ولنتاین یکی از روزهای خاص برای زوج‌های عاشق است که زوج‌ها این روز با رفتن به قرارهای عاشقانه و رمانتیک با یکدیگر می‌گذرانند. برای بسیاری از زوج‌ها، قرار در رستوران یا یک پارک، می‌تواند بهترین گزینه برای گذراندن ولنتاین باشد اما داستان برای زوج‌های گیمر متفاوت است؛ چرا که این افراد ترجیح می‌دهند ولنتاین خود را با انجام بازی‌های دو نفره سپری کنند تا خاطرات این روز تا سال‌ها در ذهن آن‌ها ثبت شود. انتخاب یک بازی مناسب ولنتاین که بتوان آن را به صورت دونفره بازی کرد، بسیار مهم است؛ چرا که هر دو نفر باید از انجام این بازی لذت ببرند. در این مطلب با بهترین بازی های دو نفره برای ولنتاین آشنا می‌شویم.

ویژگی‌های یک بازی مناسب برای ولنتاین

مهم‌ترین ویژگی یک بازی مناسب ولنتاین، قابلیت بازی به صورت دو نفره است. انجام بازی‌های دو نفره بسیار لذت‌بخش است؛ چرا که شما می‌توانید با همسر خود در این بازی‌ها به یک رقابت جذاب بپردازید. همچنین برخی بازی‌های دو نفره را می‌توان به صورت CO-OP نیز بازی کرد. در این حالت بازیکن‌ها در یک تیم قرار دارند و با یکدیگر باید مراحل بازی را طی کنند. این بازی‌ها نیز به علت ایجاد حس همکاری می‌توانند برای ولنتاین بسیار مناسب باشند.

معرفی بهترین بازی های دو نفره برای ولنتاین

بازی‌های زیادی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به صورت دو نفره بازی کرد اما فقط برخی از آن‌ها مناسب ولنتاین هستند. بازی‌هایی که برای ولنتاین انتخاب می‌شوند باید علاوه‌بر قابلیت بازی به صورت دو نفره، با حال‌وهوای ولنتاین نیز در ارتباط باشند. هرچند اگر زوج گیمر حرفه‌ای هستید، می‌توانید خشن‌ترین بازی‌ها را نیز در ولنتاین انجام دهید و به رابطه خود هیجان زیادی تزریق کنید. در ادامه با بهترین بازی های دو نفره برای ولنتاین آشنا می‌شویم.

معرفی بازی Lovers in a Dangerous Spacetime؛ در کنار عشق خود بجنگید

یکی از بهترین بازی های دو نفره برای ولنتاین، بازی Lovers in a Dangerous Spacetime است که مخصوص زوج‌های گیمر طراحی شده است. شما در این بازی باید با همسر خود در نقش یک خلبان فضاپیما در کهکشان با دشمنان مبارزه کنید. گرافیک و طراحی بصری این بازی به شکلی است که مانند نام آن، برای زوج‌های گیمر طراحی شده است. در این بازی یکی از افراد می‌تواند کنترل سفینه را برعهده بگیرد و شخص دیگر به سمت دشمنان تیراندازی کند. این بازی را می‌توان با چهار نفر نیز انجام داد. پلتفرم‌هایی که می‌توان این بازی را در آن‌ها تجربه کرد عباتند از:

 • Microsoft Windows
 • Linux
 • Mac OS X
 • Xbox One
 • PlayStation 4
 • Nintendo Switch

معرفی بازی Portal 2؛ تجربه یک بازی چالشی در ولنتاین

تجربه یک بازی با گرافیک رنگی و زیبا و شلیک به سمت دشمنان در ولنتاین بسیار جذاب است اما برای زوج‌های گیمر حرفه‌ای، تجربه یک بازی چالشی در یک محیط متفاوت می‌تواند بسیار جذاب‌تر باشد. بازی Portal 2 یکی از بهترین بازی‌هایی است که شما می‌توانید با عزیز خود در ولنتاین تجربه کنید. شما در این بازی باید در نقش ربات‌های یک آزمایشگاه، پازل‌های موجود در بازی را حل کنید. مزیت این بازی آن است که می‌توان در آن تمام مراحل بازی را به صورت دونفره طی کرد. بازی پورتال 2 را می‌توان در پلتفرم‌های زیر تجربه کرد:

 • Linux
 • PlayStation 3
 • Xbox 360
 • Microsoft Windows

معرفی بازی Untitled Goose Game؛ در نقش یک غاز دیگران را اذیت کنید!

شاید عجیب‌ترین بازی لیست بهترین بازی های دو نفره برای ولنتاین، بازی Untitled Goose Game باشد. شما در این بازی می‌توانید با عزیز خود در نقش یک غاز به باغچه‌ها و مزارع افراد رفته و آن‌ها را تخریب کنید. این بازی شباهت زیادی به بازی همسایه شیطانی دارد که اگر گیمری قدیمی باشید، حتما با آن بازی خاطرات شیرینی دارید. به علت این که این بازی فقط جنبه سرگرمی دارد، یکی از بهترین بازی‌های دو نفره برای ولنتاین است. پلتفرم‌هایی که می‌توان این بازی را در آن‌ها تجربه کرد عبارتند از:

 • Microsoft Windows
 • macOS
 • Nintendo Switch
 • PlayStation 4
 • Xbox One

معرفی بازی Animal Crossing: New Horizons؛ به یک زوج کشاورز تبدیل شوید

یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ که مناسب بازی در ولنتاین نیز می‌باشد، بازی Animal Crossing: New Horizons است. این بازی در سبک شبیه‌ساز بوده و شما باید به همراه همسر خود در این بازی تمام اموری که یک مزرعه‌دار برعهده دارد را انجام دهید. بازی Animal Crossing: New Horizons فقط یک شبیه‌ساز نیست و می‌توان ساعت‌ها در دنیای آن به جست‌وجو پرداخت. این بازی را می‌توان در پلتفرم Nintendo Switch تجربه کرد.

معرفی بازی Stardew Valley؛ از بهترین بازی های دو نفره برای ولنتاین

یکی دیگر از بازی های شبیه‌ساز کشاورزی که  برای سرگرمی در ولنتاین می‌تواند بسیار مناسب باشد بازی Stardew Valley است. شما در این بازی باید تمام امور کشاورزی یک مزرعه بزرگ را با همسر خود انجام دهید. امکانات بازی فراتر از اداره یک مزرعه است و شما حتی می‌توانید در این بازی ازدواج هم بکنید. این بازی را می‌توان در پلتفرم‌های ویندوز، مک، لینوکس، پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و نینتندو تجربه کرد.

سری بازی‌های کالاف دیوتی؛ ولنتاین را در میدان جنگ تجربه کنید!

اگر زوج متفاوتی هستید و می‌خواهید ولنتاینی متفاوت را تجربه کنید، سری بازی‌های کالاف دیوتی یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. در کنسول‌های بازی شما می‌توانید مود‌های زامبی و مولتی‌پلیر این بازی را به صورت دو نفره بازی کنید. این بازی را می‌توان در کنسول‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن به صورت دو نفره تجربه کرد.

بهترین بازی های دو نفره برای ولنتاین؛ ولنتاین با حس هیجان

هرساله زوج‌های عاشق با قرارهای عاشقانه روز ولنتاین را جشن می‌گیرند اما برای تنوع در این روز می‌توان طعم هیجان و رقابت را به این قرار عاشقانه اضافه کرد. برای زوج‌های گیمر انجام بازی‌های ویدیویی دو نفره در کنار هم یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهاست و  با انجام بازی‌های ویدیویی در ولنتاین، می‌توان این روز را به یکی از بهترین قرارهای عاشقانه بین دو نفر تبدیل کرد. بازی‌های زیادی را می‌توان در ولنتاین به صورت دو نفره تجربه کرد که دارای فضای رنگارنگ و داستانی جذاب باشند. این در حالی است که برخی از آن‌ها فقط برای وقت گذراندن و سرگرمی و برخی دیگر برای ایجاد حس رقابت و هیجان طراحی شده‌اند. اگر مایل هستید بازی های ویدیویی دونفره بیشتری را تجربه کنید به مقاله “بازی ویدیویی 2 نفره ” مراجعه کنید.