در ماه ژوئن امسال بود که هیدئو کوجیما، بازی‌ساز معروف ژاپنی اعلام کرد که استودیوی او یعنی کوجیما پروداکشنز قرار است با کمپانی مایکروسافت برای ساخت یک پروژه‌ کاملا جدید همکاری کند. جزئیات بسیار اندکی نیز در آن زمان از این پروژه منتشر شد. از جمله این جزئیات این بود که این پروژه از فناوری فضای ابری مایکروسافت استفاده خواهد کرد و به‌طوری طراحی و ساخته خواهد شد که هیچ کس تا به حال مشابه آن را تجربه نکرده باشد.

به‌تازگی هیدئو کوجیما مصاحبه‎ا‌ی جدید با IGN انجام داد و در مورد همکاری با مایکروسافت اعلام کرد: “این پروژه به زیرساخت‌هایی نیازمند بوده که قبلا هرگز به وجود آن‌ها نیازی نبود. از این رو، من در مورد این پروژه با بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان گفتگو کردم و ایده‌های خودم را ارائه دادم. اما به نظر می‌رسید آن‌ها فکر می‌کردند که من دیوانه شده‌ام. اما در نهایت کمپانی مایکروسافت نشان داد که ایده‌های من را کاملا درک می‌کند و ما هم‌اکنون با هم در حال کار کردن روی پروژه و تکنولوژی مورد نیاز آن هستیم.”

توسعه‌ Death Stranding 2 توسط کوجیما

کوجیما در ادامه صحبت‌های خود توضیح داد که در مورد ساخت این پروژه حدود پنج یا شش سال فکر کرده است. او در بخشی از مصاحبه‌ خود بر عملکرد فناوری‌های جدید مایکروسافت به‌عنوان نیروی محرکه این کار تاکید کرد. علاوه ‌بر همکاری با مایکروسافت بر سر ساخت این پروژه جدید، کوجیما مشغول توسعه‌ بازی Death Stranding 2 است که در رویداد گیم اواردز امسال از آن رونمایی شد.

با وجود معرفی و رونمایی از Death Stranding 2، عنوان اصلی آن هنوز مشخص نشده است. علاوه ‌بر این، کوجیما اعلام کرد که تمام داستان بازی را پس از اپیدمی ویروس کرونا مجددا بازنویسی کرده است. با توجه ‌به جدول زمانی توسعه بازی‌های کوجیما پروداکشنز، به احتمال زیاد قبل از پروژه‌ مشترک با مایکروسافت، گیمرها Death Stranding 2 را تجربه خواهند کرد.

پیش‌بینی استقبال بالای گیمرها از بازی Death Stranding 2

با توجه به سابقه بالای کوجیما در تولید و طراحی بازی‌های ویدیویی و انتشار عناوین مشهور و پرطرفداری همچون متال گیر سالید، احتمالا پروژه جدید او با مایکروسافت نیز با استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران و گیمرها روبرو شود. از سوی دیگر دنباله Death Stranding که کوجیما در حال توسعه آن است نیز احتمالا همانند نسخه اول آن مورد استقبال گیمرهای سراسر جهان قرار بگیرد. نسخه اول Death Stranding با نقش‌آفرینی نورمن ریداس، بازیگر معروف مجموعه مردگان متحرک، با استقبالی کم‌نظیر از سوی بازیکنان روبرو شد و احتمالا با کارگردانی کوجیما فروش نسخه دوم این بازی رکورد نسخه اول را خواهد شکست.