طبق گزارش‌ها، ایکس باکس به زودی رویداد جدید خود را در زمستان 2023 برگزار خواهد کرد. نگرانی کاربران ایکس باکس و مایکروسافت، پس از حضور کمرنگ این کمپانی در چند رویداد مهم اخیر صنعت بازی، به‌ویژه رویداد The Game Awards 2022 افزایش یافت و بسیاری از کاربران محصولات این کمپانی، بازخوردها و نظرات منفی خود را ابراز کردند. پس از آن، مدیران کمپانی ایکس باکس به کاربران وعده یک سال پر از اخبار مهم و بازی‌های مهیج را دادند و از آن‌ها خواستند تا صبور باشند. همچنین برخی از اینسایدرها و لیکرهای معتبر نیز اعلام کردند که مایکروسافت قصد برگزاری رویداد جدید و انحصاری خود را در آینده‌ای نزدیک خواهد داشت.

راه‌اندازی استودیوهای جدید مایکروسافت در ژاپن

جف گراب، ژورنالیست مشهور در تازه‌ترین قسمت پادکست XboxEra به کاربران اعلام کرد که اخبار موثقی حاکی از برگزاری رویداد جدید Xbox در فصل زمستان به‌دست او رسیده است. البته این زمان هنوز قطعی نشده و تنها محتمل است. گراب همچنین اعلام کرد که شاید مهیا کردن تمامی مقدمات برگزاری این رویداد شاید تا فصل بهار زمان ببرد.

طبق اخبار رسیده، در این رویداد علاوه بر رونمایی از بازی‌های AAA مایکروسافت که در طی سال ۲۰۲۳ روانه بازار خواهند شد، یک بازی جدید از استودیو Tango Gameworks قرار است در جریان این رویداد به کاربران معرفی شود. همچنین خبرها حاکی از آن است که مایکروسافت به زودی استودیوهای جدید ایکس باکس را در خاک کشور ژاپن راه‌اندازی خواهد کرد و احتمالا معرفی این استودیوها نیز در جریان همین رویداد رخ خواهد داد.

پیش از این منابع رسمی اعلام کرده بودند که کمپانی مایکروسافت در پی ایجاد یک همکاری استراتژیک و بلندمدت با تعدادی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان صنعت بازی‌سازی ژاپن است. این غول صنعت نرم‌افزار جهان مدتی پیش آگهی استخدامی برای جذب مدیر برنامه جهت همکاری خلاقانه در ژاپن منتشر کرده بود که احتمالا در زمینه همکاری استراتژیک با بازی‌سازان برجسته ژاپنی متمرکز خواهد بود.

احتمال بالای برگزاری رویداد جدید ایکس باکس در اوایل 2023

فیل اسپنسر، مدیر اجرایی ایکس باکس،  پس از مراسم The Game Awards امسال گفته است که کمپانی مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری هر چه بهتر مراسم اختصاصی خود در سال ۲۰۲۳ است. همچنین تاریخ انتشار عناوینی همچون Forza Motorsport 8 و Starfield و Redfall از سوی مایکروسافت، نیمه اول سال 2023 اعلام شد که شما می توانید با خرید گیفت کارت ایکس باکس به صورت زودهنگام به این بازی ها دسترسی داشته باشید. تاریخ انتشار برخی دیگر از عناوین آینده ایکس باکس همچنان مشخص نشده است. اما با این حال، انتظار می‌رود به زودی شاهد رویداد جدید ایکس باکس و معرفی عناوین جدید در این پلتفرم باشیم.