با تایید کمپانی مایکروسافت، شرکت بتزدا بازی‌های انحصاری ایکس باکس را در دست ساخت قرار داده است. این شرکت اسمی از این آثار نبرده و فقط اعلام کرده که سه بازی را برای ایکس باکس خواهد ساخت. در تاریخ 22 دسامبر کمپانی مایکروسافت جوابیه‌ای مربوط به شکایت جدید کمیسیون تجارت فدرال آمریکا یا همان FTC درباره خرید اکتیویژن توسط طور عمومی منتشر کرد. در قسمتی از این جوابیه ایکس باکس تایید کرده که شرکت بتزدا مسئولیت انتشار سه بازی انحصاری برای ایکس باکس را بر عهده دارد.

شرکت بتزدا بازی‌های انحصاری ایکس باکس را در دست ساخت قرار داده است.
شرکت بتزدا بازی‌های انحصاری ایکس باکس را در دست ساخت قرار داده است.

نام بازی‌های انحصاری در دست ساخت توسط شرکت بتزدا

نام بازی‌های انحصاری ایکس باکس در جوابیه 22 دسامبر اعلام شده اما سند منتشر شده‌ای که در سطح اینترنت است، نام‌ها را مخدوش کرده تا همچنان نامعلوم بمانند. نکته‌ای که می‌توان به آن پی‌برد این است که کمپانی مایکروسافت از شرکت بتزدا توقع دارد این سه بازی را برای حالت انفرادی یا بازی در گروه‌های کوچک طراحی کند.

حدس گیمرها از عنوان سه بازی انحصاری بتزدا

کاربران، طرفداران و پلیرهای کمپانی مایکروسافت احتمال می‌دهند که شاید بازی‌های Starfield، Redfall و The Elder Scrolls VI همان سه بازی انحصاری ایکس باکس هستند که قرار است توسط بتزدا ارائه شوند. نکته قابل توجه دیگری که کاربران به آن اشاره می‌کنند این است که چرا باید چند ماه پس از تایید مایکروسافت برای بازی‌های انحصاری، اسم بازی‌ها مخدوش باشند؟ تنها جوابی که برای این سوال می‌توان یافت، مشخص نبودن انحصاری بودن این بازی‌ها است؛ زیرا این احتمال وجود دارد که مایکروسافت و بتزدا با مشورت یکدیگر بخواهند بازی‌های دیگری را به‌صورت انحصاری منتشر کنند. این بازی ها رو می توان با گیفت کارت ایکس باکس از فروشگاه مایکروسافت به صورت دیجیتالی خریداری کرد.

منتظر بازی‌های انحصاری بتزدا برای ایکس باکس باشید

بتزدا یک شرکت توسعه دهنده و ساخت بازی‌های ویدیویی است که در سال 2001 به ‌عنوانی زیربرندی از شرکت نرم افزاری Bethesda Softworks آغاز به کار کرد. این استودیو توسط سه نفر در پست‌های شغلی تهیه کننده اجرایی، مدیر عامل و کارگردان استودیو اداره می‌شود. با توجه به سابقه و موفقیت بتزدا در پروژه‌های قبلی خود، پلیرها و علاقه‌مندان به ایکس باکس و کمپانی مایکروسافت باید منتظر ارائه بازی‌های انحصاری باکیفیتی از این شرکت باشند.