جدیدترین خبرهای دنیای بازی‌های ویدیویی نشان از انتشار بازی Sonic Speed Simulator در پلتفرم روبلاکس و عرضه آن به طرفدارها دارد. گفته می‌شود روبلاکس نسخه‌ای اولیه از متاورس یا فراجهان است. در این پلتفرم افراد می‌توانند بازی‌های خود را طراحی کنند و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند و به صورت چندنفره و آنلاین بازی کنند. در واقع روبلاکس یک شبکه اجتماعی برای بازی‌ها و پلیرهای ویدیوگیم‌ها است. حال استودیو گیم‌فم با همکاری رسمی شرکت سگا بازی جدیدی را به نام سونیک اسپید در روبلاکس تحویل مخاطبان داده است.

این بازی به صورت سه بعدی است و مناطق غیرخطی و باز و چندین شخصیت قابل بازی دارد. البته در ابتدا تنها آواتار روبلاکس بازیکن به طور پیش‌فرض باز می‌شود و برای بازکردن قفل بقیه آن‌ها نیاز به دریافت کارت‌های ماموریت دارد. سونیک جدید همانند نسخه‌های قبلی حرکات و آپشن‌های مختلفی چون پرش و حمله دارد بازیکن‌های منحصر به فرد می‌توانند گوی‌های رنگارنگی را کشف کنند که امتیاز آن‌ها را افزایش می‌دهد. حلقه‌های آسمان نیز وجود دارند که سطح بازیکن را افزایش می‌دهند و سرعت و توانایی‌های آن‌ها را ارتقا می‌دهد.

Roblox
Roblox

استودیو گیم‌فم در روبلاکس

استودیو گیم‌فم که تمرکز اصلی‌اش بر تولید محتوا در روبلاکس است با انتشار یک توییت انتشار این بازی را خبر داد. این شرکت اعلام کرد بازی سونیک اسپید بر روی همه پلتفرم‌های کامپیوتر، تبلت، موبایل و کنسول‌ها از طریق روبلاکس اجرا می‌شود و تیم گیم‌فم همه تلاش خود را برای بهینه‌سازی آن بر روی همه دستگاه‌ها انجام می‌دهد. این بازی که ابتدا به صورت نسخه بتا منتشر شده بود در تاریخ 16 آوریل 2022 به صورت عمومی و رایگان منتشر شده است. سونیک اسپید به صورت هفتگی آپدیت خواهد شد و در این بازی هیجان‌انگیز بازیکن‌ها می‌توانند با سونیک در چند جهان متفاوت بدوند و در رقابت با دیگران به آپشن‌هایی مثل اسکین‌های مختلف دسترسی پیدا کنند.

سازندگان بازی اعتقاد دارند که این محصول برای اولین‌بار یک شخصیت ویدیوگیمی معروف در دنیا و مربوط به بازی‌های AAA را به پلتفرم روبلاکس آورده است. پلتفرم روبلاکس بر روی آیفون و آیپد، اندروید، ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان و کامپیوتر شخصی اجرا می‌شود. همچنین به تازگی سازندگان روبلاکس به پورت آن بر روی کنسول‌های پلی استیشن نیز اشاره کرده‌اند. این پلتفرم که در سال 2006 ساخته شد ماهانه 70 میلیون کاربر فعال دارد و هر سال 30 میلیون به تعداد این کاربران اضافه می‌شود.