در برخی مواقع در حین خرید از فروشگاه‌های خارجی مانند گوگل پلی ممکن است با پیام‌های خطا مواجه شوید. این اتفاق بیشتر در مواقعی رخ می‌دهد که شما گیفت کارت گوگل پلی را خریداری کرده و اکانت خود را شارژ کرده‌اید؛ اما حالا که قصد خرید درون برنامه‌ای را دارید با اروری مواجه می‌شوید که می‌تواند بسیار عذاب‌آور باشد. به همین خاطر، در این مطلب قصد داریم تا به طور کلی موضوع خطای خرید درون برنامه ای اندروید را بررسی کرده و به دنبال راهکاری برای آن باشیم.

بررسی کلی خطای خر‌ید درون برنامه ای اندروید

شرکت گوگل از جمله کمپانی‌هایی است که در برابر کشورهای تحریم شده مانند ایران سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را اعمال کرده است. ازاین‌رو، زمانی که شما به اندازه کافی اعتبار در حساب کاربری خود دارید و می‌خواهید تا یک خرید درون برنامه‌ای را انجام دهید، با مشکل مواجه می‌شوید. معمولا که شما با این خطای‌ خرید درون برنامه ای اندروید مواجه می‌شوید:

“Your transaction cannot be completed. To proceed, please submit the required documents by completing this form.”

متن ارور ذکر شده معمولا برای مواقعی است که شما آی پی خود را تغییر نداده‌اید و سرورهای گوگل شناسایی کرده‌اند که در ایران قرار دارید. لازم به ذکر است که در مواقعی، وجود آدرس نامعتبر نیز می‌تواند دلیلی برای نمایش این خطا باشد.

راهکار رفع خطای خرید در سیستم عامل اندروید

برای رفع خط‌ای خرید درون برنامه ای اندروید روش‌های مختلفی وجود دارند. اما بسیاری از این روش‌ها باعث می‌شوند که به اکانت گوگل شما آسیب وارد نشود. در ادامه روشی وجود دارد که نسبت به سایر روش‌ها مطمئن‌تر است و با آن آشنا می‌شویم.

اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که برای رفع مشکل خطا‌ی خرید درون برنامه ای اندروید ابتدا باید وارد سایت گوگل پی شوید که می‌‎توان این کار را از طریق مرورگرهای تلفن همراه و کامپیوتر نیز انجام داد. در ادامه باید وارد تنظیمات اکانت شده و آدرس جدیدی را برای پرداخت اکانت‌های خود انتخاب کنید. همچنین اطلاعاتی مانند کد پستی و شماره تلفن ثابت نیز باید به صورت کامل وارد شود. همچنین اگر اکانت شما برای کشور آمریکا باشد، باید از آدرس این کشور استفاده کنید.

در ادامه و پس از ثبت کشور جدید، آدرس قبلی را حذف کنید. سپس وارد صفحه‌ای شوید که قبلا با مشکل خط‌ای خرید درون برنامه ای اندروید در آن مواجه شده بودید و دوباره خرید کنید. با این کار احتمالا مشکل شما حل خواهد شد.

مشکل خطای خرید؛ مشکلی که بسیاری از کاربران با آن مواجه می‌شوند

مشکل خطای خرید درون برنامه ای اندروید یکی از مشکلات عذاب‌آور است که کاربران ایرانی زیادی با آن مواجه می‌شوند. برای رفع این مشکل روش قطعی وجود ندارد، اما در برخی مواقع، تغییر آدرس توانسته است باعث رفع آن شود.