سافت قرار است بازی اساسینز کرید میراژ در برهه زمانی قرن نهم میلادی در سرزمین عراق رخ بدهد، در شرایطی که عباسیان بر این سرزمین حکومت می‌کنند. البته در این بازی همه چیز به عراق ختم نخواهد شد و سرزمین‌های دیگری نیز در جریان داستان این بازی به میان می‌آیند. یکی از این سرزمین‌ها ایران است. قلعه الموت که در تاریخ بارها از آن صحبت شده است، قرار است بخش قابل توجهی از داستان بازی اساسینز کرید میراژ را در خود جای بدهد.

طبق تریلرها و صحبت‌های منتشر شده از سوی کمپانی یوبی‌سافت این شرکت از طراحی این بازی بسیار مطمئن بوده و قرار است شاهد یک فرانچایز دیگر از این شرکت باشیم. یوبی‌سافت می‌گوید که همه چیز را به‌گونه‌ای کنار هم چیده است که اتمسفر سرزمین عراق و آن برهه تاریخی را بتوانید به بهترین شکل ممکن در فضای این بازی تجربه کنید.

اتمام بخش داستانی اساسینز کرید میراژ چقدر طول می‌کشد؟

یکی از موضوعاتی که برای علاقه‌مندان سری بازی‌های اساسنیز کرید خوشایند نیست، خط داستان و روند کوتاه داستان بازی اساسینز کرید میراژ است. طبق گفته‌های شرکت یوبی‌سافت اتمام مراحل این بازی 15 الی 20 ساعت زمان خواهد برد. در واقع با یک بازی عظیم و خط داستانی طولانی روبرو نیستید. حدس و گمان‌ها می‌گویند که یوبی‌سافت بیشتر سعی کرده تا کیفیت و جذابیت داستان را افزایش بدهد و تمرکز کمتری بر روی کمیت داستان این بازی گذاشته است.

انتظار گرافیک خارق‌العاده از اساسینز کرید میراژ داشته باشید

اطلاعات دقیقی درباره مشخصات گرافیکی بازی اساسینز کرید میراژ تاکنون منتشر نشده است. اما با توجه به این که بازی اساسینز کرید میراژ قرار است برای کنسول‌های نسل جدید نیز منتشر شود، می‌توان انتظار زیادی از گرافیک و کیفیت تصاویر این بازی داشت. از سوی دیگر نسخه قبلی این بازی؛ یعنی اساسینز کرید والهالا نیز گرافیک بسیار خوبی داشت. در واقع حتی اگر در اساسینز کرید میراژ شاهد پیشرفت کمی نسبت به نسخه قبلی باشیم، گرافیکی خارق‌العاده در راه خواهد بود.

پلتفرم‌هایی که از باز‌ی اسا‌سینز کرید میراژ پشتیبانی می‌کنند

تاکنون همه نسخه‌های بازی اساسینز کرید به‌صورت مشترک برای تمام پلتفرم‌ها منتشر شده‌اند. در واقع بسیار دور از انتظار است که یوبی‌سافت این بازی را به‌صورت انحصاری برای یک پلتفرم خاص منتشر کند. در چنین شرایطی به احتمال 99 درصد گیمرها می‌توانند این بازی در کنسول‌های نسل هشتم و نهمی ایکس باکس و پلی استیشن و رایانه‌های شخصی تجربه کنند.

قیمت اساسینز کرید میراژ

یکی از موضوعاتی که درباره آن بحث‌های بسیاری وجود دارد، قیمت بازی اساسینز کرید میراژ است. طبق اطلاعات منتشر شده قرار است این بازی در سه نسخه متفاوت با امکانات و ویژگی‌های خاصی در دسترس کاربران قرار بگیرد. این بازی در سه نسخه مختلف با قیمت‌های متفاوت منتشر می‌شود که عبارت‌اند از:

  • نسخه اورجینال (original): قیمت پیش‌بینی شده این نسخه حدود 50 دلار است
  • نسخه لوکس (deluxe edition): قیمت پیش‌بینی شده این نسخه چیزی حدود 60 دلار است
  • نسخه کالکشن (collection edition): قیمت پیش‌بینی شده این نسخه حدود 150 دلار است

باز‌ی اسا‌سینز کرید میراژ چه زمانی منتشر می‌شود؟

هنوز تاریخ دقیقی درباره انتشار بازی اساسینز کرید میراژ از یوبی‌سافت منتشرنشده است. اما بیشتر شایعات و گمانه‌زنی‌ها می‌گویند که این بازی قرار است در بهار سال 2023 منتشر شود. البته قبل‌تر از این‌ها نیز یوبی‌سافت گفته بود که این بازی قرار است در سال 2023 منتشر شود، اما به تاریخ انتشار دقیق آن اشاره‌ای نکرده بود.

همه نسخه‌های بازی اساسینز کرید به‌صورت مشترک برای تمام پلتفرم‌ها منتشر شده‌اند.
همه نسخه‌های بازی اساسینز کرید به‌صورت مشترک برای تمام پلتفرم‌ها منتشر شده‌اند.

آیا اساسینز کرید میراژ به یک فرانچایز دیگر تبدیل می‌شود؟

یوبی‌سافت همواره تخصص بسیاری در انتشار بازی‌های فوق‌العاده و باکیفیت دارد. همین مساله باعث می‌شود گیمرها برای دریافت نسخه جدید سری بازی‌های اساسنیز کرید، یعنی اسا‌سینز کرید میراژ لحظه‌شماری کنند. اطلاعات منتشر شده درباره این بازی نشان می‌دهد که یوبی‌سافت برنامه‌های جذابی برای این بازی در نظر گرفته است و می‌خواهد بار دیگر مهارت بالای خود را به رقبا و گیمرها نشان دهد. با این حال هنوز نمی‌توان گفت که آیا بازی اساسینز کرید میراژ به یک فرانچایز دیگر در دنیای گیم تبدیل خواهد شد یا خیر. بنابراین لازم است تا روز انتشار بازی اساسینز کرید میراژ صبر کنیم.