بنا به دو دلیل می‌توان گفت که اکتیوژن به دنبال عرضه کالاف دیوتی وارزون برای موبایل است که اولین دلیل، محبوبیت بالای کالاف دیوتی موبایل و دومی افراد زیادی می‌باشد که وارزون را بازی می‌کنند. این دو دلیل در کنار هم باعث می‌شوند که شایعه ساخت وارزون موبایل Call of Duty: Warzone رنگ و بوی بیشتری به خود بگیرد. اما این بازی چگونه می‌تواند نیاز گیمرهای کنسولی و موبایلی را رفع کند؟ گرافیک بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل در چه حد است؟ برای تجربه وارزون موبایل باید حداقل چه سخت‌افزاری داشته باشید؟ برای پاسخ به این سوالات، این مطلب را از دست ندهید.

وارزون موبایل
وارزون موبایل

کالاف دیوتی؛ از ورلد ات وار تا وارزون

زمانی که بازی کالاف دیوتی برای کامپیوتر و کنسول‌هایی مانند پلی‌استیشن دو منتشر می‌شد، موبایل‌ها از جمله اندروید و آی او اس همچنان در حال طراحی و گسترش‌های اولیه بودند. ازاین‌رو، کمتر کسی تصور می‌کرد که زمانی برسد که بتوانید بازی‌هایی که روی کنسول را تجربه می‌کردید را در موبایل هم داشته باشید. اما امروزه این آرزوی محال به یک واقعیت بسیار ساده تبدیل شده است.

اولین نسخه‌های بازی کالاف دیوتی با عنوان ورلد ات وار (World at War) عرضه می‌شدند و امروزه عناوین بیشتری مانند Call of Duty: Warzone هم هستیم. کالاف دیوتی وارز‌ون یکی از بازی‌های سبک بتل رویال و البته رایگان اکتیویژن است که می‌توان آن را در کنسول‌های بازی و همین‌طور ویندوز هم تجربه کرد. در ادامه لیستی از برخی از عناوین کالاف دیوتی منتشر شده هم وجود دارد:

  • کالاف دیوتی مدرن وارفیر (Modern Warfare)
  • کالاف دیوتی گوست (Ghost)
  • کالاف دیوتی ادونسد وارفیر (Advanced Warfare)

بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل؛ برادر قدرتمندتر کالاف دیوتی موبایل

زمانی که بازی کالاف دیوتی وارزون منتشر شد، به راحتی توانست محبوبیت بسیار بالایی پیدا کند و در نتیجه، شرکت سازنده این بازی به دنبال انتشار نسخه‌های بیشتر از این بازی در پلتفرم‌های مختلف باشد. با توجه به اینکه نسخه موبایل کالاف دیوتی یا همان کالاف دیوتی موبایل هم توانسته است محبوبیت بالایی را کسب کند و به یک رقیب جدی برای پابجی موبایل تبدیل شود، این شایعه بیان شده است که در آینده، نسحه جدید این بازی، کالاف دیوتی وارزون موبایل Call of Duty: Warzone نام خواهد داشت.

Call of Duty: Warzone
Call of Duty: Warzone

آیا بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل به عنوان جایگزین معرفی می‌شود؟

در کنار شایعه انتشار بازی کالا‌ف دیوتی وار‌زون موبایل Call of Duty: Warzone، این شایعه هم بیان شده است که در صورت انتشار این بازی، کالاف دیوتی موبایل از رده خارج خواهد شد. اما با یک نگاه ساده به موارد اینچنینی در تاریخچه اکتیویژن متوجه می‌شویم که احتمال رخ دادن چنین اتفاقی دور از ذهن است. در واقع، ممکن است تا سه الی چهار سال پس از انتشار وارزون موبایل، سرورهای کالاف دیوتی موبایل بسته نشوند.

وار‌زون موبا‌یل؛ عنوانی که هنوز برای عموم در دسترس قرار ندارد

هنوز بازی کا‌لاف دیوتی وار‌زون موبایل برای عموم منتشر نشده است و تمام احتمالاتی که در رابطه با آن وجود دارند، تنها در حد شایعه هستند. اما طبق شنیده‌ها می‌توان گفت که این بازی در اواخر سال 2022 برای موبایل‌های اندروید و آی او اس منتشر می‌شود.

بازی وارزون موبایل
بازی وارزون موبایل

حداقل سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای کالا‌ف دیو‌تی وارزون موبایل

گفته می‌شود که بازی کا‌لاف دیوتی وارزون موبایل یک بازی با گرافیک کنسولی خواهد بود. ازاین‌رو، تلفن‌های همراه پایین‌رده یا میان‌رده ارزان‌قیمت نمی‌توانند این بازی را با کیفیت بالا و به صورت روان اجرا کنند. همچنین گفته می‌شود برای لذت بردن از بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل و تجربه آن به صورت 60FPS با گرافیک کنسول، باید از آخرین نسل پردازنده برای موبایل خود برخوردار باشید.

البته برخی تلفن‌های همراه مانند Poco X3 Pro وجود دارند که هرچند در دسته‌بندی میان‌رده و یا حتی بالارده قرار می‌گیرند، اما از پردازنده نسل 8 یا همان آخرین نسل اسنپ‌دراگون استفاده می‌کنند. در نتیجه موضوع عدم امکان اجرای روان در موبایل‌های میان‌رده‌ای برای تمام تلفن‌های همراه صادق نیست.

بررسی گیم پلی بازی وار‌زون موبا‌یل

تجربه بازی‌های شوتر موبایلی برای بسیاری از کاربران امری سخت بوده است. اما پیش‌بینی می‌کنیم که در ساخت بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل از امکاناتی استفاده شود که این سختی به حداقل کاهش پیدا کند. در نتیجه، می‌توان این اطمینان را داد که تجربه بتل رویال در بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل به نسبت کالاف دیوتی موبایل و یا بازی‌های شوتر دیگر لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

در رابطه با تجربه بازی‌های شوتر و بتل رویال در تلفن‌های همراه باید بگوییم که گیمرهای موبایلی برای این‌گونه بازی‌ها تلاش می‌کنند تا از چند انگشت به صورت هم‌زمان استفاده کنند. به‌عنوان‌مثال، یک گیمر از 4 انگشت برای بازی خود استفاده می‌کند. این در حالی است که یک گیمر دیگر ممکن است توانایی استفاده از شش انگشت را به صورت هم‌زمان داشته باشد. در مواقعی، کنترل چند انگشتی بسیار سخت می‌شود. به همین خاطر، است که سازندگان وارزون موبایل تلاش می‌کنند تا تنظیمات کنترل متنوعی را روی بازی خود ایجاد کنند. در نتیجه، وارزون موبایل برای شما به یک تجربه خسته‌کننده تبدیل نخواهد شد.

کارکتر بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل
کارکتر بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل

آیا می‌توان قابلیت Cross-Play را در وارز‌ون مو‌بایل هم تجربه کرد؟

هنوز معلوم نیست که آیا می‌توان در بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل با بازیکنان پلتفرم‌های دیگر هم رقابت کرد یا نه. اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که این قابلیت دور از ذهن نیست و ممکن است کمی پس از انتشار بازی به آن اضافه شود.

بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل؛ از بهترین بازی‌های بتل رویال موبایلی

بازی کالاف دیوتی موبایل توانست طرفداران زیادی در میان کاربران موبایلی پیدا کند. با این حال، بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل احتمالا در اواخر سال 2022 منتشر خواهد شد. احتمالا هم طرفداران آن از بازی‌های دیگری مانند کالاف دیوتی موبایل و پابجی موبایل هم بیشتر شود. هنوز اطلاعات چندان دقیقی در رابطه با وارزون موبایل Call of Duty: Warzone وجود ندارد، اما طبق شایعات، این بازی از گرافیک در حد و اندازه کنسول‌های بازی بهره خواهد برد. در نتیجه، برای تجربه این بازی با نهایت کیفیت، باید موبایل‌های میان‌رده درجه یک، بالارده یا پرچمدار داشته باشید. اگر شما عزیزان مایل به جمع آوری اطلاعات بیشتر در خصوص نسخه های متفاوت کالاف دیوتی هستید به مقاله” هر آنچه باید در مورد کالاف دیوتی بدانید” مراجعه کنید.