یک سال از زمان عرضه بازی Gran Turismo 7 توسط کمپانی پولی سونی گذشته است. موفقیت چشم‌گیر این بازی باعث شده است تا بتواند از بازی‌هایElden Ring  و God of War Ragnarok پیشی بگیرد و تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های پلی استیشن در ژاپن شود. مجله معتبر فامیتسو در گزارشی با استفاده از اطلاعات‌ آماری موسسات دیگر از جمله موسسه Teiten Game، آماری را در این زمینه منتشر کرده است.

شما می توانید با استفاده از گیفت کارت پلی استیشن این بازی جذاب و پرفروش را از فروشگاه پلی استیشن دریافت کنید. بر اساس این آمار بازی مهیج و جذاب گرن توریسمو 7 امسال حدود 197 هزار نسخه فروخته است. همچنین بر طبق این آمار، الدن رینگ با فروش 127 هزار نسخه و Horizon Forbidden West با 116 هزار نسخه در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

مقایسه آمار فروش گرن توریسمو 7 در ژاپن و بریتانیا

آمار بدست آمده نشان می‌دهد که گرن توریسمو 7 در ژاپن و بریتانیا مجموعا با 235 هزار نسخه در دو هفته اول افتتاحیه باعث شده تا از فروش نسخه قبلی خود پیش بگیرد. بازی گرن توریسمو یک بازی پرطرفدار در بین پلیرهای ژاپن به‌شمار می‌رود. پلیرها پیش‌بینی می‌کردند که ورژن هفتم بازی گرن توریسمو بتواند در افتتاحیه خود عملکرد فروش مناسب‌تری نسبت به دیگر بازی‌ها ارائه دهد.

رسانه GT Sport در آمار نموداری خود پنج روز قبل نشان داد که در هفته اول، فروش جعبه‌ای این بازی پرطرفدار 30 درصد کاهش داشته است. اطلاعات‌ GSD برای فروش دیجیتال در ژاپن از زمان انتشار نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از فروش گرن توریسمو 7 دانلودی بوده که تقریبا سه برابر ارقام اعلام شده توسط GT Sport در چهار سال پیش است. تمام این اطلاعات نشان دهنده‌ تغییر در بازار عمومی این بازی محبوب به‌شمار می‌آید.

اطلاعات‌ منتشر شده توسط نشریه فامیتسو و اسپرت

نشریه معتبر فامیتسو در ژاپن اطلاعات‌ تخمینی خود را در مورد فروش بازی گرن توریسمو منتشر کرده است. این اطلاعات‌ تخمینی نشان از برترین فروش کلی بازی در ژاپن می‌دهد که بالاتر از Nintendo’s Triangle Strategy در بین نسخه‌های فروخته شده در پلی استیشن چهار و پنج قرار گرفته است. با این حال فروش نسخه‌های پلی استیشن چهار نسبت به پلی استیشن پنج بالاتر بوده است. همچنین تخمین‌های جی تی اسپرت و فامیتسو نزدیک به‌هم هستند. در همان دوره زمانی انتشار اطلاعات فروش بازی گرن توریسمو توسط اسپرت وقفه زمانی سه روزه بین عرضه بازی و اولین نمودار فروش را نشان می‌دهد.

گرن توریسمو در چند روز به فروش یک میلیون نسخه می‌رسد؟

در حال حاضر هنوز سایر بازارها آمار خود را منتشر نکرده‌اند زیرا معمولا این آمارها به‌صورت ماهانه ارائه می‌شوند. این الگویی مشابه در سراسر جهان است و انتظار می‌رفت تا پس از سه روز از عرضه، گرن توریسمو 7 به فروش یک میلیون نسخه برسد. سونی هنوز آمار رسمی فروش گرن توریسمو 7 را اعلام نکرده است؛ اما ممکن است در گزارش مالی پایان سال خود در اواخر آوریل، ارقام فروش جدیدی را ارائه کند.