آیا قرار است یک اشتراک ارزان‌تر از گیم پس عرضه شود؟

یکی از خبرهایی که در روزهای اخیر سروصدای زیادی ایجاد کرده است، عرضه یک اشتراک ارزان‌تر از گیم پس برای ایکس باکس و رایانه‌های شخصی توسط مایکروسافت است. افرادی که با گیم پس آشنایی دارند، می‌دانند که این اشتراک قیمت بسیار پایینی دارد، بنابراین یک اشتراک ارزان‌تر از آن قیمتی بسیار اندک و اقتصادی خواهد داشت. اگر می‌خواهید صحت و احتمال به وقوع پیوستن این خبر را بررسی کنید، با ما در این مطلب همراه باشید.

نظرسنجی ریسترا؛ نقطه شروع گمانه‌زنی‌های عرضه اشتراک ارزان‌تر از گیم پس

همه اخبار مربوط به عرضه یک اشتراک ارزان‌تر از گیم پس، از سایت ریسترا نشات می‌گیرد. این سایت در یک نظرسنجی از کاربران خود می‌پرسد که آیا حاضر می‌شوند که با پرداخت هزینه کمتر نسبت به اشتراک عادی گیم پس، در این سرویس عضو شوند، اما اشتراک آن‌ها با برخی محدودیت‌ها همراه شود؟ ظاهرا مایکروسافت قصد دارد به شکل غیرمستقیم از کاربران بپرسد که آیا چنین اشتراکی را می‌پسندند یا خیر.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که این اشتراک با شرط نمایش تبلیغات، ارزان‌تر از گیم پس خواهد بود. البته تاکنون روش مشخصی برای نمایش‌دادن تبلیغات در نظر گرفته نشده است. احتمالا این تبلیغات در میان بازی‌ها و یا زمانی که می‌خواهید آن‌ها را شروع کنید، به شما نمایش داده خواهند شد.

فعلا خبر عرضه اشتراکی ارزان‌تر از گیم پس در حد شایعه است

متاسفانه یا خوشبختانه فعلا عرضه اشتراک ارزان‌تر از گیم پس در حد شایعه است. چرا که این که این خبر نه تایید شده است و نه کسی آن را تکذیب کرده است. مایکروسافت نیز تاکنون چیزی در این باره نگفته است. با توجه به این شرایط نمی‌توان با قاطعیت گفت که یک اشتراک ارزان‌تر از گیم پس با چنین شرایطی قرار است در آینده نزدیک عرضه شود.

البته که در بسیاری از مواقع مشاهده کرده‌ایم که این دسته از خبرها ابتدا از سایت‌های کوچک منتشر می‌شوند و سپس به واقعیت تبدیل می‌شوند. در واقع می‌توان گفت که این یک استراتژی برای جلب توجه مخاطبین است که شرکت‌های بزرگ از آن استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی می‌توان گفت که احتمال عرضه این اشتراک تقریبا 50 درصد است. البته که می‌توان گفت عرضه این اشتراک خیلی بعید نیست چرا که چندی پیش مایکروسافت صحبت‌هایی در رابطه با ارتقا گیم پس و ایجاد تغییراتی در این اشتراک، به میان آورده بود.

یکی دیگر از مسائلی که باعث می‌شود شایعات عرضه یک اشتراک جدید قوت بگیرد، کاهش تعداد کاربران سرویس گیم پس است. در چنین شرایطی قطعا مایکروسافت سعی می‌کند تا این روند کاهشی را با به وجود آوردن تغییراتی کنترل کند و دوباره به اوج خود بازگردد.

باید منتظر اطلاعیه‌های مایکروسافت بمانیم

برای گیمرهای کنسول‌های ایکس باکس و رایانه‌های شخصی بسیار هیجان‌انگیز است که به یک اشتراک ارزان‌تر از گیم پس دسترسی پیدا کنند. اگر چنین اشتراکی منتشر شود، قطعا تعداد زیادی از گیمرها به آن روی می‌آورند. در چنین شرایطی لازم است گیمرها تا زمانی که مایکروسافت در این باره واکنش نشان نداده است هیجان‌زده نشوند، چرا که فعلا این خبر در حد حدس و گمان است.