همه گیمرهایی که تجربه استفاده از کنسول‌های شرکت سونی را دارند با اشتراک‌ پلی استیشن پلاس آشنایی دارند. اشتراک‌های پلی استیشن پلاس دقیقا همان چیزی هستند که گیمرها برای انجام بازی‌های ویدئوی و کسب تجربه‌ای لذ‌ت‌بخش از گیم به آن احتیاج دارند. اشتراک پلی استیشن پلاس در پلن‌های مختلفی عرضه می‌شود که هرکدام از آن‌ها دارای تفاوت‌هایی جزئی با یکدیگر هستند. در این مطلب قصد داریم به تفاوت های پلی‌استیشن پلاس اسنشال و پلی‌استیشن پلاس اکسترا بپردازیم.

تفاوت های پلی‌استیشن پلاس اسنشال و پلی‌استیشن پلاس اکسترا کدام‌اند؟

شرکت سونی استراتژی‌های فروش و جلب رضایت کاربران را به‌خوبی می‌شناسد. از همین بابت اشتراک‌های پلی استیشن پلاس را در قیمت‌های مختلف و تفاوت‌های جزئی عرضه می‌کند تا گیمرها با توجه به نیازشان و مقدار بودجه‌ای که دارند، آن را خریداری کنند. در ادامه پلن پلی استیشن پلاس اکسترا و اسنشال را باهم بررسی می‌کنیم تا متوجه تفاوت‌های این دو شوید.

اشتراک پلی استیشن پلاس اسنشال

اشتراک پلی استیشن پلاس اسنشال را می‌توان به‌عنوان ابتدایی‌ترین حالت اشتراک پلی استیشن پلاس معرفی کرد. این اشتراک همان چیزهایی را عرضه می‌کند که از پلی استیشن پلاس انتظار می‌رود. در واقع این اشتراک مزایای اضافه‌ای ندارد همان روند عادی را طی می‌کند. تمام امکاناتی که با خرید اشتراک پلی استیشن پلاس اسنشال در دسترس گیمرها قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

 • بازی‌های رایگان ماهانه
 • امکان اجرای آنلاین بخش مولتی پلیر بازی‌ها
 • تخفیفات انحصاری
 • محتوای انحصاری
 • فضای ذخیره‌سازی ابری
 • قابلیت استفاده از بخش Share Play
 • استفاده از امکانات بخش پلی استیشن کالکشن
 • امکان استفاده از قابلیت گیم هلپ (GAME HELP)

اشتراک پلی استیشن پلاس اکسترا

اشتراک پلی استیشن پلاس اکسترا را می‌توان به‌عنوان نسخه پیشرفته‌تر اشتراک پلی استیشن اسنشال معرفی کرد. این اشتراک بازی‌های رایگان بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد که تجربه‌ای متفاوت از کنسول‌های پلی استیشن را برای شما رقم خواهند زد. حدود 400 بازی رایگان برای این اشتراک در نظر گرفته شده‌اند که ماهانه تعدادی از آن‌ها را می‌توانید دانلود و تجربه کنید. شرکت یوبیسافت نیز به‌تازگی اعلام کرده است که اشتراک یوبیسافت پلاس برای دارندگان کنسول‌های پلی استیشن در دسترس بوده و کالکشن بازی‌های کلاسیک به شکل رایگان، در اختیار مشترکین پلی استیشن پلاس اکسترا قرار می‌گیرد.

تمام امکاناتی که با خریداری اشتراک پلی استیشن پلاس اکسترا دردسترس هستند، عبارت‌اند از:

 • بازی‌های رایگان ماهانه
 • امکان اجرای آنلاین بخش مولتی پلیر بازی‌ها
 • تخفیفات انحصاری
 • محتوای انحصاری
 • فضای ذخیره‌سازی ابری
 • قابلیت استفاده از بخش Share Play
 • استفاده از امکانات بخش پلی استیشن کالکشن
 • امکان استفاده از قابلیت گیم هلپ (GAME HELP)
 • اشتراک ویژه یوبیسافت
 • دسترسی به بخش ویژه گیم کاتالوگ

مقایسه قیمت پلی استیشن پلاس اسنشال و اکسترا

همان‌طور که خواندید تفاوت های پلی‌استیشن پلاس اسنشال و پلی‌استیشن پلاس اکسترا مربوط به دو ویژگی اضافی پلی استیشن پلاس اکسترا هستند. همین دو ویژگی یعنی اشتراک ویژه یوبیسافت و گیم کاتالوگ باعث شده‌اند که قیمت این دو پلن متفاوت باشند.

پلی استیشن پلاس اسنشال را می‌توان در پکیج‌های یک‌ماهه با قیمت 9.99 دلار، سه‌ماهه 24.99 دلار و یک‌ساله 59.99 دلار خریداری کرد. پلن پلی استیشن پلاس اکسترا را نیز می‌توان در حالت‌های یک‌ماهه 14.99 دلار، سه‌ماهه 39.99 دلار و یک‌ساله با قیمت 99.99 دلار خریداری کرد.

در مقایسه تفاوت های پلی‌استیشن پلاس اسنشال و پلی‌استیشن پلاس اکسترا شاهد اختلاف بسیاری در قیمت نیستیم. هر دو پلن اشتراک پلی استیشن پلاس بسیار مقرون‌به‌صرفه به فروش می‌رسند و می‌توانند برای گیمرها فوق‌العاده باشند.

سرویس‌دهی به کدام پلن پلی استیشن پلاس بهتر است؟

در نگاه اول ممکن است تصور کنید که هیچ تفاوتی در میان سرویس‌دهی برای پلن‌های پلی‌استیشن پلاس اسنشال و اکسترا وجود ندارد. اما باید بدانید که برخی تفاوت‌های مهم در این وجود دارند که می‌توانند تصمیم شما را تغییر بدهند. اولین تفاوت تعداد بازی‌های رایگان ماهانه است. با استفاده از پلی‌استیشن پلاس اکسترا می‌توان 3 بازی و با پلی‌استیشن پلاس اسنشال می‌توان دو بازی ماهانه دانلود کرد. از سوی دیگر نرخ تخفیفاتی که برای مشترکین پلی‌استیشن پلاس اکسترا بهتر از نرخ تخفیفاتی هستند که برای پلن اسنشال ارائه می‌شوند.

آیا تفاوتی در نحوه استفاده از پلی‌استیشن پلاس اسنشال و اکسترا وجود دارد؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا تفاوتی در نحوه استفاده از پلی‌استیشن پلاس اسنشال و اکسترا وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هیچ تفاوتی در نحوه کارکرد این دو اشتراک وجود ندارد. هرکدام از این اشتراک‌ها را می‌توان با استفاده از روش‌های یکسانی خریداری و استفاده کرد. نحوه ردیم کردن، دانلود بازی‌های رایگان ماهانه، دسترس به فضای ذخیره‌سازی ابری، امکان استفاده از قابلیت گیم هلپ و … نیز کاملا مشابه هستند.

تجربه جذاب گیم با اشتراک‌های سرویس پلی استیشن پلاس

در این مطلب تمام ویژگی‌های دو پلن مختلف پلی استیشن پلاس و تفاوت های پلی‌استیشن پلاس اسنشال و پلی‌استیشن پلاس اکسترا را باهم بررسی کردیم. هر دو این پلن‌ها از قیمت، امکانات و ویژگی‌های فوق‌العاده برخوردار هستند که دسترسی به آن‌ها می‌تواند برای گیمر کاربردی باشد. اگر یکی از گیمرهایی هستید که از کنسول‌های پلی استیشن استفاده می‌کنید، به‌هیچ‌وجه پلن‌های پلی‌استیشن پلاس اسنشال و پلی‌استیشن پلاس اکسترا را از دست ندهید و با توجه به نیازها و بودجه خود یکی از این دو پلن را انتخاب کرده و تجربه جذاب‌تری از گیم داشته باشید.