بازی‌ های احساسی و درگیرکردن احساسات شما

از زمانی که انواع بازی‌های ویدیویی جای خود را در صنعت سرگرمی باز کردند، تا به امروز چندین دهه می‌گذرد و بازی‌ها به شدت محبوب شده‌اند. امروز کمتر کسی وجود دارد که برای یکبار هم بازی‌های ویدیویی را تجربه نکرده باشد. هر بازی ژانر مخصوص به خود را دارد. بازی های احساسی از پرطرفدارترین سبک‌های بازی‌ها هستند که احساس مخاطب را درگیر می‌کنند. اگر می‌خواهید احساسات خود را در یک بازی مهیج  یا رمانتیک به چالش بکشید، حتما به سراغ معروف‌ترین بازی های احساسی بروید. در حال حاضر انواع مختلفی از این بازی‌ها عرضه شده است که می‌توانید از آن‌ها نهایت استفاده را ببرید.

معرفی 7 بازی‌ احساسی

برای اینکه به عنوان یک گیمر احساسات خود را به چالش بکشید، باید به سراغ بهترین بازی های احساسی استفاده کنید. به طور کلی در هنگام بازی کردن احساساتی مانند ترس و هیجان وجود خواهد داشت. با این حال بعضی از بازی‌ها به صورت ویژه بر روی احساس ترس تمرکز دارند. همچنین عنصر هیجان نیز در درون‌مایه همه بازی‌های وجود دارد ولی در بعضی از آن‌ها بیشتر به چشم می‌خورد. برای اینکه بتواند با بهترین بازی‌های احساسی آشنایی پیدا کنید، چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

Army of two
Army of two

بازی ارتش دونفره (Army of two)

بازی ارتش دو نفره یک بازی محبوب و دوست‌داشتنی است که در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار منتشر شد. این بازی مدت کوتاهی بعد از انتشار به یکی از بهترین‌ها تبدیل شد و استقبال جهانی از آن صورت گرفت. این بازی در کنسول‌های پلی استیشن ۳ و همچنین ایکس باکس اجرا می‌شود. همانطور که از نام این بازی نیز مشخص است، دو دوست در کنار هم با مبارزه با دشمنان خود می‌پردازند. نوع رابطه این دو نفر با یکدیگر باعث شده تا این بازی به یکی از احساسی‌ترین بازی‌ها تبدیل شود.

فداکاری‌هایی که این دو شخصیت برای هم انجام می‌دهند بسیار ستودنی است و همین امر جذابیت بازی را چند برابر کرده است. دو مبارز اصلی این بازی همچون برادران واقعی در کنار یکدیگر می‌ایستند و در تمامی لحظات و سختی‌ها در کنار هم خواهند ماند. اگر از طرفداران بازی‌ های احساسی هستید، این مورد می‌تواند از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما باشد پس حتما آن را امتحان کنید.

بازی باران سنگین (Heavy rain)

یکی دیگر از شاهکارهای احساسی در بازی‌های کامپیوتری، بازی باران سنگین یا هوی رین است. شخصیت اصلی این بازی فردی به نام ایتن مارس است. در ابتدای بازی متوجه می‌شویم که ایتن مارس به تازگی فرزند خود را از دست داده و به نوعی یک افسردگی را تجربه می‌کند. زخم‌های عمیق روانی بر روی ذهن این کاراکتر نقش بسته و او را آزار می‌دهد. این بازی جذاب و احساسی بر روی پلی استیشن‌های سه و چهار عرضه شده است. همچنین نسخه کامپیوتری این بازی نیز موجود است که می‌توان با نصب آن از انجام یک بازی هیجان انگیز لذت برد.

به صورت کلی این بازی ساختاری شبیه به بازی مکس پین دارد و شخصیت اصلی داستان برای رسیدن به اهداف خود به سراغ دشمنان خواهد رفت.  رنج و درد عمیقی که در شخصیت اصلی این بازی وجود دارد باعث می‌شود تا شما هم با این موضوع درگیر شوید. اگر عاشق ژانرهای احساسی در یک بازی عالی هستید، بدون شک Heavy rain همان‌چیزی است که شما به آن نیاز خواهید داشت.

Shadow of the Colossus
Shadow of the Colossus

بازی سایه کلوسوس؛ از بهترین بازی های احساسی چند سال اخیر

بازی سایه کلوسوس (Shadow of the Colossus) برای اولین بار در سال سال ۲۰۰۵ منتشر شد و بلافاصله با استقبال خوبی از طرف عموم مردم برخوردار شد. این بازی به صورت انحصاری بر روی پلی استیشن‌های ۲، ۳ و ۴ عرضه شده و نسخه‌های جدید و بروزرسانی شده‌ آن عرضه می‌شود. اگر می‌خواهید که احساسی مثل غم و اندوه را با تمام وجودتان بفهمید، بهتر است که بازی سایه کلوسوس را امتحان کنید.

در این بازی هیجان‌انگیز با انواع نیروهای مخوف بیرونی برخورد خواهید کرد که قدرت تسلط بر روی آن‌ها را نخواهید داشت. شما در هنگام انجام این بازی تنها هستید و هیچ یار و یاوری ندارید. شما باید کلوسوس‌ها را پیدا کرده و آن‌ها را نابود کنید. معمولا دشمنان شما دارای قدرت‌های عجیبی هستند و ظاهر غول پیکری دارند. به طور کلی باید تمامی این مراحل را به تنهایی پشت سر بگذاریدکه به همین علت حس غم و اندوه برای گیمر به وجود خواهد آمد.

بازی متال گیر سالید (metal gear salid)

شخصیت اصلی این بازی فردی با نام باس است که مهم‌ترین خصوصیت او غرور خاصش است. وقایع این بازی در طول جنگ سرد اتفاق می‌افتد و شما باید دانشمند فراری از شوروی را نجات دهید. دلیل اصلی تمامی تلاش‌های باس غرور اوست زیرا می‌خواهد توانایی خاص خود را اثبات کند. او علاوه بر اینکه شخصیت شروری دارد، بسیار دانا و هوشمند عمل می‌کند. شما در این بازی به صورت دقیق حس وظیفه‌شناسی را درک خواهید کرد. آن چه که برای باس مهم است اجرای درست و دقیق وظیفه است.

در واقع او کاری با دلیل انجام یک کار ندارد و فقط وظیفه محوله را با نهایت دقت انجام می‌دهد. این بازی جذاب در پلی استیشن دو، سه و چهار عرضه شده و هزاران نفر در سراسر جهان آن را بازی می‌کنند. اگر بازی‌های ماموریتی را دوست دارید، بدون شک متال گیر سالید بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. اگر به دنبال پیدا کردن حس غرور هستید، این بازی همان چیزی است که خواسته شما را به بهترین شکل ممکن تامین خواهد کرد.

بازی فایرواچ (firewatch)

بازی فایرواچ یکی دیگر از بازی‌هایی است که می‌توان عنصر احساس را در آن به خوبی مشاهده کرد. در همه بازی های احساسی نشانه‌های مختلفی از ویژگی‌های انسانی را می‌بینید که هر کدام از آن‌ها در نوع خود منحصر به فرد هستند. این بازی روایتگر زندگی مردی به نام هنری است که وارد شغل نگهبانی جنگل می‌شود. از آنجا که در این شغل ارتباطات انسانی در پایین‌ترین حالت ممکن است، هنری می‌تواند به تنهایی خود برسد. بازی فایرواچ بیشتر به صورت پیاده‌روی دنبال می‌شود و کم کم متوجه مشکلات خاص هنری خواهید شد. زندگی غم‌انگیز و سخت هنری باعث شده تا او برای رهایی از گذشته دردناک خود به جنگل پناه ببرد. این بازی مهیج و خاص می‌تواند درک جدیدی از زندگی و چالش‌های پیش روی آن به شما بدهد.

The last of us
The last of us

بازی لست آف آس (The last of us)

به طور قطع بازی لست آف آس یک شاهکار خاص از استودیو ناکی داگ است. این بازی داستان ظهور یک ویروس به نام کوردیسپس را روایت می‌کند که در تمامی کشورهای جهان پخش می‌شود. در این مرحله همه انسان‌ها برای زنده ماندن خود تمامی تلاش خود را به کار می‌بندند. احساساتی نظیر آشو و جنگ برای بقا دراین بازی به خوبی مشهود است و مخاطب را با آن درگیر خواهد کرد. شخصیت اصلی این بازی فردی به نام جول است که تمامی زندگی خود را باخته است.

بعد از ظهور ویروس جدید جول با دختری به نام الی آشنا می‌شود و در ادامه بازی این دو کاراکتر در کنار هم خواهند بود. الی در برابر ویروس جدید مصون است و نمی‌تواند به او آسیبی وارد کند. گروهی به نام فایرفلای تلاش می‌کند تا با تهیه دارو بشر را از نابودی کامل نجات دهد. در چنین شرایطی جول و الی تلاش می‌کنند تا خود را به این گروه برسانند. البته در میان راه اتفاقاتی خواهد افتاد که حتما اشک را از چشمان شما سرازیر خواهد کرد.

بازی واکینگ دد (the walking dead)

اسم شخصیت اصلی این بازی فوق‌العاده لی است که به عنوان یک مجرم در دستان قانون گرفتار شده است. به همین جهت باید هر چه سریع‌تر به زندان برود. درست در زمانی که قرار است حکم او اجرا شود زامبی‌ها به شهر حمله می‌کنند. پس از این حمله لی یکبار دیگر فرصت زندگی کردن پیدا می‌کند. البته این بار با یک چالش جدی‌تر روبرو است و باید با زامبی‌ها مبارزه کند. او در این بازی با یک دختربچه آشنا می‌شود و بعد از آن بازی به غم‌انگیزترین حالت ممکن ادامه پیدا می‌کند.

اگر می‌خواهید روایت‌های دردناک مختلفی را در یک بازی ببینید، مسلما بازی واکینگ دد برای شما جذاب و مهیج خواهد بود. احساساتی همچون غم و اندوه درون‌مایه اصلی این بازی را شامل می‌شود و به احتمال زیاد در هنگام انجام این بازی اشک‌های زیادی خواهید ریخت. هر یک از اپیزودهای این بازی هیجان‌انگیز یادآور یکی از مشکلات لی است که ذهن هر بیننده‌ای را به خود مشغول خواهد کرد.

با بازی های احساسی حس زندگی واقعی را تجربه کنید

هر کس در بازی‌ها به دنبال ژانر مورد علاقه خود است و در این راستا از بازی‌های مختلفی استفاده می‌کند. بازی های احساسی ناب‌ترین تجربیات زندگی را در اختیار شما قرار می‌دهند و شما غرق در بازی خواهید شد. از آنجاییکه خود شما در حال بازی هستید، تمامی احساسات را به صورت واقعی درک کرده و با آن‌ها درگیر خواهید شد. در هنگام انجام این بازی‌ها مواردی همچون ترس، هیجان، عشق، وحشت و غرور را لمس می‌کنید و با این احساسات انسانی بیشترین ارتباط ممکن را برقرار می‌کنید. اگر می‌خواهید همه این موارد را با تمام وجود درک کنید، بهتر است به خرید بازی و تجربه بازی های ذکر شده در این مطلب بپردازید.